Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
theselection
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2015
מס' עמודים: 374
אמריקה סינגר היא נערה ממעמד חמש במדינת איליאה. כשהיא מקבלת זימון להשתתף כמועמדת בבחירה, תחרות בין 35 נערות על לבו של הנסיך מֶקסון ועל הכתר, משפחתה נלהבת מאוד מהאפשרות שנפתחת בפניהם לטפס בסולם המעמדות. אבל אמריקה בכלל לא מעוניינת להשתתף בתחרות... אחרי לחץ בלתי-פוסק היא מוצאת את עצמה, בניגוד לרצונה, בארמון המפואר, מתמודדת מול 34 נערות נרגשות מרחבי הממלכה. רובן מגיעות ממעמדות גבוהים משלה, והן מתוחכמות ומנוסות ממנה בהרבה. המצב מסתבך עוד יותר כאשר היא פוגשת פנים אל פנים את הנסיך מקסון ונאלצת לבחון מחדש את חייה, את רצונותיה ואת תוכניותיה לעתיד. זהו הספר הראשון בסדרה "המועמדת", סדרת ספרים שכבשה את ארצות הברית ונהפכה לתופעה חובקת עולם. ספרי הסדרה מככבים חדשים רבים בראש טבלאות רבי-המכר בארצות הברית ובעולם וזכויות ההסרטה כבר נמכרו לחברת האחים וורנר. קיארה קאס הוציאה את הספר הראשון בסדרת "המועמדת" בשנת 2012. בעקבות ההצלחה המסחררת של שלושת ספרי הסדרה, החליטה להרחיבה לחמישה ספרים. קאס גרה בוירג'יניה. לדבריה נישקה בחייה בערך 14 בנים, אף אחד מהם לא נסיך..

תארו לכם מה קורה לכם אם הייתם חיים בעולם בלי בחירה, שקובעים לכם באיזה מעמד אתם ומה מותר לכם לעשות או לא?

"המועמדת" היא בעצם נערה בשם אמריקה סינגר. אחת מבין 35 נערות המתמודדות להינשא לנסיך מקסון, יורש הכתר במדינת אילאה, בתחרות שנקראת "בחירה". לכל מועמדת צריכות להיות התכונות המתאימות לאישתו של הנסיך, נימוסים המתאימים לארמון המלוכה וכמובן היא צריכה לגרום לו להתאהב בה.

אמריקה היא ממעמד מס' 5, מקום טוב באמצע ברשימת המעמדות, לא נמוך מדי, כי יש מעמדות יותר נמוכים. בתור אחת שאין לה הרבה אפשרויות בחיים כדי להתקדם, הפתרון לעלות במעמד החברתי הוא הזימון לתחרות על לבו של הנסיך ולב הוריו. אבל אמריקה בכלל לא מעוניינת להיות חלק מהתחרות הזאת. דברים חומריים לא משפיעים על דעתה, לא אכפת לה מהארמון הגדול או הסעודות המפוארות, והשמלות המהממות שיכינו במיוחד למועמדות, ואפילו לא מהנסיך מקסון. לדעתה הוא אחד הבחורים המתנשאים שיש עלי אדמות, הוא לא מוצא חן בעיניה בכלל.

אבל במחשבה שניה, היא אחרי קשר רומנטי שפסק ועם לב שבור, והמשפחה שלה בעד שיפור מצבה ומצבם הכלכלי – אז למה לא ללכת על זה? מי לא הייתה רוצה להיות בארמון ולפגוש את הנסיך ואולי לכבוש את לבו ולהיות יום אחד המלכה של הממלכה? בגלל כל הסיבות האלה היא משתכנעת להצטרף לתחרות, שמנוהלת כתוכנית ריאלטי בטלוויזיה וזה אומר המון חשיפה וחוסר פרטיות.

אנו מלווים את אמריקה במהלך ההתאקלמות שלה בארמון, ההתמודדות עם המתחרות שמגיעות ממעמדות שונים בחברה ולא מפחדות לשים לה רגליים ולהרוס את סיכוייה לנצח, וההתלבטויות שלה. המפגש הראשון שלה עם הנסיך מקסון הוא אסון, וגם בהמשך היא אינה יודעת מה היא מרגישה לגביו והאם כדאי לה להמשיך בתחרות, או לפרוש הביתה ולחזור אל המשפחה שאליה היא מתגעגעת? ובמקביל לכל הלבטים הרגשיים האלו, אמריקה גם בסכנה. כי בית המלוכה בסכנה. יש התקוממות של המורדים בממלכה שמאיימים על השלווה בארמון. ואמריקה נמצאת באמצע כל הבלאגן הזה. האם היא תבחר לצדד במשפחת המלוכה או האם תצטרף למורדים? האם תצליח לגבור על כל המועמדות האחרות בתחרות או תיכשל?

אהבתי את הספר הזה במיוחד בגלל שהסופרת קיארה קאס הכניסה אותי כקוראת לעולמה הפנימי של אמריקה, ויכולתי להזדהות איתה במצבים הרגשיים שחוותה במהלך כל הספר. הסיפור רומנטי וסוחף כך שהמשכתי ישר לבאים בתור בסדרה: "העילית" ו"האחת".

רוצה לציין לשבח את בחירת הכריכות היפות לכל סדרת הספרים, ממש עושה חשק לקרוא אותם.

המסר שלקחתי מהספר הוא שרושם ראשוני הוא לא בהכרח נכון ואפילו יכול להטעות.

מה אתם חשבתם על הספר? אשמח לשמוע בתגובות.

נעה ארוון

בבוקר תלמידה משקיעה בתיכון ובשאר היום והלילה צמודה לספרים, נוער אבל לא רק. מוזמנים לעקוב אחריי גם בטיקטוק: www.tiktok.com/@noaaravon או חפשו את Noaaravon

לפוסט הזה יש 2 תגובות

 1. פדות שגיא

  ממש אהבתי את הספר, יש לי את הספר האחרון על הבת שלה.

 2. תחיה יהודית פלח

  יש לי את כל ששת הספרים שלה.
  ו….
  סדרה מושלמת.
  זו סדרה קיטשית. אבל הקיטשיות הזו כ"כ חמדמדה…. שפשוט כיף לקרוא שוב ושוב.
  מומלץ בטרוף!

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן