Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
החיים ה(לא כל-כך) מושלמים שלי
קטגוריה:
תגית:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2018
מס' עמודים: 389
אז איך באמת נראים החיים שלכם? כמו בעמוד האינסטגרם שלכם? כמו בסיפורי המטבחון במשרד? או אולי כמו אחרי שנכנסתם הבית וסגרתם את הדלת? אם התשובה לכל שאלה שונה מקודמתה כדאי שתקראו את הספר החדש החיים הלא כל כך מושלמים שלי מאת סופי קינסלה מחברת רב המכר "שופוהוליק" לכל מקום שאליו קייטי ברנר מביטה, מישהו אחר חי את החיים שהיא היתה רוצה לחיות. חייה של קייטי, לעומת זאת , הם מאבק יומיומי; היא גרה בדירה לונדונית מעופשת וקטנטנה, מנסה להשתלב חברתית במקום העבודה שלה, וגם התחום הרומנטי מסרב להאיר לה פנים. את הנחמה שלה היא מוצאת בהעלאת תמונות מלבבות (ולא כל-כך מציאותיות) של חייה לאינסטגרם, במטרה להשיב מעט מכבודה העצמי האבוד. אך בדיוק ברגע בו נדמה שקייטי מתחילה למצוא את מקומה, הגרוע מכל קורה. הבוסית שלה – דרמר פרלו המושלמת, שגרה בדירה מושלמת, לובשת בגדים מושלמים, נשואה לבעל מושלם ואמא לילדים מושלמים – מחליטה לפטר אותה. קייטי השבורה חוזרת לגור בחווה של הוריה בסומרסט וחייה בלונדון נדמים כזיכרון רחוק, עד שמפגש מחודש ומקרי עם דמטר ועם הסודות שהסתירה גורם לה להבין שהיא חייבת לבחון מחדש את ההנחות שלה לגבי מהם באמת חיים בעלי משמעות. בכתיבה סוחפת ומלאת הומור החיים הלא כל כך מושלמים שלי מציע מבט ביקורתי ושנון על האופי שבו אנחנו שופטים את המציאות בעולם האובססיבי של הרשתות החברתיות. סופי קינסלה היא סופרת בריטית שפירסמה עד היום עשרות ספרים למבוגרים, ילדים ונוער. ספריה זכו לפופולאריות עצומה בעולם ונמכרו בלמעלה מ 40 מליון עותקים ביותר מ 60 מדינות. היא חיה בלונדון עם בעלה וחמשת ילדיה.

קאט ברנר היא בחורה בת 26 שחיה בלונדון באזור גרוע ובדירה זעירה, כל חייה היא חלמה לגור בלונדון (עוד כשהיתה נערת כפר ללא חיי חברה) היא אוהבת לגור בלונדון אפילו שהנסיעה כל בוקר לעבודה היא סיוט מבחינתה, אפילו שהעבודה שלה כמתמחת מחקר בחברת מיתוג היא לא מה שתמיד חלמה לעשות ואפילו כשדמטר, הבוסית המושלמת שלה, מקטינה אותה בכל הזדמנות אפשרית.
דמטר היא מנהלת קריאייטיב בכירה במשרד, יש לה את המראה המושלם, הבית המושלם (כמו שאומר הבן שלי: בית מהז'ורנל), משפחה מושלמת שכוללת: שני ילדים ובעל מדוגם.
קאט חולמת להיות דמטר כשהיא תהיה גדולה, לחיות כמוה, להרוויח כמוה, לגור בבית כמו שלה ולמרות שבעיניה היא מושלמת, היא חושבת שהיא גם סיוט.
בינתיים עד שהחיים שלה יהיו מושלמים, קאט מעלה תמונות לאינסטגרם ומציגה חיים מושלמים שלא באמת אמתיים אבל מי צריך לדעת?

אין בחיים שלי הרבה דברים שיכולים להתברג לעשירייה ראשונה כלשהי.  אבל אני גרה בעיר של העשירייה הראשונה. לגור בלונדון זה משהו שאנשים מכל העולם היו מתים לעשות,  ועכשיו אני כאן. (עמ' 20)

כשלרגעים נראה כאילו הכל מסתדר לקאט והחיים מחייכים אליה, האמת המרה טופחת על פניה וברגע אחד, בלי שום סיבה ניראת לעין היא מפוטרת מעבודתה.
קאט לא מצליחה למצוא עבודה אחרת, היא חוזרת לדירה המרופטת שלה ובקושי מצליחה לסיים את החודש וכשהמצב דוחק, עושים את הדבר הכי בלתי נמנע שיש – חוזרים לגור עם ההורים.
במקרה של קאט, זה לחזור לגור עם אבא שלה ובת הזוג שלו בחוות ילדותה שרחוקה מלונדון וזה בערך המקום האחרון שקאט היתה רוצה לחזור אליו.
בחווה, קאט עוזרת לאביה וחברתו להקים מיזם חדש ומצליח ועל פניו נראה שהחיים מתחילים לחזור למסלולם אבל אז העבר מתדפק על דלתה והעיר מגיעה עד לכפר כדי לשבש את הכל מחדש.
קאט מחליטה להיות יצירתית והנקמה המתוקה לא מאחרת לבוא.

זה היה הרעיון שלי.  העתיד שלי. החיים שלי.  נכון, אלה לא החיים המושלמים מתוך קטלוג.  אבל אלה היו החיים שלי בלונדון ועכשיו הם נהרסו. (עמ' 190)

אהבתי מאד את עלילת הספר, צחקתי הרבה,  הזדהיתי עם דמותה של קאט, התחברתי לכנות שלה והרצון שלה לרצות את כולם על חשבון החלומות שלה.
ספר מקסים, עצוב-מצחיק שמציב לנו מראה מול הפנים על כמה שחיינו מבחוץ יכולים להיראות מושלמים בזמן שבמציאות יש הרבה זיוף והעמדת פנים.
בסופו של דבר החיים הם מושלמים, צריך רק לדעת איך לקחת אותם ואיך למצות את הטוב מכל מכשול שנקרה בדרכנו (וזאת לא קלישאה,  היופי הוא בעיני המתבונן).

קריאה מהנה

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן