Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
הטיול
תגית:
סוגה:
מוציא לאור:
ספר:
שנת הוצאה: 2021
מס' עמודים: 380
ספר ההמשך לרב-המכר "הפתק" המבוסס על סיפור האהבה המקסים של בחורה אחת ו"איש הרכבת" שלה... שנה לאחר הנשיקה שאיחדה ביניהם בתחנת רכבת מושלגת, מיה וג'יימס אורזים תרמילים ויוצאים להרפתקה חדשה – הפעם מסביב לעולם. הטיול מתחיל באופן מבטיח, אבל ככל שהימים חולפים, מיה חוששת שהאהבה-ממבט-ראשון בינה ובין איש הרכבת לא תשרוד את תלאות המזרח הרחוק, בעיקר כשהיא מבינה פתאום שהדבר שהיא הכי משתוקקת לו הוא תינוק. הצרה היא שג'יימס לא מרגיש כמוה. בינתיים, חברתה הטובה ביותר של מיה, נינה, מתקשה להתרגל למציאות החדשה שלה כאימא, ואינה מודעת לכך שחברתה עלולה לאבד את אהבת חייה בגלל חלומות האימהות שלה עצמה. האם מיה וג'יימס יצליחו לנווט בין גלי תקוותיהם וחלומותיהם השונים ולהישאר ביחד? או אולי אהבה ממבט ראשון היא רק מיתוס אחרי הכל... זואי פולביג היא כתבת אופנה ועורכת בתחום הדיגיטל. היא החלה את דרכה ב"קוסמופוליטן" וממשיכה לכתוב כפרילנסרית במגזינים ידועים וחשובים. ב-2008 היא פרסמה טור שבועי ב-Fabulous Magazine על הטיול סביב העולם שערכה עם "איש הרכבת" – אדם שפגשה במהלך נסיעותיה היומיומיות לעבודה. מאז הם התחתנו והם חיים בהרטפורדשייר עם שני בניהם. "ספר הקיץ המושלם! מלא ברגעים מקסימים, מצחיקים ומרגשים." Stylist Magazine

מיה וג'יימס הכירו ברכבת. הם היו נוסעים באותו קו בכל בוקר ומסתכלים האחת על השניה, כלום לא קרה עד שמיה אזרה אומץ וכתבה לו פתק והזמינה אותו למשקה. ג'יימס סרב בנימוס מאחר והיה במערכת יחסים, מיה המשיכה הלאה. כמה חודשים לאחר מכן כשג'יימס סיים אותה, הוא יצר קשר עם מיה והשאר היסטוריה.

בהמשך שניהם עברו לגור יחד, ג'יימס הוא צלם מוערך ומיה הפכה לקונדיטורית מדופלמת. שניה לפני כל ההתחייבויות בחיים, הם החליטו לנצל את ההזדמנות כשג'יימס הוזמן לצלם חתונה בהודו ולטייל במזרח. ככה בשקט, בלי דאגות, ללא מחוייבות רק שניהם…
הם יוצאים למסע, מתחילים בהודו וממשיכים לתאילנד. למיה יש כסף מירושה שקיבלה מחברתה ומטור שהיא ממדיכה לכתוב בעיתון, בו היא מספרת על המסע שלה בעולם עם איש הרכבת.
הטיול שאליו יצאו מביא את שניהם לחוויות שונות, טובות יותר וטובות פחות, לקשיים בדרך ולמצבי קיצון. כשעלו לאוטובוס לילי עם כרטיסי שינה והבינו שעליהם לישון בתא מאולתר ממש כמו ארון מתים, מיה החלה לבכות שהיא רוצה הביתה. היא התחרטה לרגע שיצאה לטיול וכל מה שהיא רצתה זה תינוק!
הם מטיילים, נחים, חווים חויות וחיים את החיים בזמן שהחיים הקודמים שלהם עצרו מלכת. הם התנתקו מהעולם ותקשרו רק בעזרת מיילים או שיחות סקייפ באינטרנט קפה, היה להם הרבה זמן למחשבות על יחסינו לאן.
ג'יימס ומיה היה נאהבים אבל היו גם דברים שהקשו בדרך והעמידו את יחסיהם במבחן. האם האהבה תנצח?

סיפור מקביל שמסופר הוא סיפורה של מנון, צרפתיה, שנעלמו עיקבותיה בתאילנד. היא לא יצרה קשר עם אף אחד, הפסיקה להעלות תמונות ברשתות החברתיות ולא עלתה על הטיסה הביתה. היא הוכרזה כנעדרת והחלו לחפש אחריה, היא נעלמה כאילו בלעה אותה האדמה. בטלויזיה דיווחו על העלמותה וביקשו את עזרת הציבור בחיפוש אחריה.

טום ונינה היו החברים הטובים של מיה וג'יימס. נינה בדיוק היתה בחופשת לידה עם התינוקת שרק נולדה, היתה בבית רוב הזמן, טיפלה בבית ובתינוקת סביב השעון וטום המשיך בחייו. כל בוקר התעורר, התלבש והלך לעבודה, החיים שלו התנהלו כרגיל בניגוד לחייה של נינה, עובדת חדשה אצלו בעבודה העמידה את הנאמנות שלו במבחן…

מה הקשר בין הסיפורים? לא תקראו, לא תדעו.

ספר קליל אבל לצערי לא יותר מזה. לא הצלחתי להתחבר לאף אחת מהדמויות שלא היו מספיק עגולות מבחינתי, העלילה היתה איטית ולא מרגשת. הרעיון דווקא יכול להיות מעניין רק שלא אהבתי את הכיוון שהסופרת בחרה לקחת את העלילה ואין לי ספק שמי שאהב את הפתק יאהב גם את הטיול.

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן