Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
החיים הסודיים של הסופרים
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2021
מס' עמודים: 204
"לכל אחד מאיתנו יש שלושה סוגי חיים: חיים ציבוריים, חיים פרטיים וחיים סודיים..." גבריאל גרסיה מרקס ב־1999, לאחר שפירסם שלושה רומנים שהפכו לספרי פולחן וזכה בפוליצר, הסופר המפורסם נתן פולס מכריז על סיום קריירת הכתיבה שלו ופורש לבּומון, אי פראי ויפהפה לחוף הים התיכון. סתיו 2018. במשך כעשרים שנה נתן פולס לא התראיין ולו פעם אחת, אבל ספריו ממשיכים לשבות את לב הקוראים. עיתונאית שוויצרית צעירה בשם מתילד מוני מגיעה לאי, נחושה לחשוף את סודותיו. באותו יום מתגלה גופת אישה בחוף, והרשויות מטילות מצור על האי. עימות חזיתי מסוכן נפתח בין מתילד לבין נתן, בו אמיתות נסתרות מתנגשות בשקרים ובחטאי העבר, והגבול בין אהבה ופחד מיטשטש מרגע לרגע... חוויה ספרותית סוחפת ומטלטלת, ממש עד לקו הסיום כשהסופר מחליט להכניס גם את עצמו לעלילה. גיום מוסו נולד בצרפת ב־1974, והוא הסופר המצליח ביותר בצרפת. בנה של ספרנית, שכבר בגיל עשר חלם להפוך לסופר. ספריו תורגמו ל־40 שפות ונמכרו עד כה ב־33 מיליון עותקים. ספריו קולו של המלאך, מחר, סנטרל פארק, הנערה מברוקלין ודירה בפריז ראו אור בהוצאת כנרת־זמורה והיו לרבי־מכר. "מותחן מתוחכם ואישי! גיום מוסו נהנה למרוט לנו את העצבים, ואנחנו נהנים מכל עמוד!"                                  לה פריזיאן "עלילה קצבית עוצרת נשימה... מותחן שאי־אפשר להניח מהיד, שכולו משחק מראות מיומן בין הסופר לקוראיו." RTL "אין פלא שגיום מוסו הוא אחד הסופרים האהובים ביותר בצרפת" הרלן קובן

ספר מוזר. כאילו מישהו הכניס אותי למעבדת ניסוי של זיהוי אמת או בדיה. לקראת סוף הספר קיבלתי אישוש לתחושתי ולא רק זאת אלא הרגשתי כאילו גיום מוסו החליט להשתעשע עם הקוראים. הקוראים הסקרנים שמתעניינים בחייו של הסופר הרבה מעבר לספרים שכתב.

הכתיבה של מוסו כרגיל סוחפת, ומעניינת עם טוויסטים מפתיעים, אך הספר הזה הרגיש לי דיי שונה ממרבית ספריו.

"כדי לחיות באושר, יש לחיות בסתר".

נתן פולס הוא סופר מצליח אשר בגיל 35 החליט לפרוש לחלוטין מעולם הספרות, להמנע מראיונות והופעות בכלי התקשורת ולהימנע מכל פעילות הקשורה לספריו המצליחים.

הוא נסגר בבית שרכש באי בומון, בית אדיר ממדים הבנוי על צוק אשר סיפור רומנטי  טרגי אופף את קנייתו. הוא ממעט לתקשר עם אנשים וקרוב לעשרים שנה אף אחד לא מתעניין בו באמת ומנסה לחדור את בדידותו עד שמגיע רפאל בטאיי. רפאל מעריץ את נתן וכתיבתו, שואף להיות סופר מפורסם בעצמו ומאוד רוצה לקבל חוות דעת על טיוטת הספר שכתב ונדחה ע"י הוצאות רבות. הוא מתארח אצל בעל חנות ספרים אפוף מסתורין.

בערך באותו זמן מגיעה לאי עיתונאית שוויצרית בשם מתילד מוני. גם היא מסיבותיה שלה רוצה לפגוש בנתן פולס. בעוד רפאל עושה זאת בדרך כוחנית מתילד עושה זאת בדרך אלגנטית. התוצאה זהה שניהם הגיעו לנתן פולס. בעוד שסיבותיו של רפאל ידועות סיבותיה של מתילד עלומות ונסתרות.

כאשר נתן מרגיש מאויים ע"י מתילד הוא מבקש את עזרתו של נתן במציאת פרטים נוספים עליה, אך כאשר נמצאת גופת אישה על החוף, החשש מקבל מוחשות ממשית.

אז מה הקשר בין מתילד, נתן פולס וגופת האישה שנמצאה? מה גרם לסופר המצליח לעזוב הכל ולהסתגר מהעולם? ואיך אפשר ליצור עולם שלם מפרטים קטנים וכביכול סתמיים?

בספר זה גיום מוסו לוקח אותנו למסע ליצירת סיפור דרך הסיפור עצמו. מיוחד, שונה ומוזר אבל אי אפשר להפסיק לקרוא וכרגיל להיות מופתעים מהדרך אל הסוף.

 

"המפתח הוא חיים. או ליתר דיוק, מהות החיים, תמציתם.

המהות שמזינה כל פרט בסיפור שלך.

המהות שדרושה כדי להציף את ישותך,

לזרום בך, כמו חשמל.

המהות שאמורה לבעור בעורקיך…"

 

קריאה נעימה

 

אורנה שפי

אורנה, אוהבת ספרים ובישולים ומערבבת הכל יחד עם שירים טובים.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן