Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
הילד הטוסקני
קטגוריה:
סופר/ת:
סוגה:
מוציאים לאור: ,
שנת הוצאה: 2018
מס' עמודים: 318
רומן חדש מאת ריס בּואֶן, מחברת רבי־המכר של "הניו יורק טיימס" ו"הוול סטריט ז'ורנל", המגולל את סיפורה של אישה המעזה לחשוף סודות מעברו של אביה. השנה 1944 . הטייס הבריטי הוגו לנגלי נאלץ לנטוש את המפציץ שלו וצונח בשדותיה המוריקים של טוסקנה הכבושה בידי הגרמנים. הוא נפצע קשה ומוצא מפלט בין הריסות כנסייה ובזרועותיה של סופיה בַּרטוֹלי. אבל את האהבה שניצתת ביניהם מערער מעשה בגידה. כעבור כשלושים שנה שבה בתו של הוגו, ג'ואנה, הביתה לאנגליה הכפרית כדי לארגן את סידורי ההלוויה של אביה. בין חפציו האישיים היא מוצאת מכתב סגור הממוען לסופיה. ג'ואנה, שמתמודדת עם טראומה אישית, יוצאת למסע בטוסקנה במטרה להבין את קורותיו של אביה – ואולי גם להבין את עצמה. עד מהרה היא מגלה שיש מי שמעדיפים שהעבר יישאר קבור, אבל היא כבר הרחיקה לכת מכדי שתוכל עתה להרפות...  
כמה ספרים על מלחמת העולם השנייה קראתי לאחרונה, אפשר לספור בשתי ידיים אבל זה דווקא זהו ספר מסוג העלילה, שהיה לי קל להתחבר אליו כבר מהפיסקה הראשונה. הספר כתוב פעם מנקודת מבטה של ג'ואנה ופעם מנקודת מבטו של הוגו בשני תקופות שונות.
אביה של גו'אנה לורד הוגו לנגלי, נפטר והיא חוזרת לבית ילדותה למה שנשאר בעצם כלום, רק חדרון קטן שכל רכושו נגזל ממנו והפך לבית ספר לבנות. אמה שהייתה משמעותית בחייה, נפטרה בהיותה ילדה בת 11 בלבד! החמימות של אמה זכורה לה כנוסטלגיה מתוקה, לעומת המרירות של אביה. הדרך שלו והרצונות של בתו ג'ואנה, הלכו בשבילים מנוגדים, ג'ואנה רק חיכתה להגיע לגיל בוגר יותר ולעזוב את בית אביה, לבנות לעצמה חיים עצמאיים בעלת יכולת ושליטה בזכות עצמה, חלום חייה היה לסיים את לימודיה כעורכת דין ממולחת ולהחזיר לאביה את מה שנלקח ממנו, להוכיח לו שהיא מסוגלת לתת לו בחזרה את הכבוד להיות אדון האחוזה.
מה שלא הספיקה לעשות לצערה, כי מסלול חייה נעצר בנקודה כואבת בדיוק שאביה נפטר והיא חווה אכזבה של אהבה כוזבת.
בין החפצים של אביה, היא מגלה מכתב מן העבר כארבעים שנה לאחור, אשר ממוען לסופיה בַּרטוֹלי, מי היא ומה הקשר שלה לאביה ואיזה ילד הם מסתירים? בשביל לגלות היא מחליטה, לצאת למסע ולהבין מה הסתיר אביה ממנה ואולי גם מאמה כל השנים?!
קצה החוט היחידי שיש לה, היא הכתובת שעל גבי המעטפה והידיעה שאביה היה טייס בריטי, שבעקבות פגיעה במטוסו צנח בשדות טוסקנה שהייתה כבושה בידי הגרמנים.
איך שרד את המלחמה, האם סופיה מהמכתב שמעולם לא הגיע אליה, קשורה לכך ומיהו הילד שמוזכר במכתב בכינוי "הילד שלנו", האם אביה ניהל חיים כפולים? סקרנותה הגברה עליה והיא חייבת להגיע לטוסקנה לגלות את מה שלא גילו לה כל השנים.
המראות המדהימים שמועברים בספר על טוסקנה מעצים את חווית ההנאה בקריאה, עשו גם לי חשק לעזוב הכל ולהגיע לעיר הציורית והמיוחדת הזאת. ממליצה לקרוא את הספר על בטן מלאה, הטעמים והריחות של טוסקנה הגיעו עד אליי בין כל עוצמת היופי והטעמים, חשתי שאני מתהלכת בשבילים יחד עם ג'ואנה ומתמוגגת על כל היופי שיש שם.
בחיפוש אחר האמת הופכת ג'ואנה להיות חשודה ברצח, כיצד יתכן ומה מסתיר בחובו הנרצח שידע על עברו של אביה מי מנסה לסתום פיות?
שורה תחתונה 
זהו ספר מרתק, שמשאיר את הקורא במתח כתוב טוב, דמויות עגולות ומרגשות והחיבור המיידי לעלילה תורמת, ספר שתסיימו הדמויות ילוו אותכם במחשבות הלאה.

סוזן צדוק

סוזן צדוק, חיה ונושמת ספרים, מלאה בשמחת חיים ומכורה לסושי.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן