Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
הכרזת מלחמה
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2016
מס' עמודים: 439
סוכן ה-CIA מת באופן מסתורי מחוץ לגבולות ארצות הברית. שישה תלמידים בתוכנית חילופי סטודנטים נעלמים ללא עקבות. אדם המחפש מקלט מדיני נעצר ונכלא. לכאורה, מדובר בשרשרת אירועים שאינם קשורים זה בזה. אך כשהכול מוביל בסופו של דבר להכרה שארצות הברית עומדת בפני מתקפה חסרת תקדים באכזריותה, הנשיא החדש נאלץ לפנות לסוכן האנטי-טרור סקוט הרוואת, כדי שזה ינהל שניים מהמבצעים החשאיים המסוכנים ביותר בתולדות המדינה: 'שָחרור' ו'אבק זהב'. הבעיה היחידה היא שכל אחד מהמבצעים האלה, אם יתגלה, עלול להוביל להכרזת מלחמה...

דיוויד קאהיל היה סוכן CIA שפעל תחת "כיסוי לא רשמי" בסין, הוא תפקד כסוכן ניהול רשתות שהוצב בשנחאי, והקים רשת אנושית חזקה בסין עם סוכנים במפלגה הקומוניסטית הסינית.
קשריו של קאהיל מובילים אותו למידע על משהו בעל השלכות חמורות לגבי הביטחון הלאומי של ארה"ב.
לאחר מפגש עם אחת הסוכנות המרכזיות שלו הוא מתמוטט ומת.
מיד לאחר מכן הסוכנת יורדת למחתרת ונעלמת, לאחר שהסוכנות ה- CIA מצליחה לאתר אותה, היא מעבירה מידע לגבי מבצע סיני הנקרא: 'דרקון שלג' שפירושו: חושך, קור ומוות ומשמעותו שארה"ב נתונה בסכנה מכיוון שהמצב בסין מדרדר וכדי לשרוד הם יעשו הכל כדי לגנוב משאבים מארצות הברית,  גם אם הדבר כרוך בהכרזת מלחמה.

הסינים יודעים שמה שהם רואים בקצה המנהרה הוא לא אור יום, זאת רכבת המתקרבת ישר אליהם. (עמ' 21)

​​הסינים השתמשו באיש קשר שפנה אל פעיל אל קאעידה בפקיסטן ששמו אחמד יאקוב.
האמריקאים סבורים שיאקוב נשכר כדי לאייש את המבצע.
נשיא ארה"ב, פול פורטר, נותן אור ירוק לשר ההגנה לצאת למבצעים בשם 'שחרור' ו'אבק זהב' שהיוו שם צופן למבצעים שמטרתם להציל את אמריקה ממלחמת חורבן כללית.
הנשיא רותם למשימה את סקוט הרוואת, איש קומנדו לשעבר באריות הים של הצי האמריקני.
הרוואת מגיע לפקיסטן כדי לנסות לאתר את יאקוב.

יאקוב היה סעודי המקושר לאל-קאעידה שנסע לאפגניסטן.  מן המתחם ההררי שלו הוא סייע במימון ובתיאום של מבצעי טרור נגד פוליטיקאים פקיסטנים ואפגנים מושחתים. (עמ' 30)

הרוואת וצוותו מפעילים את כל המידע שבידם כדי לנסות ולהתחקות אחר מקום הימצאו של יאקוב.
לאחר שיאקוב נלכד, הוא עובר עינויים עד אשר ייתן את המידע בדבר המתקפה המתוכננת נגד ארה"ב.
הוא נותן שם של איש קשר המוביל את הרוואת לדובאי והרוואת טס לאיחוד האמירויות הערביות.
באותו הזמן, פועלת יחידה של אריות הים בצפון קוריאה על מנת לגלות גם משם פרטים לגבי המתקפה המתוכננת נגד ארה"ב ולנסות להבין מדוע יחידת הנחיתה של הצבא הסיני מתאמן בצפון קוריאה ולא בסין, האם התכנון הוא מתקפה כימית, ביולוגית או גרעינית? תקרית לא צפויה מסבכת את המבצע והם עלולים לסכן חיים רבים אם לא יפעלו נכון.
בדובאי, החקירה מובילה את הרוואת וצוותו  לשישה סטודנטים מוסלמים להנדסה שהוברחו עם ויזות לארה"ב ומטרתם לבצע פעילות טרור בתוך המדינה.
מציאת הסטודנטים ברחבי ארה"ב היא כמו מציאת מחט בערימה של שחת אבל לא איש  כמו הרוואת יישבר בקלות והוא יודע שבעולם הטכנולוגי בו אנו חיים, צריכה להיעשות רק טעות אחת כדי שמקום הימצאם יתגלה.

הספר 'הכרזת מלחמה' הוא מותחן מרתק, מלא בתהפוכות, כל שלב מוביל לעוד קצה חוט שקרוב לסיום המבצע שעומד בפני הרוואת.
הספר מלווה בדילמות קשות, ועוסק בסוגיה כמה רחוק מותר ללכת מבחינה מוסרית ואנושית למען הצלת המדינה שלך? האם המטרה מקדשת את האמצעים גם אם ייפגעו אנשים חפים מפשע בדרך להשגת המטרה?  ספר שלא תוכלו לעזוב מהיד עד שתגיעו לעמוד האחרון.

הסופר בראד תור הוא מחבר רבי המכר של הניו יורק טיימס, הוא כתב 16 ספרים שתורגמו ל-27 שפות ושירת בעברו כחבר בצוות האנליסטים של היחידה האמריקאית לביטחון המדינה.

קריאה מהנה

 

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן