Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
הכפר האבוד
סופר/ת:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 350
כולם ידעו על הכפר האבוד. כולם הכירו את הסיפור. זה היה מאותם מקרים שאנשים מדברים עליהם שנים: לילה אחד, בעיצומה של מלחמת העולם השנייה, נאלצו תושבי הכפר הבריטי טיינהאם לעזוב את ביתם כשהם מותירים מאחור חיים שלמים – בתים מלאים ברהיטים, באוכל, בזיכרונות, בתמונות שמספרות מעט ומסתירות הרבה. תמונה כזו בדיוק מעוררת את סקרנותה של מליסה. השנה היא 2017. היא נמצאת בדורסט הסמוכה לכפר האבוד בחופשה זוגית, שאולי תציל את מערכת היחסים הרעועה שלה. התמונה שמליסה מגלה במקרה, בעת שיטוט בכפר, לא נותנת לה מנוח. מי האישה המופיעה בתצלום? מדוע היא מבוהלת כל כך? האם היא מחזיקה בידו של גבר העומד לצידה, או שאולי הוא אוחז בה ולא מאפשר לה לברוח? מה היא מסתירה? מליסה יוצאת לדרך. אין לה מושג מה תגלה, אבל ברור לה שהיא חייבת לנסות. וכשהיא תגיע לאמת, יתברר לה דבר אחד נוסף. הפעם, על עצמה. "הכפר האבוד", ספר הביכורים הסוחף של לורנה קוק, זכה להצלחה עצומה: הוא שהה שבועות ארוכים בטבלאות רבי המכר בבריטניה, נמכר במאות אלפי עותקים ותורגם לעשרות שפות.

"הכפר האבוד" הינו רומן היסטורי שמתרחש בהווה ובעבר.

מליסה, צעירה שכרגע נמצאת בין עבודות, יוצאת עם החבר שלה ליאם לחופשה בכפר האנגלי דורסט. זאת במטרה להחיות את היחסים ביניהם שהתקררו 8 חודשים לאחר שהחלו וגם כדי שהיא תוכל לחשוב בשקט ולהחליט מה ברצונה לעשות בשארית חייה. אולם לליאם יש תוכניות אחרות שלא כוללות אותה והם מבלים רוב הזמן בנפרד.

במהלך שיטוטיה בכפר היא מגיעה לכפר השכן – טיינהאם הידוע בכינויו "הכפר האבוד". לילה אחד בסוף דצמבר 1942, בעיצומה של מלחמת העולם השנייה, מתבקשים התושבים לארוז את חפציהם ולעזוב את ביתם מכיוון שהכפר שלהם מופקע לטובת הצבא. כך למעשה נותרו במשך עשרות שנים בתים מלאים בחפצים ורהיטים אך ריקים מכל נפש חיה.

באחד הבתים הגדולים והמרשימים בכפר מוצאת מליסה תמונה של זוג נשוי. האישה, ורוניקה, נראית לה מפוחדת בזמן שבעלה, סר אלברט, מחזיק את ידה בחוזקה. מליסה הסקרנית מחליטה לברר מה קרה לוורוניקה. האם היא עוד חיה? מה גרם לה להיראות כה מבוהלת בתצלום? לאן היא הלכה אחרי ההפקעה של הכפר? ובעיקר, האם היא בסדר?

היא נעזרת בשרותיו של גאי קמרון, היסטוריון סלב, ועל הדרך מגלה דברים גם על עצמה.

דעתי על הספר:

זהו ספר הביכורים של לורנה קוק וככזה הוא כתוב היטב ומעניין. העלילה נעה בין עבר להווה, בין ורוניקה למליסה וגאי. ישנו מספר יודע כל שתורם למתח ולטוויסט שמציל את העלילה מלהיות בנאלית.

אהבתי את האופן בו הסופרת תיארה את המרחבים הכפריים ואת המקומות הנטושים. זה גרם לי לאמפתיה רבה. בכללי אמפתיה זה הרגש העיקרי שחשתי בעודי קוראת את הספר. ריחמתי והתעצבתי על ורוניקה בגלל מה שהיא חוותה מבעלה. היו כמה קטעים שממש היה לי קשה לקרוא מרוב שהם היו ריאליסטיים וכואבים.

כמו כן, הצלחתי להתחבר לשתי הדמויות הנשיות שמצד אחד היו חזקות ונחושות אך מצד שני אנושיות ומהססות. כל אחת עברה דרך ומסע פנימי לגילוי עצמי.

יחד עם זאת, הרגשתי שהעלילה ההיסטורית קצת נדחקת הצידה. הסיפור של ורוניקה וסר אלברט בהחלט יכול היה להתרחש בהווה או בכל שנה אחרת בעבר. הרקע בנוגע להפקעת הכפר לא היה משמעותי ולא הוסיף או גרע מהעלילה. זהו יותר רומן רומנטי מאשר היסטורי וככזה הוא עובד טוב יותר.

ביו רחל

תולעת ספרים ואמא לשתי בנות שמעבירה להן את אהבתה לקריאה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן