Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
החיים הסודיים של הסופרים
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2021
מס' עמודים: 204
"לכל אחד מאיתנו יש שלושה סוגי חיים: חיים ציבוריים, חיים פרטיים וחיים סודיים..." גבריאל גרסיה מרקס ב־1999, לאחר שפירסם שלושה רומנים שהפכו לספרי פולחן וזכה בפוליצר, הסופר המפורסם נתן פולס מכריז על סיום קריירת הכתיבה שלו ופורש לבּומון, אי פראי ויפהפה לחוף הים התיכון. סתיו 2018. במשך כעשרים שנה נתן פולס לא התראיין ולו פעם אחת, אבל ספריו ממשיכים לשבות את לב הקוראים. עיתונאית שוויצרית צעירה בשם מתילד מוני מגיעה לאי, נחושה לחשוף את סודותיו. באותו יום מתגלה גופת אישה בחוף, והרשויות מטילות מצור על האי. עימות חזיתי מסוכן נפתח בין מתילד לבין נתן, בו אמיתות נסתרות מתנגשות בשקרים ובחטאי העבר, והגבול בין אהבה ופחד מיטשטש מרגע לרגע... חוויה ספרותית סוחפת ומטלטלת, ממש עד לקו הסיום כשהסופר מחליט להכניס גם את עצמו לעלילה. גיום מוסו נולד בצרפת ב־1974, והוא הסופר המצליח ביותר בצרפת. בנה של ספרנית, שכבר בגיל עשר חלם להפוך לסופר. ספריו תורגמו ל־40 שפות ונמכרו עד כה ב־33 מיליון עותקים. ספריו קולו של המלאך, מחר, סנטרל פארק, הנערה מברוקלין ודירה בפריז ראו אור בהוצאת כנרת־זמורה והיו לרבי־מכר. "מותחן מתוחכם ואישי! גיום מוסו נהנה למרוט לנו את העצבים, ואנחנו נהנים מכל עמוד!"                                  לה פריזיאן "עלילה קצבית עוצרת נשימה... מותחן שאי־אפשר להניח מהיד, שכולו משחק מראות מיומן בין הסופר לקוראיו." RTL

נתן פולז היא סופר מוערך מאוד שכתב שלושה ספרים מצליחים מאוד שאף זיכו אותו בפרס פוליצר. הוא החליט לפרוש בשיא ובשנת 1999 הודיע כי הוא פורש ממלאכת הכתיבה לתדהמת כולם ואף סרב להפוך את ספריו לסרטים. הוא התבודד באי קטן וניסה להסתתר מן העולם.

האי בומון היה אי לא גדול בים התיכון, קרוב לריביירה הצרפתית. לא היו בו בתי מלון ותושבי האי עשו הכל כדי לשמור על הצביון הצנוע שלו. כמות התיירים הוגבלה וכך גם כמות התושבים.

עשרים שנה אחרי…רפאל הוא סופר צרפתי בתחילת דרכו. כתבי היד שלו שנשלחו להוצאות נדחו והוא נכנס למשבר. גורו הכתיבה שלו היה נתן פולז, הוא היה נותן את חייו כדי להפגש איתו, אבל נתן הסתתר מן העולם באיזה אי, זה היה בלתי אפשרי. מודעת דרושים ממש באותו האי שחיפשה מוכר בחנות ספרים משכה אותו להגיש מועמדות ומפה לשם הוא מצא את עצמו על האי לעבודה זמנית. הוא יעשה הכל כדי למצוא את הגורו שלו, אולי הוא יוכל להושיט לו יד.

לא רק רפאל מגיע לאי, גם עיתונאית בשם מטילד מוני שבערמומיות או במקריות מצליחה להכנס ממש אל תוך המבצר של פולז. היא מספרת לו שהם נפגשו בעבר ופולז מתחיל לחקור את הנושא.

ממש באותו הזמן מתגלה גופת אישה על האי וכולם כמרקחה. זה לגמרי דבר לא רגיל באי השקט שבו כולם מכירים את כולם. המשטרה מטילה עוצר על האי, אין יוצא ואין בא. החקירה בעיצומה, הרבה שאלות על הפרק. את מי רצחו, מה היה המניע ומיהו כמובן הרוצח?

מצלמה ובה תמונות הלכה לאיבוד כעשרים שנה קודם, טובעת בים ונמצאת בסופו של דבר בחנות יד שניה של אבידות משדה התעופה. מה יצאו על כרטיס הזכרון של המצלמה?

הרבה סיפורים קטנים יש בספר הזה שעל כל אחד ניתן לכתוב ספר שלם. רוצים לגלות איך הכל מתחבר? קל. פשוט תקראו!

הכשרון של מוסו הוא אדיר! התחלתי לקרוא ולא הצלחתי לעצור, לא היה בו רגע דל. העלילה התפתלה והתפתלה ועוד קצת התפתלה ואז הסתבכה… בכל פעם שחשבתי שיש כיוון למה שקורה התבדתי, הוא איתגר אותי עוד קצת.
היו לא מעט דמויות ולא מעט סיפורי משנה אבל מוסו היטיב לקשור הכל יחד וממש בסוף הספר הרגשתי שכל חתיכה קטנה של פאזל היתה במקומה.

ממליצה לכם להתחיל לקרוא בו שיש לכם זמן קריאה רציף, להתרווח ולתת למוסו לשחק לכם בראש.

קריאה מהנה!

"לכל אחד מאיתנו יש שלושה סוגי חיים:
חיים ציבוריים, חיים פרטיים וחיים סודיים…"
גבריאל גרסיה מרקס

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

לפוסט הזה יש תגובה אחת

  1. מתי

    ספר מאוד מעניין, מסקרן ומותח.
    כרגיל, הסוף מפתיע וסה עוד כיף

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן