Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
המדריך לשוברות הלבבות
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2017
מס' עמודים: 447
"החיים הם מלחמה," קוראת יסמין בהסתייגות את משפט הפתיחה של המדריך לשוברות הלבבות – בלוג שחברותיה המליצו לה עליו בחום. לטענתן, אם תאמץ את חוקיו תהפוך משבורת לב סדרתית לשוברת לבבות מיומנת. אך לאחר שנתיים של שירות בצה"ל, שבמהלכן ריסק את לבה קצין כריזמטי ונצלן, יסמין מרגישה ששבעה ממלחמות, והיא חוזרת לבית אמה בניו יורק בכוונה להתמקד בלימודים באוניברסיטה, בבילויים עם חברות ובשיקום ביטחונה העצמי. הרומנטיקה, לדידה, תיאלץ להמתין עד שתרגיש חזקה מספיק לשוב לשדה הקרב. אלא שהבלוג מצליח לסקרן אותה, והיא מופתעת לגלות שכשהיא מאמצת את חוקיו, ביטחונה העצמי אכן מתחזק, אף על פי שחלק מההוראות נראות לה מוזרות ביותר, כמו ההמלצה למצוא לעצמה "יזיז נפש", שתיאורו תואם להפליא את אחד מחברי הילדות שלה. אט-אט יסמין מתאוששת משברון הלב ומרשה לעצמה להתאהב, ואפילו ביותר מגבר אחד. אך משום מה נדמה לה שחוקי הבלוג קולעים יותר ויותר לחייה האישיים, באופן מצמרר אפילו. כאילו מי שכותב אותם מכיר אותה היטב ומשחק בה כרצונו. היא מתחילה לחשוד במרבית הסובבים אותה, אך לא מצליחה להבין מי מהם מעוניין לנהל את חייה בשלט-רחוק ומהו המניע האפל שלו. עד שהתשובה נוחתת עליה כרעם ביום בהיר וטורפת מחדש את הקלפים. המדריך לשוברות הלבבות הוא רומן מהנה ובלתי-שגרתי על אהבה וגורל, על סודות ושקרים. בדרכה השנונה והמרגשת מתארת אורלי קראוס ויינר מערכות יחסים ההולכות ומסתבכות, כשגיבוריהן מנסים ללהטט על הגבול הדק המפריד בין אהבה, אובססיה ושתלטנות. זהו ספרה השבעה-עשר של אורלי קראוס ויינר. קדמו לו, בין היתר, רבי-המכר "התרוממות", "דיוקן הונגרי", "נחיתת חירום", "זאבים בשלג", "מאושרת בדרכה" ו"אהבה ודעות קדומות".

יסמין קלנר (או בשם החיבה שלה-ג'ס) היא בחורה צעירה בת 21 שחיה עם אמה בארה"ב. כשהייתה יסמין בת 18 היא הגיעה לארץ כדי להתגייס לצה"ל, היא שירתה כתצפיתנית בגדוד חי"ר ובסיום הגיוס עמדו בפניה שתי אופציות: להישאר בקיבוץ עם אביה ואחיה או לחזור לאמה בניו יורק, היא בוחרת באפשרות השנייה ומוצאת את עצמה מבולבלת וחסרת כיוון בעיר הגדולה ובנוסף לכל הצרות, ליבה שבור בגלל אהבה נכזבת לקצין המודיעין ששירת איתה בגדוד.
קרן האור היחידה בחייה זהו בלוג שנקרא: 'המדריך לשוברות הלבבות' שהמליצה לה עליו חברתה מרשה (מבחינתה זה התנ"ך לנשים רווקות) ונכתב על ידי אישה מסתורית בשם: שרי ג'ונס, שם היא מעלה כל שבוע טיפים לחיי אהבה מאושרים.
שרי ג'ונס (שם בדוי) עצמה הפכה משבורת לב לשוברת לבבות סדרתית ועכשיו היא רוצה להעביר לקוראות שלה את הדרך הנכונה לעשות זאת.

התיישבתי בגינת בית הקפה הסמוך לכיכר, שם המשכתי לקרוא את 'המדריך לשוברות הלבבות'.  באותו שלב כבר הבנתי מה היה סוד קסמו. כל אחת שקראה בו, הרגישה ששרי ג'ונס מדברת ממש עליה וגם אליה.

ככל שיסמין מעמיקה בקריאת הבלוג היא יותר ויותר מופתעת לגלות שהיא בעצם קוראת ספר על חייה שלה והבלוג הופך מבחינתה למדריך לחיים.
היא נרשמת לקולג' ושם היא פוגשת לראשונה במייק אומלי, בחור יפיוף שהגיע לניו יורק מוויומינג  (מייק דומה דימיון מדהים לסמית ג'רוד מהסדרה 'סקס והעיר הגדולה') וגם הוא עדיין לא החליט מה הוא רוצה ללמוד.יסמין מיד מתאהבת במייק אבל משתדלת להיראות קרירה והיא עוקבת באדיקות אחרי ההוראות שרשומות לה בבלוג וגם נעזרת בעצותן של שלושת חברותיה הטובות: דפני, מרשה וגייל.
הבנות חושבות שמייק עלול לשבור את ליבה ודוחפות אותה לזרועותיו של דיוויד לוין, שכן וחבר ילדות של יסמין שהופך במהרה ל"יזיז נפש" שלה (חבר נפש עם הטבות).

בחרי מבין כל ידידייך בחור טוב אמיתי שבאמת מעריך/אוהב אותך ואת יכולה להיות את עצמך לידו בלי להחזיק פאסון, מישהו שאת יכולה לספר לו הכל בגילוי לב.

דיוויד הוא לא הגבר המאצ'ו הטיפוסי ולא נרקסיסט שמרוכז בעצמו כמו שאר הגברים שיסמין רגילה להתאהב בהם.
איתו היא יכולה להסיר את כל המסיכות ולהתנהג בטבעיות, הוא רואה אותה במצבים הכי קשים שלה בלי להירתע וגורם לה להיות אמיתית.
יסמין מבלה את ימיה עם דיוויד אבל גם ממשיכה לפנטז על מייק ובין לבין מסתבכת במזימת סמים שמעמידה את חייה וחיי הקרובים לה בסכנה.
בצר לה, היא פונה לקבל עצות בבלוג ונדהמת לגלות שהתשובות שם תואמות לכל מה שקורה לה בחיי היום יום.
היא חושדת שמישהו עוקב אחריה בכל רגע נתון והיא חייבת לגלות מי עומד מאחורי כתיבת הבלוג, ומבחינתה כולם חשודים עד שהוכח אחרת.

במי תבחר יסמין: בדיוויד או במייק ומי עומד מאחורי הבלוג המסתורי?

כמעריצה גדולה של הסופרת אורלי קראוס ויינר (עוד משנות התשעים) פחות התחברתי לספר הזה, הדמויות נראו לי צעירות מידי והעלילה תזזיתית ומתאימה לרווקות שעדיין לא מצאו את המקום שלהן והכיוון בחיים.
מיועד לרווקות בנות עשרים וגם לכאלה שמתגעגעות לימי הרווקות העליזים ומביטות אחורה בנוסטלגיה.

קריאה מהנה

 

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן