Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
הטירה היא שלי
תגיות: ,
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2018
מס' עמודים: 363
קסנדרה מורטימן חיה עם משפחתה המקסימה והלא מתפקדת בטירה מתפוררת באנגליה. אביה הוא סופר נודע שנקלע למשבר כתיבה, אימהּ החורגת משמשת מודל לציירים, ואחותה מוכנה להינשא לשטן בכבודו ובעצמו, אם יש לו כסף. קסנדרה בת השבע–עשרה כותבת על הכול, לרוב כשהיא ישובה בכיור המטבח. מבחינתה, הטירה היא שלה. עולמם של בני המשפחה משתנה כליל כשלאחוזה הסמוכה עוקרים שני גברים אמריקאים צעירים. קסנדרה, העסוקה בהתבגרות, בהתאהבות ובטבעו של העולם, נקלעת לשלל אירועים שקשורים בניסיונות לגייס כסף, לגרום לאב לכתוב ולאחותה להינשא. סיפורי אהבה מצטלבים, טעויות מגוחכות, הצעות נישואין ונופיה הירוקים של אנגליה נמזגים יחד ליצירת רומן ספוג אהבת אדם, געגוע ואבחנות דקות על האופי האנושי. הטירה היא שלי ראה אור לראשונה ב–1948 ומאז נמכרו ממנו יותר ממיליון עותקים ברחבי העולם. הספר ראה אור לראשונה בעברית בשם 'רשימות קסנדרה' ואנו שמחים להביאו מחדש לתודעת הקוראות והקוראים.

קסנדרה מורטימן היא נערה בת 17 שחולמת להיות סופרת, היא מתגוררת בטירה שכורה ומתפוררת באנגליה יחד עם אחותה רוז המרירה בת ה 21, אחיה תומס בן ה 15, אביה הנרגן בעל המזג הסוער שהיה פעם סופר בעל שם והיום הוא בקושי מצליח לכתוב שורה אחת ואמה החורגת והצעירה ששמה טופז.
קסנדרה נוהגת לכתוב יומן בו היא מתארת את חיי היום יום שלה וכל אחד מבני משפחתה מתואר בו כדמות ספרותית עם חיים משלה.
רוז מתוסכלת מעצם העובדה שהיא עדיין רווקה ולא מוצאת לעצמה בעל רווק, נאה ועשיר כדי שיפרנס אותה, היא מיואשת מהמצב הכלכלי הגרוע של בני משפחתה ומקווה למצוא עבודה אולי בלונדון.
בינתיים המשפחה ממשיכה לחיות בעוני ובבדידות ואביה של קסנדרה רק קורא כל היום ספרים במקום לדאוג לפרנסת המשפחה.

אנחנו עניים כבר חמש שנים. צר לי לומר שאחרי שאמא מתה חיינו מהקרן של הכסף שהיא השאירה. באותם ימים בכלל לא הייתי מודאגת מדברים כאלה, כי תמיד חשבתי שבמוקדם או במאוחר אבא יתחיל שוב להרוויח. (עמ' 44)

יום אחד מגיעים לטירה שני אחים אמריקאים שבהמשך מסתבר שהם הנכדים של בעל הטירה בה מתגוררים בני משפחת מורטימן.
בני המשפחה נרגשים למראה האורחים החדשים וכולם מתעוררים לחיים. ניל וסיימון קוטון הם הבנים של אחוזת קוטון בסקוטני.
סיימון הוא הבן הבכור ויורש האחוזה והוא מתחיל לחזר אחרי רוז בעוד ניל שם את עינו על קסנדרה.
בני המשפחה מוזמנים לארוחת ערב בסקוטני הול ולאט לאט הקשרים עם משפחת קוטון מתהדקים וחייהם של בני משפחת מורטימן מקבלים תפנית חיובית.
רוז מקווה שסיימון יציע לה נישואין ויוציא אותה אחת ולתמיד ממעגל העוני וקסנדרה תוהה בלבה האם רוז אכן מאוהבת בסיימון או שבדרכה האנוכית היא רק דואגת למצבה הכלכלי.
שתי האחיות נקלעות לתוך משלוש רומנטי מסובך והיחסים ביניהן עומדים על סף משבר.

האם תנשא רוז לסיימון ומה יעלה בגורל משפחת מורטימן והאם ייצאו ממעגל העוני?

הספר הזה סקרן אותי וגם הרתיע אותי, חששתי שהעלילה תהיה כבדה מידי מכיוון שזהו ספר שנכתב לראשונה בשנת 1948 ויצא בגרסה חדשה, אבל מסתבר שלנובלות רומנטיות אין מכשול של זמן והספר ריתק אותי מהדף הראשון, הוא היה משעשע, דרמתי במידה הנכונה, קסום ומרגש ולרגעים הרגשתי כאילו חזרתי לתקופת ג'יין אוסטן הרומנטית.
נשאבתי לתוך חייה של קסנדרה, נדהמתי עד כמה אביה וכמו כן רוז יכולים להיות מרוכזים בעצמם ונהנתי מנפתולי העלילה הנפלאה הזאת – מומלץ ביותר.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן