Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
הירושה
סוגה:
מוציא לאור:
ספר:
שנת הוצאה: 2018
מס' עמודים: 364
ארבעת האחים לבית פְּלָאם מחכים בקוצר רוח ליום הולדתה ה-40 של מלודי, הצעירה שבהם. בתאריך הזה הם עתידים לקבל את חלקם ב"ירושה", קרן ההשקעות שהוריש להם אביהם. כל אחד מהם מסתיר סוד בעייתי וזקוק לכסף נואשות. כל הקלפים נטרפים, כל השרוולים מופשלים, עשורים של מתחים סמויים מגיעים לנקודת רתיחה באחר צהריים קר אחד בעיר ניו יורק כאשר מלודי, ביאטריס וג'ק פלאם מתכנסים כדי להתעמת עם ליאו, אחיהם הבכור הכריזמטי וחסר האחריות, שמעמיד את עתידם בסכנה. שלושת האחים הצעירים מקווים שליאו יתעשת ולראשונה בחייו ייקח אחריות על מעשיו, אבל בה בעת הם מבינים שייתכן כי ייאלצו לשנות את תוכניותיהם ולהתכונן לעתיד שונה לחלוטין, נוח הרבה פחות ממה שציפו. הירושה הוא סיפור על משפחה ועל כסף – שילוב המועד לפורענות גם במשפחות הכי טובות – ועל הדרכים שבהן בני משפחה תלויים זה בזה ומאכזבים זה את זה שוב ושוב. בספר שנון, משעשע ומרתק מפיחה סינתיה ד'אפרי סוויני חיים באוסף נפלא של דמויות כדי להפנות את תשומת הלב להשפעה שיש לכסף על מערכות יחסים, לשינוי שמתחולל בשאיפות שלנו בחלוף השנים ולקשרים הטעונים אך האיתנים להפליא שיש לנו עם היקרים לנו מכול. הירושה הוא ספר הביכורים של סינתיה ד'אפרי סוויני. היא החלה לכתוב אותו לאחר קריירה מצליחה וארוכת שנים בתחום השיווק ותוך כדי לימודים בקורס לכתיבה יוצרת. הירושה זכה להצלחה מטאורית, תורגם ל-30 שפות, גרף ביקורות מעולות וכיכב ברשימות רבי-המכר בארצות הברית ובעולם, בהן הרשימות של "הניו יורק טיימס", "וול סטריט ג'ורנל" ועוד.

הירושה נושא מאוד מורכב, הסיפורים הרבים והאמיתיים שאני שומעת מידיי פעם על משפחות שיש להם ירושה, שעליהם להתחלק בה. שיש צוואה זה מרגיש נכון ומסודר, אבל גם אם כן תמיד יהיה באלגן אחד גדול, משפחות מתפרקות, מתפוררות סביב נושא מורכב, קשה ולרוב כולם מפסידים או מרוויחים, תלוי את מי שואלים.

ספר מציאותי, לא הק'יצ'י של הרומן הרומנטי המוכר ובסוף הקצוות נשארים פתוחים, ממש כמו החיים עצמם.

סיפור על ארבעת האחים, מלודי, ג'ק, ביאטריס וליאו, פטירת אביהם- מתגלה שיש ברשותם ירושה שנקראת "האוצר" שאביהם הוריש להם, אבל הם יוכלו לממש את זכותם רק שלמלודי ימלאו 40 שנה.

האחים שלא חיים ברווחה כלכלית, מצפים בכיליון עיניים שאחותם תגיע לגיל 40, אבל אז ליאו האח שתמיד מסתבך, נקלע לתאונת דרכים קשה ובשביל לכסות את ה"פדיחה" המשפחתית, חלק שהיה אמור להתחלק בין כל האחים קטן משמעותית. האם האחים יקבלו זאת בהבנה, ואיזה תסבוכת משפחתית זה יכניס את כולם?
אהבתי את הקשר שהיה בין ביאטריס לליאו, אח גדול ואחות קטנה קשר אמיתי וחם למרות כל המסביב היתה שם אהבה כנה.

האוצר חושף רבדים של החיים, שגם אם כלפי חוץ בחיים נראים שגרתיים הם ההפך הגמור. הסיפור בגדול יכול לקרות בכול המשפחות שיש בידם ירושה זה מכניס לתסבוכת, לתככים ולפילוג המשפחה, אהבתי שהספר מציאותי, התעלומה האם הסגה המשפחתית נפתרה?! תצטרכו לקרוא.

לא כל ספר צריך להשאיר חותם, הייתי מגדירה אותו כספר טיסה, יש לו פוטנציאל טוב יותר לסרט אמריקאי.

סוזן צדוק

סוזן צדוק, חיה ונושמת ספרים, מלאה בשמחת חיים ומכורה לסושי.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן