Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
המבוגרים
תגיות: ,
סוגה:
מוציאים לאור: ,
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 384
קלייר ומאט אמנם התגרשו, אבל הם מחליטים שאין דבר טוב יותר עבור בתם סקרלט מאשר לחגוג יחד את חג המולד כמשפחה "נורמלית". ההחלטה הזאת מביאה אותם ואת בני זוגם החדשים לצאת לבלות סוף שבוע ארוך בפארק "היער המאושר", שהעלונים המפתים שלו מבטיחים אוויר צלול וחוויות משנות חיים. קלייר מביאה את פטריק, שמקדיש את רוב זמנו לאימונים לתחרות האיירון־מן. מאט מביא את אלכס, שהיא מדענית מצחיקה, ולמרות מה שסקרלט חושבת, היא לא רוצחת ארנבים להנאתה. ואילו סקרלט בת השבע מביאה את פוזי, החבר הדמיוני שלה, ארנב ענקי וביקורתי מאוד. כל החמישה (או השישה?) חורקים שיניים בזמן הפעילויות ה"כיפיות", שותים קצת יותר מדי, ואומרים דברים שעדיף היה שלא ייאמרו... עד שתוך זמן קצר הופכת החופשה לחבית אבק שרפה ואחד המבוגרים נמצא כשחץ תקוע בגופו. המבוגרים הוא קומדיה עוקצנית ושנונה על המורכבות שבחיי המשפחה המודרנית, שבה מתחת לאידיליה שכולם מנסים להציג רובצים סודות ושקרים שמוטב היה שלא ייחשפו. קרולין האלס מצליחה בשילוב של הומור חד, יכולת סיפורית מרשימה, בנייה אמינה של סיטואציות ודיאלוגים ושרטוט עדין ומדויק של הדמויות, להביא סיפור מעורר מחשבה שיילווה אתכם זמן רב לאחר סיום הקריאה.

קלייר ומאט היו נשואים בעבר. יש להם ילדה אחת, סקרלט ולשניהם כבר יש בני זוג חדשים. היחסים בניהם טובים, בלי הרבה משקעים על פני השטח – שניהם רוצים בטובת הילדה.

כשמאט מציע לאלכס, זוגתו לבלות את חג המולד בכפר נופש יחד עם האקסית שלו קלייר, בן זוגה פטריק וביתם המשותפת סקרלט, אלכס מרימה גבה. היה נראה לה מוזר לבלות את חג המולד עם האקסית של מאט, אבל מה לא עושים בשביל שלום בית? אם זה בסדר מצידו של מאט והוא מרגיש בנוח עם קלייר, זה בסדר גם מצידה.
הם מתכננים את החופשה (או יותר נכון קלייר מתכננת הכל ושולחת להם הוראות מה להביא ולו"ז מסודר) ונוסעים לכפר הנופש הייחודי אי שם ביער.
שני הזוגות מגיעים עם לא מעט חששות. איך יסתדרו האחד עם השני? יהיה להם מוזור לחגוג שוב את חג המולד יחד עם ביתם ( כמעט כמו פעם..).
החופשה התחילה על מי מנוחות, הכל הלך לפי התכנון, משפחה אחת גדולה ומאושרת. הם בילו לחוד ובילו יחד. שטו באגם, הלכו לספא, טיילו והכינו ארוחות משותפות. בהתחלה, פטריק ואלכס היו זרים ולא הכירו את האחרים. עם הזמן נפתחו והכירו, אלכס הכירה את קלייר מקרוב וכך גם הגברים.
החופשה האינטנסיבית הזו גרמה להרבה דברים לצוף. מאט ראה את הגישה של פטריק לביתו (גישה שלא אהב), אלכס ראתה את המעלות הרבות של קלייר החולשות של אלכס נחשפו ואילו פטריק הבין
שהוא לא מכיר את קלייר באמת. החיים בצמוד, בתוך בקתה משותפת גרמה לכל המסכות לרדת ולסודות להתגלות. שימו לב לעיצוב הכריכה המוצלח. מצויירת שם ביקתה שהיא בעצם פצצה מתקתקת בדומה למה שקרה בין הנופשים שרצו לשמח את סקרלט, שתבלה את חג המולד עם שני הוריה למרות שגרים בנפרד.

הספר מתנהל על מי מנוחות ובו מסופר על מה שעשו המבוגרים בימים ששהו בבקתה ובעיקר על מה שדיברו וגילו האחד על השניה. כמו שהזכרתי מקודם את עטיפת הספר, הם כמו שישבו על פצצה שמתקתקת ולה פתיל קצר. ערב אחד כשאלכס שתתה כוסית אחת יותר מידי, היא דיברה יותר מידי, דברים שלא היתה צריכה וגרמה למהומה בין כולם. נכנס יין יצא סוד. כשהתפכחה היא ניסתה להתנצל ולישר את ההדורים, אך כמו שאתם יודעים, את הנעשה אין להשיב. באמצע סדנאת ירי בחץ וקשת, אחד המבוגרים נמצע ירוי עם חץ נעוץ בגופו. המטענים עשו את שלהם.

מי ירה במי ומה הביא אותו לעשות מעשה קיצוני שכזה?

הספר מספר את סיפור חופשתם של המבוגרים וסקרלט (ביתם של מאט וקלייר) כשמעט סיפורים מהעבר משולבים בסיפור, כמו סיפורי הכרות של בני הזוג ומעט נוספים מה ששופך אור על הדמויות ומשלים את הסיפור. כמו כן, מתחילת הסיפור הסופרת שזרה פרקים קצרים שהם תשאולים קצרים של עדים בנוגע לירי. הפרקים האלה הוסיפו מתח לסיפור שסחב אותי עד לסוף הסיפור.
הסיפור עצמו על החופשה היה מעניין לעיתים אך הוא כשלעצמו לדעתי לא יכול להחזיק את הספר. הפרקים הקצרים של תשאולי העדים שולבו יפה בסיפור והחזיקו אותי במתח על אש קטנה. במתח שגרם לי לקרוא ברעבתנות את הסיפור מאחר ורציתי להגיע לפתרון התעלומה.

את הספר קראתי בחופשה אי שם בהרים בצ'כיה. שם אני ומשפחתי ישנו באיזה חור בבקתה כולנו יחד. כשנמצאים בחופשות כאלו מנותקים מהיומיום, רחוקים מכל העיסוקים הרגילים ונמצאים האחד עם השניה, משחקים, מבשלים ובעיקר מדברים. כך היה גם עם המבוגרים שבילו יחד הרבה שעות וחוו חויות משותפות. הרגשתי איתם ובמצבם ונהנתי מהספר, למרות שהסיפור לא היה מרתק או מצחיק (כפי שהבטיחו על העטיפה), היה בו משהו אחר, לא מוסבר.

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן