Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
הטירוף של לורד איאן מקנזי
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2017
מס' עמודים: 319
החברה הגבוהה של לונדון סוערת ורוגשת. לורד איאן מקנזי יצא מדעתו. הוא בילה את שנות נעוריו במוסד סגור, נחשד ברצח, והגיוני אם כך שהוא אינו כשיר לדבר, ודאי לא למערכת יחסים עם ליידי. אך בֶּת, אלמנה ויורשת עשירה, נמשכת אל הלורד הסקוטי המסוכן הזה בתשוקה בלתי נשלטת, וכל מגע שלו בה מעביר בה זרמים. למרות אורח חייו המושחת ברור לה שהוא זקוק לעזרה. לעזרתה שלה. כי פתאום נראה לה שהדבר השפוי היחיד הוא… טירופו של לורד איאן מקנזי. ג׳ניפר אשלי היא סופרת רבת־מכר של רומנים היסטוריים, ספרי מסתורין ורומנים ארוטיים, שרבים מהם הגיעו לראש טבלת המכירות של ניו יורק טיימס

לונדון, 1881
בת אקרלי היא אלמנה צעירה שירשה הון כבת לוויתה של אישה עשירה בשם גברת ברינגטון וזה לא מכבר התארסה ללינדן מאתר יפה התואר ורודף הנשים.
בת לא מאוהבת במאתר והוא לא מסעיר את רוחה אבל היא גם לא רוצה סערות בחייה, דרמות כבר היו לה למכביר לאחר שאיבדה את בעלה המנוח והאהוב, הכומר תומס אקרלי, כאשר נפטר מקדחת רק שנה לאחר נישואיהם.
ערב אחד יוצאים בת ומאתר למופע אופרה ושם מאתר מכיר לה את חברו הטוב לורד איאן מקנזי, באותו הרגע כל עולמה של בת נעצר מלכת.

לורד איאן היה גבר שרירי גדול מידות, והוא הושיט לה יד חסונה נתונה בכפפת עור גדי. פניו היו נוקשים כגופו, אבל עיניו של איאן מקנזי הן שהבדילו אותו מכל אדם אחר שבת פגשה מעודה. (עמ' 11)

מאתר מזהיר את בת מפני לורד איאן בטענה שהוא מטורף שחי את רוב חייו במוסד סגור והוא שוחרר לבסוף רק בזכות אחיו, הדוכס קילמורגן,  שנחשב לאחד הגברים העשירים ובעלי ההשפעה בבריטניה ואף קיבל תואר אצולה שניתן לאביו על ידי המלכה ויקטוריה עצמה.
לעומת זאת, לורד איאן מגניב פתק לבת בו הוא מזהיר אותה מפני מאתר ההולל ורודף הנשים שמחזיק בית צדדי המשמש אותו למעשי ההוללות שלו.
שני הגברים מותירים את בת נסערת ומבולבלת. בת לא מוכנה להאמין ללורד איאן שמאתר בוגד בה והוא בעצם מתחתן איתה רק בגלל הונה הרב.
להפתעתה הרבה,  לורד איאן מציעה לה שתנשא לו מכיוון שהיא מוצאת חן בעיניו ויש לו מספיק הון משלו ואין לו צורך בהון שלה.
בת לא נענית להצעתו של לורד איאן למרות שהיא נמשכת לאציל עם המבטא הסקוטי וכבר באותו הערב היא מחליטה לנטוש את מאתר לאנחות.
היא נחושה בדעתה לחיות חיי אלמנה עשירה ורווקה, לטייל ולהנות מחייה.
בת שולחת ללורד איאן מכתב בו היא מציינת שהיא בדרכה לפריז כדי ללמוד ציור ומודה לו על כך שהזהיר אותה מפני מאתר.
לורד איאן נוסע לפריז בעקבותיה ומאתר שמגלה על כך, מחליט לנקום בלורד איאן ומפליל אותו ברצח של אישה שנמצאה דקורה בדירתה בקובנט גרדן בלילה שלפני נסיעתו לפריז.
המפקח פלוז שאחראי על החקירה, נוסע אף הוא לפריז בעקבות הלורד איאן כדי לחקור אותו על הרצח, חמש שנים קודם לכן היה רצח נוסף של פרוצה באותו מקום וכבר אז חשד פלוז במעורבותו של איאן,  סוף סוף הגיעה השעה הטובה מבחינתו לתפוס אותו על חם ובכלל להתנקם בכל שושלת מקנזי.

מעולם לא הוגש נגדו כתב אישום, הוא מעולם לא נעצר. איש לא הורשה ללחוש מילה לעיתונאים אבל אני יודע שהוא ביצע את הפשע. (עמ' 73)

בינתיים, בת מטיילת בפריז,  מנסה לצייר נופים על גבעת המונמרטר ושם גם נפגשת עם לורד מק, אחיו של איאן שנאות לתת לה שיעורי ציור והיא אף פוגשת את אשתו בנפרד, ליידי איזבלה, שפורשת עליה את חסותה ועוזרת לה להיכנס לחברה הגבוהה בפריז.
המפקח פלוז מזהיר את בת מפני איאן ומתעקש שהוא זה שרצח את שתי הנשים.
בת מזועזעת מהמידע הזה, מצד אחד היא מעוניינת בחברתו של לורד איאן ומצד שני מה אם הוא באמת רוצח אכזרי?

איזה שלדים מסתיר איאן מקנזי בארון? מדוע התאשפז במוסד סגור ומי רצח את שתי הנשים? ומה מסתירה בת לגבי השושלת המשפחתית שלה? תצטרכו לקרוא את הספר כדי לגלות את כל התשובות לשאלות.
כמישהיא שאוהבת מאד רומנים תקופתיים, קראתי את הספר בהנאה רבה, דימיינתי בראשי את הנשפים, השמלות, הג'נטלמנים המסוקסים, פשוט הנאה צרופה.

קריאה מהנה

 

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

לפוסט הזה יש 2 תגובות

  1. גל

    זה הראשון בסדרה של ספרים על כל משפחת מקנזי

  2. חגית בן-חור

    ממש בא לי לקרוא את שאר הספרים בסדרה, אחפש אותם באנגלית.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן