Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
הכוכב הכחל
קטגוריה:
תגית:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2021
מס' עמודים: 60
בְּעִקְבוֹת סִדְרַת הַטֵּלֵוִיזְיָה הַמַּצְלִיחָה שֶׁל הַבִּי-בִּי-סִי הַקְדָּמָה מֵאֵת דֵיְוִיד אֵטֵנְבּוֹרוֹ בּוֹאוּ לְגַלּוֹת אֶת קִסְמוֹ שֶׁל הַכּוֹכָב הַכָּחֹל! בָּאוֹקְיָנוֹסִים שֶׁלָּנוּ שׁוֹכְנִים בַּעֲלֵי הַחַיִּים הַמְּגֻוָּנִים בְּיוֹתֵר עַל פְּנֵי כַּדּוּר הָאָרֶץ. אָז קְחוּ נְשִׁימָה עֲמֻקָּה! מִיָּד נִצְלֹל אֶל מֶרְחֲבֵי הַפֶּרֶא הַמַּדְהִימִים שֶׁמִּתַּחַת לַגַּלִּים. יַחַד נִפְגֹּשׁ יְצוּרִים שֶׁכְּמוֹתָם לֹא דִּמְיַנְתֶּם, נִרְדֹּף אַחֲרֵי לוּטְרוֹת יָם בֵּין יְעָרוֹת שֶׁל אַצּוֹת, וְנִגְלֹשׁ בַּיָּם הַפָּתוּחַ עִם לִוְיְתָנִים גְּדוֹלֵי סְנַפִּיר. הַסֵּפֶר, הַמְּבֻסָּס עַל הַסִּדְרָה הַמְּרַגֶּשֶׁת שֶׁל הַבִּי-בִּי-סִי, יִקַּח אֶתְכֶם לְמַסָּע מֻפְלָא אֶל מַעֲמַקֵּי הַיָּם וְהַחַיִּים הָרוֹחֲשִׁים בּוֹ. יִעוּץ מַדָּעִי: פרופ' מִיכָה אִילָן

הכוכב הכחל

קחו נשימה עמוקה ! צוללים אל מרחבי הפרא המדהימים שמתחת לגלים.

סר דיוויד אטנבורו ,בן ה  94- הוא אחד משדרני הטלוויזיה המפורסמים  ביותר, חוקר טבע וחלוץ בתחום סרטי הטבע. הוא אשר מקדים ופותח את הספר המופלא על העולם התת ימי " הכוכב הכחל".

הספר גדול הממדים לוקח את הקורא הצעיר וגם המתעניין למסע מופלא אל מעמקי הים לגילוי קסמו של הכוכב הכחל. תחילתו של המסע בהכרת כוכב הלכת "ארץ" שהינו גולה כחולה המרחפת בים של כוכבים. 71% מפני כדור הארץ מכוסים במים. המקום בו חיים באפלה יצורים שכמותם לא דמיין הקורא . מתחת לפני המים פועלים כוחות אדירים. בסביבה שמשתנה בכל רגע נתון ושהתנועה בה אינה פוסקת לעולם. כוח אחד שמתעצם – התחממות כדור הארץ- משנה את הכוכב הכחול.

צללנו למעמקים , לגבולות הלא נודע. באזור המעמקים האפל  , מצוי אזור המכונה "אזור חצות" ,בו חיים יצורים אפלים כמו "ניבן התהומות".

אז מה אוכלים היצורים בעולם המופלא שם למטה? יש המלקטים , יש אוכלי נבלות, יש הבולעים ויש הזוללים . לרוב…לא נותר פירור.

דיירי המעמקים חלקם עם זרועות ארוכות וחלקם עם עיניים גדולות במיוחד, חלקם עם שיניים וניבים מחודדים וחלקם זוהרים בחושך. עולם מופלא!.

במים הטרופיים מעל המעמקים חבויות ערים סודיות מלאות חיים. שוניות האלמוגים. העין אינה שבעה מלצפות בלהקות הדגים המרהיבים ביופיים, אלמוגים בוהקים, קיפודי ים, צבי ים שלל עולם חי וצבעוני. מהו אלמוג המח? ואלמוג העץ? מניפת הים? ואלמוג אצבע. מיהם אומני ההסוואה מתחת למים….וכך נמשיך במסע הקסום ליערות והגנים התת ימיים. כן….גם מתחת למים קיימים מרבדים של עשב ים, ביצות מלח, מערכות אקולוגיות אשר אינן נחקרות מספיק.

עלינו מעל פני הים והגענו לחופים. את מי נפגוש? זאת ועוד בספר המגולל את אשר מתחת למים ואת אשר מעליו.

מסכם דיוויד אטנבורו "….היום יותר מתמיד, יש לנו הכוח והיכולת לחולל שנוי. זוהי אחריותנו לדאוג לכוכב הכחל שלנו. עתידם של האנושות ושל כל החיים על פני כדור הארץ תלוי רק בנו".

ספר עם ניקוד מלא מיועד לגילאי ביה"ס היסודי הצעירים ואף לאלה המתעניינים….

רחל רוזיליו

אמא לשבעה וסבתא לעשרה (בנתיים..) ספרים זה נשמה - אהבה שאינה תלויה בדבר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן