Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
המבוגרים
סוגה:
מוציאים לאור: ,
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 383
קלייר ומאט אמנם התגרשו, אבל הם מחליטים שאין דבר טוב יותר עבור בתם סקרלט מאשר לחגוג יחד את חג המולד כמשפחה "נורמלית". ההחלטה הזאת מביאה אותם ואת בני זוגם החדשים לצאת לבלות סוף שבוע ארוך בפארק "היער המאושר", שהעלונים המפתים שלו מבטיחים אוויר צלול וחוויות משנות חיים. קלייר מביאה את פטריק, שמקדיש את רוב זמנו לאימונים לתחרות האיירון־מן. מאט מביא את אלכס, שהיא מדענית מצחיקה, ולמרות מה שסקרלט חושבת, היא לא רוצחת ארנבים להנאתה. ואילו סקרלט בת השבע מביאה את פוזי, החבר הדמיוני שלה, ארנב ענקי וביקורתי מאוד. כל החמישה (או השישה?) חורקים שיניים בזמן הפעילויות ה"כיפיות", שותים קצת יותר מדי, ואומרים דברים שעדיף היה שלא ייאמרו... עד שתוך זמן קצר הופכת החופשה לחבית אבק שרפה ואחד המבוגרים נמצא כשחץ תקוע בגופו. המבוגרים הוא קומדיה עוקצנית ושנונה על המורכבות שבחיי המשפחה המודרנית, שבה מתחת לאידיליה שכולם מנסים להציג רובצים סודות ושקרים שמוטב היה שלא ייחשפו. קרולין האלס מצליחה בשילוב של הומור חד, יכולת סיפורית מרשימה, בנייה אמינה של סיטואציות ודיאלוגים ושרטוט עדין ומדויק של הדמויות, להביא סיפור מעורר מחשבה שיילווה אתכם זמן רב לאחר סיום הקריאה.

מה קורה כאשר זוג גרוש מחליט לצאת לחופשה עם בתם המשותפת ובני הזוג הנוכחיים שלהם? לי זה נשמע כמו מתכון לאסון.

מאט וקלייר הם זוג גרוש שמחליט לצאת לחופשה בפארק נופש בשם "היער המשותף" על מנת לבלות ביחד עם בתם בת ה-7 (והחבר הדמיוני שלה פוזי הארנב) את חג המולד. לחופשה מצטרפים גם פטריק, בן זוגה של קלייר שמתאמן לתחרות איש הברזל, ואלכס, זוגתו המדענית של מאט שנודעה בעברה כשתיינית לא קטנה.

הסופרת מתארת בהרחבה את היחסים בין חמשת הדמויות. למשל, לא ברור איך מאט וקלייר היו אי פעם זוג מכיוון שהם מאוד שונים זה מזו. אלכס רוצה לחבב את קלייר אבל קלייר מאוד דומיננטית וחייבת לשלוט בהכל מה שדי משגע את אלכס. פטריק, שבעצמו מנהל מערכת יחסים מורכבת וקשה עם גרושתו וילדיו, מחבב מאוד את סקרלט ומתייחס אליה כאל בת, אך לא משלים עם העובדה שיש לה חבר דמיוני מעצבן שמשתלט לה על החיים. סקרלט לא אוהבת את אלכס כי היא בטוחה שהיא מדענית שעושה ניסויים בבעלי חיים והורגת אותם.

בתוך כל הבלגן הזה ישנה גם תעלומה – מי ירה חץ היישר לליבו של פטריק?

דעתי על הספר:

"המבוגרים" היה בעיניי רומן דרמטי ולא קומי כמו שניסו להציגו. לא היו בו בדיחות או שנינות אלא בעיקר אירוניה ועוקצנות. לא ממש התחברתי לדמויות כי הם לא היו דומות לי ולא התנהגו כמו שאני הייתי מתנהגת. כל את מהן ניסתה להיות ה-"מבוגר אחראי" אבל לשווא. בסוף הן היו ההפך הגמור. בנוסף, לא הרגשתי שהדמויות עגולות ומתפתחות אלא די פלקטיות. ציפיתי שמישהו מהם יוותר וישתנה אך לא כך קרה.

אני לא יכולה לדמיין את עצמי בסיטואציה דומה כך שלא היו לי הרבה ציפיות מהספר, בעיקר שיצחיק ויהיה קליל. לצערי לא כך היה. אולם היו בו כמה נקודות למחשבה. העיקרית היא שתוכניות טבען להשתנות או כמו שאומרים המבוגרים "אדם מתכנן תוכניות ואלוהים צוחק לו בפנים". אז לא צחקתי הרבה בספר הזה אבל יחד עם זאת לא סבלתי כמו שסבלו חמשת הדמויות שנתקעו יחדיו בעל כורחן.

ביו רחל

תולעת ספרים ואמא לשתי בנות שמעבירה להן את אהבתה לקריאה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן