Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
הירושה
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2018
מס' עמודים: 365
בראש רשימת רבי-המכר של "הניו-יורק טיימס". ארבעת האחים לבית פְּלָאם מחכים בקוצר רוח ליום הולדתה ה-40 של מלודי, הצעירה שבהם. בתאריך הזה הם עתידים לקבל את חלקם ב"ירושה", קרן ההשקעות שהוריש להם אביהם. כל אחד מהם מסתיר סוד בעייתי וזקוק לכסף נואשות. כל הקלפים נטרפים, כל השרוולים מופשלים, עשורים של מתחים סמויים מגיעים לנקודת רתיחה באחר צהריים קר אחד בעיר ניו יורק כאשר מלודי, ביאטריס וג'ק פלאם מתכנסים כדי להתעמת עם ליאו, אחיהם הבכור הכריזמטי וחסר האחריות, שמעמיד את עתידם בסכנה. שלושת האחים הצעירים מקווים שליאו יתעשת ולראשונה בחייו ייקח אחריות על מעשיו, אבל בה בעת הם מבינים שייתכן כי ייאלצו לשנות את תוכניותיהם ולהתכונן לעתיד שונה לחלוטין, נוח הרבה פחות ממה שציפו. הירושה הוא סיפור על משפחה ועל כסף – שילוב המועד לפורענות גם במשפחות הכי טובות – ועל הדרכים שבהן בני משפחה תלויים זה בזה ומאכזבים זה את זה שוב ושוב. בספר שנון, משעשע ומרתק מפיחה סינתיה ד'אפרי סוויני חיים באוסף נפלא של דמויות כדי להפנות את תשומת הלב להשפעה שיש לכסף על מערכות יחסים, לשינוי שמתחולל בשאיפות שלנו בחלוף השנים ולקשרים הטעונים אך האיתנים להפליא שיש לנו עם היקרים לנו מכול. הירושה הוא ספר הביכורים של סינתיה ד'אפרי סוויני. היא החלה לכתוב אותו לאחר קריירה מצליחה וארוכת שנים בתחום השיווק ותוך כדי לימודים בקורס לכתיבה יוצרת. הירושה זכה להצלחה מטאורית, תורגם ל-30 שפות, גרף ביקורות מעולות וכיכב ברשימות רבי-המכר בארצות הברית ובעולם, בהן הרשימות של "הניו יורק טיימס", "וול סטריט ג'ורנל" ועוד.

ירושה, כסף ואחים שלא מסתדרים זה בהחלט מתכון למריבות ומתחים.

הספר שלנו עמוס בדמויות שלאו דווקא תורמות לעלילה או מוסיפות לה וזה היה מתיש.

יש את ארבעת האחים, ליאו, ביאטריס, ג׳ק ומלודי שמצפים ליום הולדתה הארבעים של מלודי, האחות הקטנה, כי אז הם אמורים לקבל את הירושה שהשאיר להם אביהם, קרנות נאמנות שתפחו למימדי ענק וקיבלו את השם "האוצר".

כל אחד מהאחים נמצא בתסבוכת כלכלית כזו או אחרת ומסתמך על כך שהכסף מ"האוצר" יציל אותו.

בפועל חלק ניכר מהכסף הוצא ע"י אימם המרוחקת שניצלה את ייפוי הכח שניתן לה ע"י אביהם. היא השתמשה בכסף כדי לכסות על פשלה רצינית שעשה בנה ליאו.

האחים האחרים קיוו שזו הלוואה. שליאו יחזיר את הכסף, הם ממש נואשים לכסף.

אנו נחשפים למערכת היחסים בין מלודי ובן זוגה וכן גם לבנות התאומות שלהם, התנהגותן וסיפור חייהן.

אנו נחשפים גם לפול ומחשבותיו. פול הוא הבוס של ביאטריס והיא מושא חלומותיו. וביאטריס סופרת מוצלחת שכוכבה דעך.

כמו כן יש את ג׳ק ובן זוגו וההכרות שלהם וחייהם המשותפים.

ואת סטפני, בת זוגו של ליאו לפי מצב רוחו וויקטוריה גרושתו שמרוקנת אותו מכל כספו ורכושו. ואת השכן של סטפני….

המון דמויות כבר אמרתי?

הסיפור נע בין הווה לעבר איך כל אחד מהם הגיע למצב הזוגי, הכלכלי והמשפחתי שלו כיום.

השיא של הספר, שהיה אמור לדעתי להיות ההתחלה שלו ומשם להתפתח, לפחות לפי התקציר שגילה את רוב עלילת הספר, מתרחש רק ברבע האחרון שלו דיי לקראת הסוף.

ציפיתי לקרוא יותר על ההתמודדות שלהם בהווה ולא על שגיאות העבר שהביאום עד הלום.

אני מניחה שאתם מנחשים מה קרה עם האחים  ו"האוצר",  והתסבוכות הכלכליות… אם לא וגם אם כן , אתם מוזמנים לקרוא. ☺

קריאה נעימה.

אורנה שפי

אורנה, אוהבת ספרים ובישולים ומערבבת הכל יחד עם שירים טובים.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן