Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
החיים עצמם
סופר/ת:
סוגות: ,
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2017
מס' עמודים: 207
מה קרה לזוג ההוא שהסתגר בחדר המלון עם השלט "נא לא להפריע" על הדלת? לאן נעלמה התשוקה? שותפות הגורל? ספרו החדש של פאביו וולו הוא צלילה חופשית מרגשת אל חיי היומיום של זוג, אל מעמקיה של אהבה שמשנה צורה. הוא מגולל את סיפור המשבר שתוקף את הזוג עם לידת בנם, את התפוגגותו של הקסם ששורר בין שני נאהבים. ומנסה להעלות תשובה, דרך מילוט. כיצד להתמודד עם מה שקורה לאחר ההתאהבות, עם האחריות הזוגית והמורכבות שטמונה בלהיות יחד באמת. פאביו וולו הוא סופר, שחקן, מנחה טלוויזיה ושדרן רדיו, מגיבורי התרבות של איטליה. פירסם עד כה שבעה ספרים שהיו לרבי־מכר, תורגמו לשלל שפות ונמכרו במיליוני עותקים.  

ניקולה וסופיה הכירו לפני חמש שנים במפגש מקרי ברומא.
בסוף השבוע הראשון שלהם יחד הם בילו בבית מלון ולא הפסיקו להתרגש זה מזו, הם הגיעו אז לפסגת האושר שלהם והיו מרוכזים רק אחד בשנייה כאילו שכל העולם בחוץ לא קיים ולאיש אסור להפר את השקט שלהם.
חמש שנים לאחר מכן, הם חיים יחד והורים לליאו הקטן, השקט כבר הופר ולא יחזור להיות מה שהיה וניקולה תוהה בלבו האם הוא היה צריך לפרוש בשיא ולהיפרד מסופיה אז באותו סוף שבוע מושלם ולשמר את הקסם של אותו רגע בלי המשכיות.

הסוד במערכת יחסים אינו להמשיך לאהוב זה את זה, אלא לגרום לבני הזוג שאנחנו הופכים להיות להסתדר יחד. (עמ' 12)

בתחילת הקשר, ניקולה שגר במילאנו וסופיה שהתגוררה בבולוניה עשו הכל כדי להיפגש, הזוג המאוהב לא יכל להיפרד זה מזו והקשר הלך והתהדק.
לאחר תקופה מסוימת הם עברו לגור יחד ואט אט התוודעו זה לזו יותר לעומק, הזוגיות הפכה להיות קרובה, חמימה, ביתית, הכל היה חדש ומלא התרגשות, האהבה פרחה.
הם טיילו יחד ברחבי אירופה, אכלו טוב, בילו עם חברים ומשפחה, הכל זרם בזוגיות שלהם, הכל היה מושלם.

לא היינו צריכים יותר מזה,  היה די לנו בעצמנו.  לא היה שום צורך ליזום מצבים מיוחדים כדי להיות מאושרים, האושר היה שם איתנו, מחכה שנחווה אותו, אושר טבעי וסוחף כל כך. (עמ' 58)

ואז סופיה גילתה שהיא בהריון, האם כניסתו של גורם שלישי יערער את הזוגיות והאינטימיות שנוצרה בינה לבין ניקולה?
כניסתו של ליאו לחייהם משנה את החיים שהכירו, אין יותר טיולים ספונטניים לאירופה, רביצה נעימה מול הטלוויזיה, לילות של שינה עמוקה עד הבוקר, אף אחד ושום דבר לא הכין אותם למה שציפה להם בחיים האמתיים של זוג עם ילד.
את רגעי האושר והשלווה מחליפים בבת אחת הפחדים, החרדות, העצבנות והעייפות.
את הזוגיות של גבר ואישה מחליפה זוגיות של אישה וילד, הילד מיד הופך לכל עולמה של האישה והגבר נזנח ונותר מאחור.

אומרים שכשנולד לך בן, חלק ממך מת באותו הרגע. וככה זה היה.  באותו הרגע סופיה ואני לא היינו עוד אותו הדבר.  לא כבני אדם,  ולא כבני זוג. (עמ' 95)

מה יעלה בגורל הזוגיות של ניקולה וסופיה? האם יצליחו לצאת מהמשבר העמוק שנקלעו אליו ויחזרו לאהבה ולאינטימיות שלהם?
ניקולה חולם לחזור אחורה, לקסם שהתפוגג, לאהבה שהיתה לו כלפי סופיה כשרק התאהב בה וסופיה רוצה להתקדם עם הזמן, להביט קדימה ולחיות חיים בוגרים עם גבר בוגר לצידה, האם יצליחו שניהם להגיע לעמק השווה?

בכתיבה יפה וקולחת רוקם הסופר פאביו וולו סיפור על חיים שלמים שנהפכים על פיהם מקיצוניות אחת לקיצוניות שניה, אין כאן הפתעות בעלילה אלא רק מראה של החיים עצמם, חוויות אמתיות שכולנו מכירים וכולנו חווינו בשלב זה או אחר בחיים…זה מסוג הספרים שאני כל כך נהנית לקרוא כי הם משקפים את המציאות כמו שהיא, בלי פילטרים ובלי פנטזיות דמיוניות…ממליצה עליו בלי לחשוב פעמיים.

קריאה מהנה

 

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן