Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
הילד מהיער
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2021
מס' עמודים: 368
גבר בעל עבר מסתורי נחוש למצוא נערה נעדרת - במותחן חדש פרי עטו של הרלן קובן, מסופרי המתח המצליחים בעולם. לפני שלושים שנה נמצא ילד שחי פרא ביער, בלי זיכרון ובלי עבר, וזכה לכינוי וַיילד. גם כמבוגר הוא עדיין אינו יודע מאין בא. עד שיום אחד נערה מקומית נעדרת. נראה שאיש אינו מתייחס ברצינות להיעלמותה של נעמי פיין, אפילו לא אביה — להוציא אדם אחד. הסטר קרימשטיין, עורכת דין פלילית, יודעת מנכדהּ שנעמי היתה קורבן למעשי בריונות בלתי פוסקים בבית הספר. היא מבקשת מוַוילד — שאיתו היא חולקת קשר טראגי — להשתמש בכישוריו יוצאי הדופן כדי לעזור למצוא את הנערה. וַיילד אינו מסוגל להתעלם ממצוקתה של ילדה מנודה, אך כדי לאתר אותה עליו לחזור ולהתערות בקהילה שמעולם לא מצא את מקומו בה, קהילה שבה בעלי הכוח מוגנים גם כשהם מסתירים סודות אפלים שעלולים להרוס את חייהם של מיליונים... סודות שוַויילד חייב לחשוף לפני שיהיה מאוחר מדי. עם יותר מ־70 מיליון ספרים בדפוס ברחבי העולם, הרלן קובן הוא מחבר רבי מכר רבים מספור של ה"ניו יורק טיימס". ספריו ראו אור ב־43 שפות ברחבי העולם והגיעו לראש רשימות רבי המכר ביותר מתריסר מדינות. הוא מתגורר בניו ג'רזי.

שלושים שנה לפני שהעלילה מתרחשת, לגמרי במקרה מוצאים ביער ילד שגדל לבדו, ממש כמו מוגלי. לא ממש היה מובן מי השאיר אותו שם לבדו ועוד יותר לא היה מובן איך הוא שרד כך לבדו.

חזרה להווה. נעמי הולכת יום יום לבית הספר וסובלת. קוראים לה בשמות, לוחשים לה דברים איומים, לועגים לה, צוחרים עליה וזורקים עליה מכל הבא ליד. נעמי לא מגיבה, היא מסתכלת ישר ושותקת. יום אחד כשהשולחן שלה נותר ריק, מת'יו מבין שקרה לה משהו…

מת'יו מרגיש רע. מרגיש רע מכל מיני סיבות, הוא ידע טוב מאוד למה. הוא חשש שאולי יש לו חלק בהעלמות שלה לכן פנה לאב הסנדקות שלו לווילד שהיווה תחליף לאבא שאין לו.
הוא ידע ידע למי לפנות. ווילד החל לחקור אודות נעמי שנעלמה, הוא ערב את סבתו של מת'יו שהיתה שם דבר. היא היתה עורכת דין מפורסמת ובעלת תוכנית טלויזיה מוערכת.

נעמי אותרה מהר יחסית והלעג כלפיה גדל וגדל. היא לא יכלה להכיל את מה שקרה ופתאום נעלמה שוב. הפעם לא הצליחו למצוא אותה בקלות, משהו גדול יותר קרה.

החקירה עלתה הילוך ועוד ועוד אנשים חיפשו את נעמי. ככול שחפרו במקרה הם גילו יותר ועוד ועוד אנשים הפכו חשודים. הם חשדו בכל מי שהכיר את נעמי, החל בהוריה וכלה בילדים מהכיתה, משהו חייב לדעת משהו, משהו חייב לדעת לאן היא נעלמה.

עוד ועוד גילויים והחקירה מסתבכת, עוד מקרה שקרה במקביל מאיץ את החקירה וכולם משלבים ידיים ומשתפים פעולה כדי למצוא אותה.

מה קרה לנעמי? האם ימצאו אותה?

אההתי במיוחד את ווילד שסיקרן אותי. אהבתי לקרוא עם האדם שהוא ועל ההתמודדות שלו עם החיים הנורמטיביים. הפעם כדי להצליח הוא חייב להשתלב עם האנשים שהוא שנא כל כך. הוא יעשה הכל כדי לעזור לאותה ילדה מסכנה שאף אחד לא רצה.
אהבתי גם את הדמות הצבעונית של הסטר שהיתה דמות נשית חזקה ומעניינת שעשתה הכל כדי לשמור על הנכד שלה.

הספר התחיל טוב, מותח ומסקרן אבל לצערי העלילה המשיכה למקום שפחות התחברתי אליו, הרגשתי שהיא מתפזרת. הייתי סקרנית לגלות את הסוף כמובן והדפים התהפכו מאליהם כמו בכל הספרים של קובן.
בטוחה שמעריצי קובן השרופים יהנו גם מהספר הזה.

 

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן