Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
I was the devil pet
תגית:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2016
מס' עמודים: 381
הייתי ילד פלא. נחטפתי והוחזקתי בתנאי כליאה במשך רוב שנות חיי. הפכתי לשפחת מין. חייתי בתת-תנאים בזמן שהכישרונות שלי מניבים סכומי עתק, מהם לא אני נהנה. ללא שום קשר עם מישהו מבחוץ, ללא פרוטה בכיס, ותחת השגחה מסביב לשעון. כעבור שנים, אולצתי להתחתן עם ילדה שהועסקה בכפייה. נולדו לנו ילדים, ושרשרת הזוועות הלכה והתארכה. הסיפור הזה הוא אמת לאמיתה מתחילתו ועד סופו. הוא נכתב מתוך הלב, מתוך צלקות, מתוך עורקים קרועים, מתוך שנים של דיכוי נורא. מתוך היומן שלי. מתוך הקלטות. מסמכים. עדויות. זה לא סיפור, זו פיסת חיים. היריעה חולשת על פרק זמן של שני עשורים, מאז הייתי בן 14, ועד שנמלטתי מן השבי בגיל 34. אימה, מתח, פעולה, דרמה והומור שחור משמשים בעִרבוביה. התוכן משולב בהיבטים מפסיכולוגיה ופילוסופיה, ותובנות נוקבות שנרכשו במחיר שנות חיים מאחורי דלת ברזל ותחת שליטת עריץ אפל ומושחת שסביבו נוצרה 'כת ספונטנית'. ספר מטלטל, תוכן קשה לעיכול בקריאה חלקה ושוטפת. סיפור שייקח את הקורא אל תהומות הרֶשע בגבולות האופי האנושי, ועמוק אל נבכי הסבל והתודעה. זהו מבחן של הישרדות בלתי אפשרית. נפשות מעונות, חסרות ישע, מול שובה אכזר ומתוחכם. זהו מקום בו אין דת, אין אלוהים, אין מוסר, אין חוק, אין צלם אנוש, רק כמות אדירה של רוע צרוף ומשחית באצטלה של קדושה וטהרה. גיהינום עלי אדמות. מי שעומד מאחורי הזוועות האלה, הוא שטן בדמות אדם.

באחת מקבוצות הפייסבוק בהן אני חברה, נחשפתי לסיפורה של רות גרשנוביץ אשר התחילה לשתף את סיפור חייה. היא עשתה זאת בחלוקה לפרקים, ומפרק לפרק הסיפור העצוב והמרתק שלה שבה את ליבי (ולא רק) וחיכיתי בסקרנות לפרסום הפרק הבא..

משפחתה של רות נשבתה בידי מנהיג כת – הילל בן שחר (שאני מבינה שזה שם בדוי) שהשתלט עליהם באמצעות שטיפות מח והותיר אותם כמעט חסרי כל…
בגיל 16 אילצו אותה להתחתן עם בחור הגדול ממנה בעשור ואשר כלוא בעצמו ע"י הילל, שמו נחמן.

במהלך פרסום סיפורה של רות היא סיפרה כי בעלה נחמן כתב את סיפור חייו המקביל..
אני מודה שלקח לי זמן לרכוש את הספר- פחדתי מהרוע האנושי שעלול להיחשף בו. אך בסופו של דבר כאות תמיכה בהם החלטתי לרכוש אותו.

סיפורו של נחמן מתחיל בגיל 14, ילד מוכשר עם נפש של אומן שאינו משתלב בנוף הישיבתי החרדי הספציפי אליו שלחו אותו הוריו- שם אין פתיחות לכישרונות כמו שלו. מכיוון שהוריו רצו להשיבו לתלם הצמידו לו "אב רוחני"- הילל בן שחר, הם לא הבינו את גודל טעותם.

מאותו רגע חייו של נחמן הופכים לגיהנום עלי אדמות. הילל מפעיל עליו שטיפות מוח המנתקות אותו מהוריו ומכל הסביבה. הוא גורם לו להאמין שהוא היחיד בעולם שאוהב אותו ודואג לו. ואיך הוא אוהב אותו? מתעלל בו בכל הדרכים האפשרויות- מילולית, כספית, פיזית והגרוע מכל גם מינית. נחמן בתמימות של נעורים הולך שבי אחריו ועושה הכל כדי לרצות אותו..

הילל המתנהג כאיש חסד רב פעלים, פועל באמצעות מאמיניו להשגת תרומות עבור מוסדות צדקה שבסופו של דבר מטרתם אחת – הנאות ותענוגות עבור משפחת בן שחר. מאמיניו נכנסים לחובות אסטרונומיים אך ממשיכים להאמין בו באמונה עיוורת, ולעבוד אותו כעבדים, והכל בשל שטיפות המוח האינסופיות שנעשות להם על ידו .
לאחר שנחמן נותק מכל המקורבים אליו, הילל מותיר אותו חסר כל, הוא כולא אותו בחדרון עלוב והופך אותו לעבד נרצע, שפחת מין, והכל תוך השפלה מתמדת, הצגות של בכי קורע לב – דמעות תנין, נאומים עם הצדקות דתיות חסרות שחר עד שהוא נכנס לדיכאון עמוק.

"בהקשר דתי ואידאולוגי, קל מאוד לטיפוס כמו הילל למשוך אחריו מאמינים. תשכנע אותם שאתה ברוב קדושתך הצלחת להגיע לנימי דעתם של קדושי עליון שמתו לפני 20 או 200 שנה, ובכוחך להסביר ברוב פירוט מה למעשה רצו הקדושים האלה, וכך, הופך אתה עצמך לקדוש, וכל מאמיניך, אותם אתה סופר שוב ושוב בחיל ורעדה על אצבעות ידיך, הם היחידים שנמצאים בצל האמת.."

זוהי כרוניקה של כת- אדם הגורם לאחרים להאמין בו בעיניים עצומות וללא עוררין, ועל ידי האמונה הזאת ובאמצעות שטיפות מח הוא מנצל אותם לצרכים שונים.

"כתות הן הרסניות, בגלל שהן משתמשות במיינד קונטרול, שטיפת מוח, כדי לדכא את רצונו החופשי של האדם ולהפכו  לתלוי במנהיג הקבוצה.. קבוצה הופכת להרסנית, כשפעולותיו של המנהיג מנצלות את הכריזמה והעוצמה שלו, כדי לגרום לכך שחברי הקבוצה יאבדו את העצמיות שלהם ואת הרצון החופשי" דברי פסיכולוג קליני סטיבן חסן, יוצא כת ה"מוניס"." (עמוד 169)

הספר לא קל לקריאה, יש בו קטעים קשים של התעללות נוראית, של אכזריות ורוע אנושי שקשה להאמין שאכן קרה ואולי עדיין קורה בעולם כתיקונו.
יש הרבה תהיות על התנהלות המשפחה ובעיקר ההורים בסיפור, האם עד כדי כך הייתם עיוורים למה שמתרחש מתחת לאף שלכם? הילד נעלם, מדוכא, לא נמצא במסגרת?! חלילה לי מלשפוט, אני רוצה להבין איך יתכן מצב כזה וכיצד כן ניתן למנוע מקרים כאלה?
והמסקנה המתבקשת – הורים שימו לב לילדכם, היו קשובים, ערניים, תבדקו איפה ועם מי הם מסתובבים..

לסיכום-
לקרוא ולבכות!
זהו סיפור אוטוביוגרפי, עצוב, אכזרי, מטלטל, מצמרר.
הספר מלא בציטוטים של קללות וגידופים, של תיאורים מזעזעים עד כדי בכי ולכן לא יתאים לכל גיל ולכל אחד..
הסיפור המטלטל הזה המשיך לרדוף אותי במחשבות גם לאחר שסיימתי את הספר..
הלוואי ופרסומו של הספר ימנע משטנים נוספים לבצע את זממם ולו בגלל העלאת המודעות, ואולי יסייע בהוצאת הצדק לאור!
ואם הצלחתי לתרום במעט בעצם פרסומו שכרי בצידי.

 

חוי הראל

נשואה ואם לארבעה, תולעת ספרים מלידה ואופטימית נצחית.

לפוסט הזה יש 2 תגובות

  1. Avatar
    נגה זיו לור

    איך רוכשים את הספר לא במהדורה גיגיטלית אלא ספר

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן