Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
המועמדת
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2015
מס' עמודים: 374
אמריקה סינגר היא נערה ממעמד חמש במדינת איליאה. כשהיא מקבלת זימון להשתתף כמועמדת בבחירה, תחרות בין 35 נערות על לבו של הנסיך מֶקסון ועל הכתר, משפחתה נלהבת מאוד מהאפשרות שנפתחת בפניהם לטפס בסולם המעמדות. אבל אמריקה בכלל לא מעוניינת להשתתף בתחרות... אחרי לחץ בלתי-פוסק היא מוצאת את עצמה, בניגוד לרצונה, בארמון המפואר, מתמודדת מול 34 נערות נרגשות מרחבי הממלכה. רובן מגיעות ממעמדות גבוהים משלה, והן מתוחכמות ומנוסות ממנה בהרבה. המצב מסתבך עוד יותר כאשר היא פוגשת פנים אל פנים את הנסיך מקסון ונאלצת לבחון מחדש את חייה, את רצונותיה ואת תוכניותיה לעתיד. זהו הספר הראשון בסדרה "המועמדת", סדרת ספרים שכבשה את ארצות הברית ונהפכה לתופעה חובקת עולם. ספרי הסדרה מככבים חדשים רבים בראש טבלאות רבי-המכר בארצות הברית ובעולם וזכויות ההסרטה כבר נמכרו לחברת האחים וורנר. קיארה קאס הוציאה את הספר הראשון בסדרת "המועמדת" בשנת 2012. בעקבות ההצלחה המסחררת של שלושת ספרי הסדרה, החליטה להרחיבה לחמישה ספרים. קאס גרה בוירג'יניה. לדבריה נישקה בחייה בערך 14 בנים, אף אחד מהם לא נסיך...

אמריקה סינגר היא חמש. זה לא ציון שקיבלה על זה שהיא בינונית, זה המעמד שלה. וזה אומר עליה כמעט הכל. זה אומר שהיא עוסקת באומנות כלשהי, זה אומר שלעיתים היא הולכת לישון רעבה ושלא תמיד יש בביתה חשמל. אבל מצבה הרבה יותר טוב מכל השש, שבע ושמונה שחיים באיליאה, מצבם לא מזהיר. המעמד אף פעם לא שינה לאמריקה, היא לא שאפה לעלות בסולם המעמדות, היא גם אוהבת את העיסוק שלה בתור זמרת. לא אכפת לה אפילו להיות שש, לא אם זה אומר שתוכל להתחתן עם אהובה, אספן.

אבל כשהמכתב מהארמון מגיע, חייה של אמריקה משתנים. רצף אירועים מוביל לכך שהיא נפרדת מכל מי שהיא אוהבת ומצטרפת לתחרות על ליבו של הנסיך מקסון. יחד עם 34 נערות נוספות, אמריקה מגיעה לארמון. כולם בטוחים שיש לה כזה מזל, אבל למען האמת אמריקה בכלל לא רוצה להיות נסיכה ובטח לא האישה של הנסיך מקסון הנוקשה הזה. אבל להיות בארמון אומר שהמשפחה שלה תקבל כסף ושהיא תוכל להישאר הרחק מהבחור שניפץ את ליבה. אז היא נשארת.

אני בתקופה של מחסום קריאה, אז כמובן שמה שאני עושה זה לקרוא שוב את כל הספרים שאני הכי אוהבת. את המועמדת קראתי לראשונה לפני ארבע שנים וזה ספר שאני לא אמורה לאהוב. כלומר, כן, יש את עניין המעמדות שאני מאוד אוהבת וכן, זו חברה שקמה על הריסות העולם שאנחנו מכירים. אבל זה רומן. זה רומן נעורים. אפשר להגיד שזה הראשון שקראתי מאז החטיבה.

האם זה ספר גאוני? לא בהכרח. האם זה ספר מלא בערכים ותובנות? אה, פחות. אבל הוא קליל ונחמד ומה אני אעשה אני אוהבת אותו, אין לי עוד תירוצים. אההה כן, יש לו כריכה מהממת. זהו.

כל הספר הוא בעצם תוכנית ריאלטי. המועמדות נמצאות תחת עין הציבור, יש שידורים שהן משתתפות בהן ונראה שהבחירה הולכת להיות מושפעת גם מרמת הפופולאריות בקרב הקהל. זה קצת הזכיר לי את זה שאחשוורוש חיפש מלכה, אבל בספק אם לזה התכוונה הסופרת.

בקריאה ראשונה אמריקה זרמה לי אבל בקריאה האחרונה היא התחילה לעצבן אותי קצת. גם מקסון לא הפריע לי בקריאה הראשונה, אבל עכשיו קצת הציקו לי כמה דברים (האמת שבעיקר בספר השלישי).

אני מאוד אוהבת את המעמדות בספר. אהבתי את הדרך שבה מתייחסים לתחרות הזאת, לדעתי זה הופך אותה ממשהו שיטחי למשהו שפשוט קורה וצריך להוציא ממנו את המיטב. אהבתי את הדמויות באופן כללי. יחסית לספר שמדבר הרבה על הופעה חיצונית ועל ניסיון לזכות בבחור, יש די הרבה אופי וגם עלילה.

אני לא רוצה להגיד עוד מה אהבתי כי זה כבר ספויילרים לסוף הספר ולשניים הבאים, אבל אני יכולה להגיד שעם זה שהבחנתי בכמה דברים מעצבנים, זאת עדיין סדרה שאני מאוד אוהבת. אפשר להגיד שהיא הגילטי פלז׳ר שלי. אז אם אתם בקטע של סדרת נוער קלילה יחסית עם דרמות ושמלות, יש מצב שממש תאהבו אותה כמוני.

עדן עבודי

עדן, אמא לשלוש נסיכות תולעת ספרים בין הבישולים והכביסות. מלמדת את בנותיי שספרים הם מסע של חלומות, תקווה, מנגינה ואהבה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן