Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
החיים הכפולים של לידיה בירד
קטגוריה:
תגית:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 436
ידיה ופרדי. פרדי ולידיה. הם ביחד כבר יותר מעשור ולידיה בטוחה שאהבתם חזקה ובלתי מנוצחת. אבל היא טועה. ביום הולדתה ה-28, פרדי מת בתאונת דרכים. כעת לידיה נותרת לבדה, והיא רק רוצה להסתגר בביתה ולבכות ללא הפסקה. אבל היא יודעת שפרדי היה רוצה שהיא תמשיך בחייה בלעדיו. וכך, בעזרתו של חברו הטוב ביותר של פרדי, ג'ונה, ובעזרתה של אחותה, אל, היא נותנת הזדמנות נוספת לחיים – ואולי אפילו לאהבה. אבל אז קורה דבר בלתי מוסבר שמעניק לה הזדמנות נוספת לחזור לחייה הקודמים עם פרדי – חיים שבהם דבר מהאירועים הטרגיים של החודשים הקודמים לא התרחש. לידיה זוכה לחלוף שוב ושוב בשער של עברה וחיה את חייה הכפולים זה לצד זה. אבל יש מחיר רגשי לחזרה אל עולם שבו פרדי עדיין חי וליבה שייך אליו. כי גם בחייה החדשים, חייה האמיתיים, יש מישהו שמבקש ממנה להישאר. בכתיבתה החמה והשנונה, ג'וזי סילבר מגישה לנו סיפור אהבה עוצמתי ומסחרר על הדילמות המתעוררות בצמתי החיים, ועל מה שקורה כשאישה אחת מקבלת הזדמנות קסומה להתבונן בהן מחדש ולהתיר אותן. "קראתי את 'חייה הכפולים של לידיה בירד' בנשימה עצורה. איזו מתנה יפהפייה ומרגשת העניקה לנו ג'וזי סילבר."  ג'ודי פיקו, מחברת "שומרת אחותי"

לידיה היתה מאורסת לאהוב ליבה פרדי, היא אהבה אותו יותר ממה שאהבה את עצמה. ממש ביום ההולדת שלה, כשהיא מתארגנת לארוחה רומנטית במסעדה, מתקשר אליה פרדי ואומר לה שהיא מתעכב מעט, הרכב של החבר הטוב שלו נתקע והוא נוסע לחלץ אותו.
החילוץ הזה עלה לו בחייו. פרדי נהרג בתאונת דרכים ולידיה התקשתה להתמודד עם מותו. פרדי עבר לחיים בתוך ראשה של לידיה. בראשה, כשהיא תחת השפעת כדורים, היא דמיינה אותו חי. היא דימיינה את גופו החם, שיחות נפש משותפות, עצות חכמות ממש כאילו שהוא פה לידה. זו היתה הדרך שלה להתמודד עם מותו, בשנתה היא היתה איתו ממש כפי שהיו קודם, חיים כמו כל זוג רגיל.

כשאחותה אל ראתה את האבל העמוק שלה, היא נחלצה לעזרתה וכמעט שלא עזבה אותה לרגע, היא ניסתה לעזור לה להתמודד עם השבר הגדול והפכה להיות קרובה ללידיה מאי פעם. היא נסתה לאט לאט לגרום לה לנשום, לאכול, לצאת מהבית ואפילו ללכת לפאב המקומי להשתחרר.

ג'ונה היה חברו הטוב ביותר של פרדי, הם בילו הרבה זמן ביחד ואפילו יחד עם לידיה. ג'ונה היה שונה 180 מעלות מפרדי שאהבה, גם באופי, גם בתחומי עיניין, בגישה שלו ביותר מידי דברים. בתחילה כשפרדי מת, במקום לנסות למצוא נחמה אחת עם השני הם התרחקו זו מזה והתמודדות בצורה שונה עם האבל. כשהם היו יחד באותו החדר זה תמיד נגמר במריבה, בעצבים ובמפח נפש.
גם ג'ונה התמודד עם מותו של פרדי ממש בקושי, היו לו רגשות אשם משום שבזמן התאונה פרדי אסף אותו באמצע הדרך. ג'ונה לא היה היחידי עם רגשות אשם, גם לידיה הרגישה כך מאחר וחשבה שהוא נסע מהר כדי להספיק להגיע לבילוי המשותף שלהם.

בין דמיות למציאות, עם אבל עמוק וקושי להתמודד עם המצב החדש, היום אנשים טובים באמצע הדרך שעזרו לה להתמודד ולאט לאט לידיה התרוממה והתאוששה.

הפרקים מתחלקים בין ערות לחלום, בין דמיון ובין מציאות. אהבתי דווקא את הרעיון של הסופרת שסיפרה על הדרך של לידיה להתמודד עם אובדן אהובה אך לצערי העלילה "לא סחבה" והרגשתי שהספר מפוספס, היו קטעים לא מעטים שלא הוסיפו עיניין ולא תרמו לעלילה. ציפיתי שהספר יגע בי וזה לא קרה…

אהבתי את ספרה הקודם של הסופרת "יום אחד בדצמבר" וכנראה הגעתי לקריאה על לידיה עם צפיות גבוהות, הקריאה לשיקולכם.

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן