Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
הכפר האבוד
סופר/ת:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 350
כולם ידעו על הכפר האבוד. כולם הכירו את הסיפור. זה היה מאותם מקרים שאנשים מדברים עליהם שנים: לילה אחד, בעיצומה של מלחמת העולם השנייה, נאלצו תושבי הכפר הבריטי טיינהאם לעזוב את ביתם כשהם מותירים מאחור חיים שלמים – בתים מלאים ברהיטים, באוכל, בזיכרונות, בתמונות שמספרות מעט ומסתירות הרבה. תמונה כזו בדיוק מעוררת את סקרנותה של מליסה. השנה היא 2017. היא נמצאת בדורסט הסמוכה לכפר האבוד בחופשה זוגית, שאולי תציל את מערכת היחסים הרעועה שלה. התמונה שמליסה מגלה במקרה, בעת שיטוט בכפר, לא נותנת לה מנוח. מי האישה המופיעה בתצלום? מדוע היא מבוהלת כל כך? האם היא מחזיקה בידו של גבר העומד לצידה, או שאולי הוא אוחז בה ולא מאפשר לה לברוח? מה היא מסתירה? מליסה יוצאת לדרך. אין לה מושג מה תגלה, אבל ברור לה שהיא חייבת לנסות. וכשהיא תגיע לאמת, יתברר לה דבר אחד נוסף. הפעם, על עצמה. "הכפר האבוד", ספר הביכורים הסוחף של לורנה קוק, זכה להצלחה עצומה: הוא שהה שבועות ארוכים בטבלאות רבי המכר בבריטניה, נמכר במאות אלפי עותקים ותורגם לעשרות שפות.

 

מליסה וליאם כבר כמה חודשים יחד. הם יוצאים לחופשה כדי לברוח מהכל ומליסה מגלה שליאם בורח גם ממנה… חלק גדול מהחופשה המשותפת שלהם הוא מבלה בנפרד, בעיקר בגלישת גלים. יום אחד, מתוך שעמום, מליסה מחליטה שהיא יוצאת לטייל ומגיעה לכפר השכן שמסתבר שהוא כפר היסטורי עם סיפור מרתק מאחוריו.

הכפר טיינאהם בדיוק נפתח למבקרים. לפני כמה עשרות שנים טובות פינו אותו מיושביו באחת כדי לפנות אותו לכוחות הצבא. ממש שם בין הבתים היא פוגשת היסטוריון מקסים בשם גאי שבא לעזרתה במיוחד שהתעלפה כשהתייבשה. השניים מכירים ומליסה מתחילה להסתקרן באשר למה שהתרחש באותו הכפר אי שם בשנת 1943, גאי היה שם כדי לספק את סקרנותה מה גם וסבתא שלו היתה תושבת הכפר. הם עברו בין המבנים, ראו תמונות מאותה תקופה ותההו מה באילו סיטואציות היו האנשים כשתמונות צולמו, כך נפתח צוהר לסיפורים מאותו הכפר ממש משנת 1943.

ורוניקה נשואה לברטי והם חיים באחוזה גדולה, עם משרתים והכל הכל נראה מושלם אבל רק נראה. היא סובלת מברטי שמכה אותה ומשפיל אותה ורק רוצה לברוח מכלוב הזהב שבו היתה חיה. ערב פינוי הכפר היא מחליטה לארוז את חפציה ולהעלם לתחנת הרכבת בדיוק כשגיסה נכנס לביקור באחוזה. הרבה שנים לא ראתה אותו ולא שמעה ממנו. הוא לא רק הגיס שלה, הוא אהובה לשעבר שכמעט והתחתנה איתו לפני שברטי ניכס אותה לעצמו. הביקור של פרדי, אחיו של ברטי, מעלה זכרונות מהעבר והופך את פרדי למשענת עבורה, אולי הוא יציל אותה מחייה…

מהר מאוד ההווה והעבר מתאחדים לסיפור אחד מרתק עם מעברים חלקים. מליסה בהווה מוטרדת מתמונה שראתה של בני הזוג ורוניקה וברטי כשורוניקה נראית מבוהלת. מה קרה לורוניקה באותה העת שצולמה התמונה? זה טרד את מנוחתה של מליסה כשהתעלומה הסיטה את המחשבות מחייה האישיים שקרסו להם אט אט. גאי ההיסטוריון ההורס היה לה לעזר, היה לו קשר משפחתי לאחוזה העתיקה, הם שיתפו פעולה כדי לגלות את האמת ועל הדרך…

האם מליסה וגאי יחשפו את האמת? מה יקרה לורוניקה ולפרדי? מה יעלה בגורל האחוזה?

כמובן שכל התשובות "בכפר האבוד. הקריאה טסה לי ולא הרגשתי את המעברים בין הזמנים שהיו חלקים. נהנתי מהעלילה הנעימה והזורמת, היו לה רגעים פחות מעניינים מבחינתי, אבל היא החזיקה לאורך כל הסיפור. אהבתי את סופו של הסיפור היו שני טויסטים בסוף שהשאירו לי טעם טוב כשסיימתי את הקריאה.
נהנתי מהספר, רומן היסטורי קליל וזורם, ממליצה בהחלט!!

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן