Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
הים הכחול העמוק
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2009
מס' עמודים: 317
אי אגדי הטובל במסתורין ובתבונה בני מאות שנים...יורשת נמלטת הלומדת לבטוח בחיים, ובאהבה...אם ובת, פרודות זה שנים, המחפשות דרך לעמוד יחדיו מול העתיד...לפני שנים, הותירה ליירה דיוויס מאחוריה עולם של עושר וזכויות מיוחדות ואת האנשים שאהבה יותר מכול, כיוון שלא יכלה לגשר בין ציפיות משפחתה המפוארת לבין הכמיהה שבלבה הפרוע. כעת היא חיה בשלווה בקרב קהילת גולים על האי קאפרי, לומדת לאט ובבטחה לחיות, בפעם הראשונה בחייה, חיים מלאים ופורחת בזכות ידידותו של גבר הרואה בה נשמה יתרה.כנכדתה של השליטה הבלתי מעורערת של ניופורט ברוד איילנד, פל דיוויס, שחכמתה עולה על מניין שנות חייה, אמורה לתפוס את מקומה במרומי החברה. אך היא ואחותה הצעירה ממנה עדיין נכספות לאמן שנטשה אותן כשהיו ילדות, כך שאביהן, שאותו העריצו, יוכל לגדלן. פל יודעת שליירה הרגישה כי בעזיבתה היא מבטאת בצורה הטובה ביותר את אהבתה להן. אך היות שאביה מת ואחותה נוטה באופן מסוכן אל תחומי הפנטזיה, היא חוצה את האוקיינוס כדי למצוא את האם שהיא זוכרת ואת האמתות העמוקות יותר שכולן זקוקות להן באופן נואש כל כך...הרומן הלירי והבלתי נשכח החדש של לואן רייס מתפתח על רקע של יופי נצחי, שעה שפרשיית אהבים לא סבירה מעצבת מחדש את משמעותה של מסירות ושלושה דורות של נשים עומדים בפני רשמי הזיכרון והמסורת במטרה למצוא דרך חדשה שתובילן קדימה....לואן רייס כתבה רבי מכר רבים, שמופיעים בראש רשימת רבי המכר של הניו יורק טיימס. בהוצאת אור־עם הופיעו מפרי עטה הרומנים: אהבה לוהטת, מלאכים ברחבי העיר, שלהי החורף, אור הירח, נשיקה אחרונה ומשוואת האחיות.

סיפור מרגש ונוגע ללב על התמודדות של נערה במפגש מחודש עם אימה שנטשה אותה ואת אחותה כאשר היו קטנות.

הסיפור מסופר דרך עיניהם של הדמויות השונות בספר ומשלב תיאורי נוף קסומים.

פל, נערה רגישה ומבריקה בת 16   קיבלה החלטה אמיצה ליצור קשר עם אימה שנטשה אותה ואת אחותה לפני עשר שנים. היא נוסעת לבקר אותה באי קאפרי, בו היא מתגוררת, ובליבה תקווה שתצליח לגרום לה לחזור, היא חייבת לגרום לה לחזור כי היא מרגישה שאחותה הקטנה ממנה בשנתיים חייבת השגחת הורה, ואביהן האהוב נפטר שלוש שנים קודם לכן.

כשהיא סוף סוף פוגשת את אימה היא מגלה אישה שונה לחלוטין ממה שסיפרו לה וממה שהיא חשבה והביטחון שלה בדרכה וברצונה להחזיר את אימה הביתה מתערער.

ליירה דיוויס, בת יחידה למשפחה עשירה, עזבה לפני עשר שנים את האיש שלה ואת בנותיה ועברה לגור באי קסום, האי קאפרי. ליירה שלא יכלה להתמודד עם הדרישות של אימה, ועם הדרישות החברתיות, מחליטה לעזוב. וכאן על האי היא מוצאת את עצמה ומוצאת שקט ושלווה.

אנחנו פוגשים את מקס, השכן המבוגר של ליירה, כותב מחזות,  ואת הנכד שלו ראף, בחור בן 19, שנגמל משימוש ממושך בסמים, גר באי , מתקן רשתות דיג ומציל כוכבי ים. בין הארבעה מתפתח קשר של חיבה ואהבה אמיצה.

הסיפור קופץ בין ההווה לעבר ומתאר לנו ברגישות את השבר הגדול של הבנות כאשר אימם עזבה אותן, ואת הרגשות שסערו באם באותה תקופה. 

אנו נחשפים לצורך הנואש של הבנות באהבת אם, בצורך הנואש של האם להעניק אהבה ובחשש לדחיה. 

אנו מגלים שלאהבה אין חוקים ומעשה אהבה של אחד יכול להתפרש כמעשה נורא אצל השני.

אנו נחשפים לדילמה שמלווה נשים רבות, בית, משפחה וילדים לעומת פיתוח אישי וביטוי העצמי ולהשלכות של בחירות כאלו ואחרות.

לא פעם, לאורך הספר, עולה השאלה מה עדיף? האמת הכואבת או השקר המנחם?

"החיים והאהבה תבעו מיומנות נוספת, וכולנו, אפילו המבוגרים שביננו, איננו אלא מתחילים". עמ 312

ספר רגיש עם תובנות מקסימות.

אורנה שפי

אורנה, אוהבת ספרים ובישולים ומערבבת הכל יחד עם שירים טובים.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן