Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
הכפר האבוד
סופר/ת:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 350
כולם ידעו על הכפר האבוד. כולם הכירו את הסיפור. זה היה מאותם מקרים שאנשים מדברים עליהם שנים: לילה אחד, בעיצומה של מלחמת העולם השנייה, נאלצו תושבי הכפר הבריטי טיינהאם לעזוב את ביתם כשהם מותירים מאחור חיים שלמים – בתים מלאים ברהיטים, באוכל, בזיכרונות, בתמונות שמספרות מעט ומסתירות הרבה. תמונה כזו בדיוק מעוררת את סקרנותה של מליסה. השנה היא 2017. היא נמצאת בדורסט הסמוכה לכפר האבוד בחופשה זוגית, שאולי תציל את מערכת היחסים הרעועה שלה. התמונה שמליסה מגלה במקרה, בעת שיטוט בכפר, לא נותנת לה מנוח. מי האישה המופיעה בתצלום? מדוע היא מבוהלת כל כך? האם היא מחזיקה בידו של גבר העומד לצידה, או שאולי הוא אוחז בה ולא מאפשר לה לברוח? מה היא מסתירה? מליסה יוצאת לדרך. אין לה מושג מה תגלה, אבל ברור לה שהיא חייבת לנסות. וכשהיא תגיע לאמת, יתברר לה דבר אחד נוסף. הפעם, על עצמה. "הכפר האבוד", ספר הביכורים הסוחף של לורנה קוק, זכה להצלחה עצומה: הוא שהה שבועות ארוכים בטבלאות רבי המכר בבריטניה, נמכר במאות אלפי עותקים ותורגם לעשרות שפות

מליסה צעירה לונדונית, יוצאת לחופשה בדורסט הירוקה, שם מחזיק בן זוגה ליאם, בדירת נופש. הם יוצאים מספר חודשים ומליסה מרגישה, שהיא מנסה להציל את הקשר, בעוד בן זוגה בוחר לגלוש גלים לבדו. מליסה הבודדה והמתוסכלת יוצאת לטייל באזור ונתקלת במקרה בפתיחת הכפר האבוד לתיירים. אנשים רבים מכל האזור הגיעו לראות את הכפר שננטש באישון לילה בזמן מלחמת העולם השנייה.

גאי, היסטוריון כריזמטי המופיע בתוכניות טלוויזיה פופולריות מגיע לכפר מסיבותיו הוא ונפגש עם מליסה ליד בית האחוזה שבקצה הכפר. הם מביטים בתמונות של תושבי הכפר לפני שננטש ואחת התמונות של זוג על רקע בית האחוזה מרתקת אותה במיוחד. סקרנותה של מליסה מתגברת והיא מנסה לברר מה עלה בגורל האנשים מהתמונה. מי האישה בתמונה? מדוע היא נראית מבוהלת?

בשנת 1943 אלברט (ברטי) סטנדיש היה בעל אחוזת טיינהאם, חבר פרלמנט ונשוי לורוניקה היפיפייה. ברטי היה בעל מזג סוער ונהג ברודנות באשתו, במשרתים ובבני הכפר. אנגליה נמצאת במלחמה, אך באזור הכפרי הפסטורלי, החיים שגרתיים, עד אשר הגיעה הבשורה על פינוי הכפר כולל בית האחוזה. איך עוזבים בית? מה לוקחים ומה משאירים מאחור? האם יחזרו לחיות בביתם לאחר המלחמה? שאלות אלו מטרידות את אנשי הכפר. ברטי נסע ללונדון וניסה בכל כוחו לשמור על נכסיו, יש לו בית בלונדון איליו תכנן לעבור.  ורוניקה מנסה לברוח מברטי האלים, שנייה לפני שמפנים את הכפר, אך נתקלת באופן מפתיע, בגיסה פרדי שבא לאחוזה לאסוף מזכרות שהשאיר בעליית הגג. לפרדי ולוורוניקה היה רומן קצר ולאחר שהסתיים בשיברון לב, ברטי מתחתן עם ורוניקה. צלם מגיע להנציח את אנשי הכפר  בעת הפינוי וגם ברטי וורוניקה מצטלמים.

מליסה ראתה את תמונתם של בני הזוג סטנדיש על רקע בית האחוזה. מדוע ורוניקה נראית מבוהלת? האם היא מחזיקה בידו של הגבר או שאולי הוא אוחז בידה ולא מאפשר לה לברוח? מליסה וגאי יוצאים לחקור את סיפורם של ורוניקה, ברטי ופרדי. האם נשארו אנשים שחיו בכפר לפני הפינוי? מה הקשר של גאי אל הכפר ומה עולה בגורל הזוגיות של מליסה?

סיפורי העבר וההווה משתלבים בצורה מרתקת בסיפור שנקרא בנשימה עצורה. בספרים מתורגמים אני סקרנית לגבי העטיפה ושם הספר בשפת המקור. בספר זה הם דומים מאוד וקשורים לסיפור.

הספר מומלץ מאוד, ביליתי בנעימים מדמיינת את אנגליה הכפרית ובתי האחוזה.

 

יעל גילת נוי

יעל גילת נוי, קוראת כמו אוויר לנשימה. מטיילת בעולם מעל דפי הספרים.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן