Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
החיים ה(לא כל-כך) מושלמים שלי
תגיות: ,
סוגות: ,
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2018
מס' עמודים: 389
אז איך באמת נראים החיים שלכם? כמו בעמוד האינסטגרם שלכם? כמו בסיפורי המטבחון במשרד? או אולי כמו אחרי שנכנסתם הבית וסגרתם את הדלת? אם התשובה לכל שאלה שונה מקודמתה כדאי שתקראו את הספר החדש החיים הלא כל כך מושלמים שלי מאת סופי קינסלה מחברת רב המכר "שופוהוליק" לכל מקום שאליו קייטי ברנר מביטה, מישהו אחר חי את החיים שהיא היתה רוצה לחיות. חייה של קייטי, לעומת זאת , הם מאבק יומיומי; היא גרה בדירה לונדונית מעופשת וקטנטנה, מנסה להשתלב חברתית במקום העבודה שלה, וגם התחום הרומנטי מסרב להאיר לה פנים. את הנחמה שלה היא מוצאת בהעלאת תמונות מלבבות (ולא כל-כך מציאותיות) של חייה לאינסטגרם, במטרה להשיב מעט מכבודה העצמי האבוד. אך בדיוק ברגע בו נדמה שקייטי מתחילה למצוא את מקומה, הגרוע מכל קורה. הבוסית שלה – דרמר פרלו המושלמת, שגרה בדירה מושלמת, לובשת בגדים מושלמים, נשואה לבעל מושלם ואמא לילדים מושלמים – מחליטה לפטר אותה. קייטי השבורה חוזרת לגור בחווה של הוריה בסומרסט וחייה בלונדון נדמים כזיכרון רחוק, עד שמפגש מחודש ומקרי עם דמטר ועם הסודות שהסתירה גורם לה להבין שהיא חייבת לבחון מחדש את ההנחות שלה לגבי מהם באמת חיים בעלי משמעות. בכתיבה סוחפת ומלאת הומור החיים הלא כל כך מושלמים שלי מציע מבט ביקורתי ושנון על האופי שבו אנחנו שופטים את המציאות בעולם האובססיבי של הרשתות החברתיות. סופי קינסלה היא סופרת בריטית שפירסמה עד היום עשרות ספרים למבוגרים, ילדים ונוער. ספריה זכו לפופולאריות עצומה בעולם ונמכרו בלמעלה מ 40 מליון עותקים ביותר מ 60 מדינות. היא חיה בלונדון עם בעלה וחמשת ילדיה.

החיים הלא כל כך מושלמים שלי, עד כמה התדמית שאנחנו מנסים להציג כלפי חוץ שהחיים שלנו הכי מושלמים, הכי מגניבים והכי הכי שיש, כמה מתוך זה אמיתי ונכון?! ואיזה אשליה אנחנו מנסים לייצר, אם הם לא כל כך מושלמים זה הופך אותנו לפחות טובים מאחרים, יש משפט שאני דוגלת בו ממש "הדשא של השכן, נראה יותר ירוק" רק נראה זה לא באמת כך.

בספר הקליל והנחמד שקראתי כביכול עלילה רומנטית ונהנים לקרוא ולהעביר את הזמן בכיף, אני מצליחה לקחת מהקלילות שבו דווקא את המסר. זה בסדר לפעמים שהחיים לא מושלמים, כמו שחלמנו כמו שנראה לנו שאחרים חיים יותר טוב מאיתנו. בואו ונודה על מה שקיים, על הסביבה האוהבת ומחבקת, על הקן המשפחתי.

קייטי ברנר מנסה לחיות את החיים המושלמים בלונדון, יש לה שאיפות לעסוק בתחום המיתוג, היא עם כישרון מולד בתחום, אבל כמו בכול דבר צריך לצעוד לאט ובטוח מלמטה למעלה, היא מתפשרת על משרה זוטרה בחברה גדולה, חולמת לקבל הזדמנות ולו הקטנה ביותר לזרוק רעיון מיתוגי שיתפוס ובנתיים משדרת את החיים (הכביכול) מושלמים שלה, שאותם היא מעלה לרשתות החברתיות וככה כולם חושבים שהיא חייה את החלום, החלום הבלתי מושג או חלום שהוא מושא להערצה שלה.

הכול מתחיל להראות מושלם ושקייטי מרגישה שמסלול חייה מסתדר, היא מקבלת הזדמנות טובה להשתתף בדיון מיתוג על מוצרים שקרובים לליבה, אפילו הדלקות על אחד מעובדי החברה, שמבקש את עזרתה לנסות מיתוג של צעצועים על גג הבניין, כן עוד רגע היא בשיא היא מרגישה שהכול מתחיל לעבוד כמו שעון אבל אז, כמו מגדל קוביות הכול נופל ומתרסק לה בפרצוף.

הבוסית המושלמת של דמטר פרלו נזכרת להודיע לה על פיטוריה כלאחר יד, חייה של קיטי מתרסקים לרסיסים וכול שעליה לעשות לאסוף את הכבוד האבוד שלה ולחזור הביתה למקום הבטוח, הנוח, העוטף והמכיל.. לחווה בסומרסט וחייה בלונדון נדמים כזכרון רחוק.

מפגש מקרי עם הבוסית לשעבר, במקום הבטוח שלה בחווה מגלה דברים אחרים שלא חשבה שבכלל קיימים, מה קרה מה היא מגלה וכמה זה באמת קרוב למציאות המדומה?!

הכתיבה סוחפת וקלילה, הסופרת סופי קינסלה מגדילה לעשות בתבונה לקחת נושא כביכול קליל וחסר משמעות ולהראות לכולם שלא כל הנוצץ זהב! אז קחו הכול בפרופורציה וזה גם בסדר שהחיים לא כל כך מושלמים, היום נסעתי אחרי רכב והייתה לו מדבקה שעליה נכתב "קמתי בבוקר בריא/ה ברוך השם, כול השאר זה בונוס" ואחרי שהבנתי את המוסר השכל מהספר, אמרתי לעצמי וואלה זה כל כך נכון! אז רוצה להודות על הקיים.

הספר החמוד הזה העביר לי בכיף את חוה"מ פסח 2018, בנסיעות בדרך בטיולים עם המשפחה זה היה כל כך נוח זמין וקל בדיגיטלי שהנעים לי את החג.

סוזן צדוק

סוזן צדוק, חיה ונושמת ספרים, מלאה בשמחת חיים ומכורה לסושי.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן