Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
המבוגרים
תגיות: ,
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 383
קלייר ומאט אמנם התגרשו, אבל הם מחליטים שאין דבר טוב יותר עבור בתם סקרלט מאשר לחגוג יחד את חג המולד כמשפחה "נורמלית". ההחלטה הזאת מביאה אותם ואת בני זוגם החדשים לצאת לבלות סוף שבוע ארוך בפארק "היער המאושר", שהעלונים המפתים שלו מבטיחים אוויר צלול וחוויות משנות חיים. קלייר מביאה את פטריק, שמקדיש את רוב זמנו לאימונים לתחרות האיירון־מן. מאט מביא את אלכס, שהיא מדענית מצחיקה, ולמרות מה שסקרלט חושבת, היא לא רוצחת ארנבים להנאתה. ואילו סקרלט בת השבע מביאה את פוזי, החבר הדמיוני שלה, ארנב ענקי וביקורתי מאוד. כל החמישה (או השישה?) חורקים שיניים בזמן הפעילויות ה"כיפיות", שותים קצת יותר מדי, ואומרים דברים שעדיף היה שלא ייאמרו... עד שתוך זמן קצר הופכת החופשה לחבית אבק שרפה ואחד המבוגרים נמצא כשחץ תקוע בגופו. המבוגרים הוא קומדיה עוקצנית ושנונה על המורכבות שבחיי המשפחה המודרנית, שבה מתחת לאידיליה שכולם מנסים להציג רובצים סודות ושקרים שמוטב היה שלא ייחשפו. קרולין האלס מצליחה בשילוב של הומור חד, יכולת סיפורית מרשימה, בנייה אמינה של סיטואציות ודיאלוגים ושרטוט עדין ומדויק של הדמויות, להביא סיפור מעורר מחשבה שיילווה אתכם זמן רב לאחר סיום הקריאה.

לאחר כמה ימים ביער השחור שלנו אתם תהיו רגועים לגמרי. היער המאושר. חוויה שלא תשכחו לעולם.

פעם אמרתי לבן זוגי שיחיה: תאר לך שתהיה מלחמה ואז נברח כולנו, כולל הגרוש שלי, אשתו והילדים שלה והגרושה שלך עם כל הילדים שלנו (שישה במספר) לגור זמנית בוילה באילת? בן זוגי הביט בי כמה דקות ואמר: תמשיכי לדמיין, אני לוילה הזאת לא אגיע בחיים!

מאט וקלייר גרושים מזה שנתיים אבל הם יעשו הכל עבור בתם בת השבע סקרלט.
כאשר קלייר מציעה למאט שיעבירו את חג המולד כמשפחה אחת מאושרת בפארק נופש שנקרא: היער המאושר בצפון יורקשייר, מאט מסכים אבל חושש מתגובתה של בת הזוג המדענית שלו, אלכס.
אלכס חושבת שלבלות את החג עם האקסית יכול להיות מוזר ומשונה והיתה שמחה להתחמק מהבילוי המשותף והמיותר הזה אבל היא לא רוצה לאכזב את מאט ובלית ברירה משתפת פעולה עם הרעיון ההזוי הזה.
קלייר מחבבת את אלכס אבל היא קונטרול פאריקית שחייבת שהכל ייעשה בדרכה ולפי תוכנית ועוד לפני היציאה לחופשה היא מצליחה להוציא את אלכס מדעתה.
קלייר מגיעה לחופשה מצוידת בחבר העורך דין השחצן והתחרותי שלה, פטריק.

פטריק מחבב את סקרלט הקטנה אבל לא יכול לסבול את העובדה שיש לה חבר דמיוני בצורת ארנב בשם פוזי והוא עצבני וקצר רוח כלפיה, הוא גם לא ממש סובל את מאט וחושב שהוא דביל מושלם וכבר בתחילת החופשה הוא ומאט מנהלים ביניהם שיחות מלאות בעקיצות וסרקזם.
אלכס מצידה מרגישה מיותרת כי קלייר ומאט מתנהגים כאילו שהם עדיין זוג נשוי, המתח ביניהם ניכר וההקנטות ההדדיות לא פוסקות, הם גם לא מהססים לסגור ביניהם חשבונות מהעבר כאילו מעולם לא נפרדו ואלכס מגלה שמאט לא ממש היה כנה איתה לגבי יחסיו עם קלייר.
סקרלט לא ממש מחבבת את אלכס ומה היא רוצה בעצם? מה שכל הילדים להורים גרושים רוצים: שההורים שלהם יחזרו לחיות יחד!
על פניו כולם מנסים להיות תרבותיים וחביבים אחד כלפי השני אבל ברור שיש סערה שרוחשת מתחת לפני השטח.
סוף השבוע תוכנן לפרטי פרטים אבל כמו תמיד, תוכניות טבען להשתבש וכל מה שצריך להשתבש אכן משתבש בחמשת הימים הטעונים האלה.

מצאתי את עצמי מזדהה מאד עם העלילה והדמויות, אני תמיד אומרת שזה כמעט בלתי אפשרי (רק יחידי סגולה הצליחו) להתגרש ועדיין להישאר חברים טובים ללא משקעי העבר ברקע הרי אם הקשר היה טוב, מלכתחילה לא היינו מגיעים למצב של גירושין.
אלכס היתה הדמות היחידה שהרגשתי סוג של חיבור אליה ואולי גם קצת לקלייר למרות שהיא היתה כל כך מושלמת בכל דבר שזה היה כמעט מעצבן ומרתיע.
לא הרגשתי שאני קוראת סיפור קומי אבל היו בו דרמות למכביר, מה שבטוח, שאחרי חופשה כזאת צריך לצאת לחופשה נוספת ועדיף שזאת תהיה חופשה זוגית.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן