Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
היעלמויות
תגית:
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2013
מס' עמודים: 444
איך יכול אדם להשיב לעצמו עבר שמעולם לא זכה להכיר? לדיליה הופקינס היו חיים גדושי אהבה ומזל. היא גדלה בעיירה קטנה בניו המפשיר, בת יחידה לאביה האהוב והאלמן. עכשיו יש לה בת צעירה, בעל לעתיד שאוהב אותה בכל לבו וכלבת גישוש המאולפת למשימות איתור וחילוץ, ומשמשת שותפתה לקריירה מצליחה באיתור נעדרים. אך בעוד דיליה מתכננת את החתונה שלה, היא טרודה בהבזקי זיכרון של חיים שאינה זוכרת... עד ששוטר דופק על דלת ביתה ומגלה לה סוד על עצמה המשנה את העולם שהכירה - ומעמיד בסכנה את עתידה. בהיעלמויות בוחנת ג´ודי פיקו כיצד החיים עשויים להפתיע אותנו, כיצד האנשים שאנו אוהבים ונותנים בהם אמון עשויים להשתנות לפתע אל מול עינינו, וכיצד זיכרון נעלם עשוי לצוף ולאיים על החיים שבנינו. ג´ודי פיקו כתבה עד כה עשרות רומנים שתורגמו ל־21 שפות ונמכרו ב־14 מיליון עותקים ברחבי העולם. בשנת 2003 היא זכתה בפרס ניו אינגלנד בוק על מכלול יצירתה. בהוצאת כנרת ראו אור ספריה: שומרת אחותי, חוט של חסד, המעגל העשירי, עניינים שבלב, תשע־עשרה דקות, בת-ברית, זהירות שביר וחוקי הבית. היא מתגוררת בניו המפשייר עם בעלה ושלושת ילדיה. "אומנית תבנית הנוף הביתי."

סודות מהעבר אף פעם לא נשכחים, תמיד בשלב מסוים בחיים הם יעלו ויצופו ויחשפו את המוסתר. ג'ודי פיקו, שכתבה עשרות רומנים, כאשר כל אחד טוב מקודמו, מביאה למדף רב מכר נוסף, "היעלמויות", רומן על הדילמות המופיעות כאשר ה"עולם המובן מאליו" מתנפץ, כאשר דברים מתגלים והם לא מה שחשבנו שהם, היא מעלה שאלה שכל הורה מתמודד איתה בשלב מסוים בחיים, כמה רחוק תלך למען הילד שלך?

הופקינס גדלה בניו המפשייר, עם אביה, אנדרו. אמה נפטרה בתאונת דרכים כשהיא הייתה רק ילדה קטנה. כיום דיליה היא אישה בוגרת עם משפחתה משלה. יש לה בת צעירה והיא מאורסת לאריק, אביה של בתה הצעירה, סופי, וחבר ילדותה. דיליה מנהלת מבצעי חיפוש ביחד עם כלבתה הנאמנה, גרטה. עם הצלחת העסק שלה ותכנון חתונתה, היא מתחילה לקבל פלשבקים שנראים שייכים לחיים ללא זיכרון.

יום אחד, שוטר דופק בדלת הכניסה לבית של דיליה, ובתוך רגע עולמה מתהפך. הוא מסביר לה כי אביה, אנדרו, נעצר בגין חטיפה. חייה של דיליה סובבים סביב מציאת נעדרים וחילוצם, אך כאשר אנדרו נעצר, היא זו שצריכה להינצל. דיליה המומה ומבולבלת לאחר ששמעה את החדשות, על אחת כמה וכמה כשנודע לה שהיא קורבן החטיפה.

אירוע זה מאלץ את דיליה לחוות מחדש ילדות שהיא בקושי זוכרת, לחפור אחר זיכרונות שמוחה קבר עמוק בתת-המודע, נואש לשכוח. היא נזכרת בילדותה המוקדמת באריזונה, שם התגוררה עם שני הוריה. למרות שלדיליה בעבר לא היה זיכרון מאמה, קטעים ממנה מתחילים לחזור אליה. אנדרו אמר לה שאמה מתה לאחר שהייתה מעורבת בתאונת דרכים הרסנית, אך דיליה לומדת במהרה שזה לא המקרה; אמה עודנה בחיים, עובדה שמתקבלת בהלם גדול.

בנוסף להלם מצד סודו של אביה, היא ובן זוגה, אריק, נאלצים להתמודד עם לא מעט משברים בשל העובדה שאריק, עורך דין במקצועו, אמון על התיק של אביה. מה שיוצר ביניהם מתחים רבים על בסיס הדילמה של אתיקה משפטית מול אהבתו לדיליה שמנסה לדלות ממנו פרטים ככל הניתן.

אך הסודות האפלים שדיליה מגלה לא מגיעים אליה רק מכיוון אביה, אלא גם מכיוון ארוסה ואמה.

תהל רוזיליו

כל ספר טוב יתקבל אצלי בברכה. אוהבת לטייל בארץ ובעולם. "הדבר המדהים בספרים הוא שהם נותנים לך לטייל מבלי להזיז את הרגליים שלך."

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן