Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
הכלבלב בנעלים
תגית:
סופר/ת:
סוגה:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 48
הסיפור נכתב בהשראת המעשייה "החתול במגפיים" של האחים גרים. אי-לכך הבנת הסיפור לעומקו מצריכה היכרות מוקדמת עם מעשייה זו. זהו סיפור על כלבלב שמנסה לחקות את המודל של החתול. קריקט הכלבלב גדל בביתם של הזוג הצעיר מירה ויואב, והיה המאושר בכלבלבים: הם דאגו לכל צרכיו ועטפו אותו בכל הפינוקים האפשריים. כעבור זמן מה נולד למירה ויואב תינוק, וכל תשומת ליבם עברה אל הרך הנולד. לראשונה בחייו חש קריקט דחוי ולא רצוי ונקלע למשבר. פעם אחת, כשנשאר לבדו בבית, הוא נתקל בספר המעשיות של האחים גרים ובסיפור "החתול במגפיים". הוא נזכר בפרטי הסיפור, ולאחר התבוננות ממושכת בתמונה של החתול המהודר בספר אמר לעצמו בהתלהבות: "אם החתול יכול, גם אני יכול!" קריקט החליט שיגיע לגדוּלה אפילו יותר מהחתול, הוא יהפוך למלך בעצמו ולא יסתפק בתפקיד היועץ הראשי של המלך. כשיגשים את חלומו כולם ישימו לב אליו, כולל הוריו המאמצים. קריקט מחליט לצאת מיד למסע לשם השגת מטרתו, כמובן לאחר שיצטייד בלבוש המתאים לכך. במהלך המסע קריקט מתמודד עם קשיים רבים. בדרכו הוא נתקל בשש דמויות שונות: בנחש השחור, בארנב הלבן, בצב, ביונה, בדג הזהב ובחתול הג'ינג'י. בכולן הוא מנסה להיעזר, וכל אחת מהן תורמת את תרומתה למסע. האם דרכו תצלח? האם ישיג את מטרתו ויגשים את חלומו? כדי לקבל את התשובות לשאלות האלה אתם מוזמנים לקרוא את הסיפור עצמו.

הכלבלב בנעלים

אחד מספרי הילדות אותם קראתי בילדותי היה החתול במגפיים של האחים גרים . אותו חתול שרצה להיות יועץ המלך. הספר הנוכחי  בעל שמונה פרקים ,נכתב בהשראתו .אך הפעם מסופר על קריקט הכלבלב . כשהיה רק בן חודש אספוהו מירה ויואב. היה תמיד במרכז הבית. בכל רגע של פנאי, שיחקו איתו, עטפו אותו בחיבוקים ופינוקים עד שנולד להם תינוק חדש. או אז החל להרגיש קריקט שהוא נדחק למקום שני. כבר אינו במרכז העניינים. מנקודה זו מתחיל מסע של פנטזיה והאנשה .

בעת מנוחתו ממשחק עם הכדור האהוב עליו, התיישב קריקט ליד ספר והחל לדפדף בו עד שנתקל בתמונה של "החתול במגפיים". חתולים לא היו מושא אהבתו , אבל נזכר בסיפור שסיפרה מירה אודות החתול בעל כובע רחב שוליים ונועל מגפיים. בן רגע החליט כי הא יהפוך למלך וכי עליו להחליף מלך בכהונתו. לאחר בחירתו במונקו, צעד לעבר חדר שינה לתור אחר תלבושת ראויה. הכניס את רגליו הקדמיות לנעלים שחורות של אבא יואב, ענב לעצמו עניבה אדומה ודי הסתבך בחבישת הכובע לראשו.

בשבתו ליד המחשב חיפש בגוגל היכן היא מונקו. בכדי להגיע ליעדו היה עליו קודם לצאת מביתו. משצלח משימה זו, החל פוגש בדרך חיות שונות שהדריכו אותו, יעצו לו עצות ובעיקר גם לעזור לו בחבישת הכובע. ראשון היה הנחש השחור. אחר כך הארנב הלבן, הצב, היונה, דג זהב  שנתן לו עצת זהב- "החלום שלך חייב להיות נאמן למי שאתה באמת, ולא חיקוי של חלום אחר  שמתאים למישהו אחר" . האם עצה זו תניע אותו להגשמת חלומו או תפקח לו עיניים אחרות?

ולבסוף פגש חתול ג'ינג'י שלימד אותו לקח חשוב בחיים. האומנם? מה היה בסופו של המסע?

ספר ילדים המדבר מתוך עולם עכשווי- אינטנרט, וייז. ספר מנוקד. לעניות דעתי מופיעים בספר  דפים  עמוסי מילים בנראותם. היה צורך בשילוב תמונות נוספות. מתאים לילדים קוראים בגילאי סוף כיתה ב' – ג'. פחות התחברתי לרעיון של ספר בהשראת ספר.

רחל רוזיליו

אמא לשבעה וסבתא לאחד עשר נכדים (בנתיים..) ספרים זה נשמה - אהבה שאינה תלויה בדבר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן