Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
הטיול
קטגוריה:
תגית:
סוגה:
מוציא לאור:
ספר:
שנת הוצאה: 2021
מס' עמודים: 380
ספר ההמשך לרב-המכר "הפתק" המבוסס על סיפור האהבה המקסים של בחורה אחת ו"איש הרכבת" שלה... שנה לאחר הנשיקה שאיחדה ביניהם בתחנת רכבת מושלגת, מיה וג'יימס אורזים תרמילים ויוצאים להרפתקה חדשה – הפעם מסביב לעולם. הטיול מתחיל באופן מבטיח, אבל ככל שהימים חולפים, מיה חוששת שהאהבה-ממבט-ראשון בינה ובין איש הרכבת לא תשרוד את תלאות המזרח הרחוק, בעיקר כשהיא מבינה פתאום שהדבר שהיא הכי משתוקקת לו הוא תינוק. הצרה היא שג'יימס לא מרגיש כמוה. בינתיים, חברתה הטובה ביותר של מיה, נינה, מתקשה להתרגל למציאות החדשה שלה כאימא, ואינה מודעת לכך שחברתה עלולה לאבד את אהבת חייה בגלל חלומות האימהות שלה עצמה. האם מיה וג'יימס יצליחו לנווט בין גלי תקוותיהם וחלומותיהם השונים ולהישאר ביחד? או אולי אהבה ממבט ראשון היא רק מיתוס אחרי הכל... זואי פולביג היא כתבת אופנה ועורכת בתחום הדיגיטל. היא החלה את דרכה ב"קוסמופוליטן" וממשיכה לכתוב כפרילנסרית במגזינים ידועים וחשובים. ב-2008 היא פרסמה טור שבועי ב-Fabulous Magazine על הטיול סביב העולם שערכה עם "איש הרכבת" – אדם שפגשה במהלך נסיעותיה היומיומיות לעבודה. מאז הם התחתנו והם חיים בהרטפורדשייר עם שני בניהם. "ספר הקיץ המושלם! מלא ברגעים מקסימים, מצחיקים ומרגשים." Stylist Magazine

בספרה הקודם "הפתק" מגוללת זואי פולביג סיפור אהבה שתחילתו פתק שכותבת מיה  לג'ימס "איש הרכבת" ביום הולדתה. אהבתם צמחה לה לאחר שנפגשו שוב וליבם היה פנוי האחד לשנייה. השניים רוקמים מערכת יחסים אוהבת ומחליטים לאתגר את עצמם בטיול בתחילתו במזרח הרחוק. ג'ימס מוצא כי עבודתו כצלם אוירה או אירוע מזמן לו קרש קפיצה לתחילתו של הטיול המשותף.

חלומה של מיה הוא לגדל ילדים והיא כמהה לתינוק קטן בעוד שחברה ג'ימס עדיין לא חפץ בכך. מבחינתה הטיול הזה יקרב ביניהם ויביא לתוצאה המיוחלת חתונה וילדים . כך נפרדו להם השניים מבני משפחותיהם . מיה נפרדה מחברתה הקרובה נינה שאך ילדה לא מכבר. מיה מקבלת הצעה לכתוב טור "מסעותיי עם איש הרכבת" והטור הזה משולב בעלילה.

תחילתו של הטיול בהודו. עלייתם לאוטובוס מחניק וצפוף עם "דרגשי שינה" כמעט וגודע את החלום. מצד אחד, יצר הסקרנות וההרפתקנות ומאידך, פעמים רבות תנאים מחפירים שלמיה באופן אישי היה קשה עימם. לאחר החתונה בה שימש ג'ימס כצלם אוירה, הם מגיעים לתיאלנד. הם מתמכרים לחופים הכחולים ולארטיקי מגנום קפואים. הם מליטים לנצל את רזי הארץ ולעבור ניקוי רעלים של קפה. אחסוך בפני הקוראים את התיאורים המיותרים…באחד מריצותיה, על החוף, מתנגשת במיה עם לא אחר מאשר ג'ון וינסנט בן זוגה לשעבר. עברה מתנגש עם ההווה. הוא הגיע לתיאלנד לניקוי הרעלים שעושה מדי שנה. במהלך הטיול, היא מרגישה שהוא עוקב אחריה.

מיה  וג'ימס מחליטים כי אהבתם חזקה יותר מניקוי הרעלים המתמשך והמחליא , הם מפסיקים אותו וממשיכים לוייטנאם. במקביל הספר עוסק בהיעלמותה של תיירת צרפתייה מנון ז'ונו. משפחתה לאורך הזמן טוענת כי לא היה בקו השפיות… מה שלא ידעו ג'ימס ומיה כיצד הטיול שלהם יתהפך בערבות היעלמותה של מנון. האם מיה תצליח להגשים את חלומה? מה הקשר בין השניים לבין היעלמותה של התיירת הצרפתייה?  האם מיה הצלחה לדחוק את עברה ולהתמקד בהווה ובעתיד. על כך אני מזמינה את הקורא לצלול למזרח הרחוק , לעשות גיחות קצרות ללונדון ולחבר בין העולמות. ספר קליל כקודמו, נקרא בנשימה אחת.

רחל רוזיליו

אמא לשבעה וסבתא לאחד עשר נכדים (בנתיים..) ספרים זה נשמה - אהבה שאינה תלויה בדבר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן