Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
הכל כלול - זכרונות מאייר בי אנד בי
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2022
הכול כלול – זיכרונות מאייר בי אנד בי מקבץ בתוכו שמונים ואחד סיפורים קצרים המבוססים על מקרים שבהם הסופר השכיר דירות נופש לתיירים בירושלים. אבל לא כל הסיפורים הם של בעל בית מארח. הסופר נדד בעולם כולו וצבר במשך השנים חוויות מלינה במלונות המפוארים ביותר, כגון ה”דורצ’סטר” בלונדון, ה”בוורלי הילס הוטל” וה”בל אייר” שבלוס אנג’לס, מלונות הפאר של לאס וגאס ומוסקבה, אכסניות הנוער הפשוטות והבסיסיות ביותר, תאי שינה בספינות ובמעבורות, קרונות שינה ברכבות, מושבים אחוריים של מכוניות, על הרצפה בתחנות אוטובוסים ועל ספסלים בנמלי תעופה. בספר טמון אוצר בלום של סיפורים שעשויים לעניין, לשעשע, לסקרן, לרתק, להדהים ולעיתים גם להעציב. שמידט מצליח למקד את המבט על בני אדם ממדינות ומתרבויות שונות בעיניים מיוחדות, לעיתים ביקורתיות. על אף שייתכן שתחשדו שחלק מהסיפורים לקוחים מן הדמיון, הרי שלא כך הדבר. כולם קרו במציאות ונאמנים לעובדות. אביחי שמידט, סופר בסוגות מתח, סיפורים קצרים ומדריכי התארגנות לחיים, נמנה במשך שנים רבות עם סגל הטלוויזיה הישראלית, הערוץ הראשון, והזדמן בנסיבות שונות למקומות רבים מחוץ לגבולות המדינה. היכרותו עם פינות עולם רבות, שונות ומיוחדות, ועם אורחות החיים הנהוגים בהן, הטביעה גם בספרו זה את חותמה על תיאור התרחשויות והרפתקאות חובקות עולם, ועל מגוון הדמויות האנושיות המאכלסות את הסיפורים שבספר, שנאספו במשך שנים ובתקופות חיים שונות של המחבר. הכול כלול הוא ספרו החמישי. שני ספרים קודמים של המחבר, סוכן עיוור (מותחן פעולה פוליטי); אל תעזו למות לא מוכנים (מדריך התארגנות בחיים), דורגו כל אחד ב-2016 במקום הראשון באתר הספרים העולמי של "אמזון". ספרים נוספים שלו, צופן בסיסי (מותחן פילוסופי מדעי); הכול סיפורים – מאה וארבעים סיפורים אמיתיים, ואחד לא, זכו לעניין רב ולביקורות נלהבות בכל אמצעי התקשורת.

הספר מתחלק לשניים.

חלקו הראשון מכיל סיפורים קצרים הכתובים בצורה קולחת על שוכרי דירות. לא פעם מצאתי עצמי משתוממת. זה אמיתי? זה ממוחו הקודח של הסופר? וואלה יש אנשים כאלו? הוא באמת הגיב ככה?

אך הסופר כבר כתב בהקדמה שאם נחשוד שחלק מהסיפורים לקוחים מהדמיון אז טעות בידנו. כל הסיפורים אמיתיים.

וואו. יש אנשים מוזרים בעולם. לכן הכריכה כל כך מתאימה. א"א לקטלג את אותם אנשים לכן תמונה של חייזר, דמות בילתי מזוהה, משקפת את כולם 😀

ויש גם כמה כללים שנובעים מניסיון של שנים שאם לא מקפידים עליהם מצטערים אח"כ. ולמרות שהסופר ניסח את הכללים בעצמו, לא פעם הוא לא הקפיד עליהם והצטער.

לדוגמא:

  1. לא להניח לשוכרים להניח את המזוודה לפני מסירת התשלום
  2. לא להיכנס לדירה ללא ידיעת ואישור השוכר
  3. לא לשאול שוכרים בסוף השהיה, איך היה?

דמיינו לעצמכם, או שתקראו, מה קרה בעקבות הפרת כללים אלו….

הסיפורים בחלק השני הם של המחבר כאורח בבתי מלון ואכסניות שונות ברחבי העולם.

צריך כישרון ושימת לב לפרטים כדי ללקט את כל אותן סיטואציות מוזרות לכדי סיפור וספר.

הכתיבה שנונה ומתחכמת. המציאות עולה על כל דימיון זה המוטו בספר הזה. ואם אתם מחפשים רעיונות להתחכם עם בעלי הדירה שלכם, תמצאו כאן בשפע 😀

קריאה מהנה!

אורנה שפי

אורנה, אוהבת ספרים ובישולים ומערבבת הכל יחד עם שירים טובים.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן