Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
החיים היפים האלה
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 365
מה קורה כשמקבלים הזדמנות שנייה ובלתי צפויה? אבּי קוּפּר חיה את ההפי־אנד שזכתה לו ומוכנה להפיק את המרב מההזדמנות הנוספת לחיות את החיים. אבל בזמן מחלתה משפחתה כמעט התפרקה, בעלה ג'ון קיבל החלטות שעומדות להתנקם בו, ובנה סבּ מתמודד עם סוד משלו. איך ממשיכים מכאן? החיים היפים האלה, סיפור כובש ונוגע ללב, מתאר את מאבקה של אבי על החיים, על האהבה ועל שיקום משפחתה. קייטי מארש חיה בלונדון עם משפחתה. לפני שהחלה לפרסם ספרים, עבדה בתחום הבריאות, וההשראה לספריה נובעת מאומץ ליבם של האנשים שפגשה בבתי חולים ובמרפאות ברחבי בריטניה. הרומן הראשון שפירסמה, כל עולמי, יצא בהוצאת כנרת זמורה והיה לרב־מכר.

אבי קופר מגלה בגיל 36 שחלתה בסרטן המעי, בעיני רוחה היא כבר רואה את עצמה נפרדת לשלום מבעלה ג'ון ובנה סב בן ה 16 אבל החיים מעניקים לה הזדמנות שניה כאשר הסרטן נמצא בהפוגה.
אבי עברה שנה קשה מאד של טיפולים, גופה ונפשה נמצאים בקריסת מערכות וצריכים לשקם את עצמם.
במהלך הטיפולים ג'ון היה תמיד לצידה וגם חברתה מילדות לזלי שהזכירה לה את אהבתה לריקודים ולמוזיקה טובה והייתה מבחינתה משב רוח רענן בתוך עולם של תרופות וחולי.
כשהיא חוזרת הביתה, שום דבר כבר לא מה שהיה וגם לא יחזור לקדמותו. סב טרוד במבחני הבגרות שלו, משחקי הכדורגל וטרדות אישיות שהוא לא יכול לשתף את אבי בהם כדי לא להעכיר את רוחה וגם לג'ון יש מטענים משלו.
הדבר היחיד שנותר הם הזיכרונות המתוקים מהעבר והחלומות על עתיד מזהיר ותקוות גדולות.
ג'ון מספר לאבי שבזמן שהייתה חולה הוא נכנס לחובות עצומים בעסק שלו, הוא הפסיד הרבה חוזים, המתלמדת שלו גנבה ממנו לקוחות ופתחה חברה מתחרה ועכשיו הוא יצטרך להתחיל הכל מחדש כדי להחזיר את החיים למסלולם.
אבי וג'ון מעמידים את ביתם למכירה, מצמצמים הוצאות ולבסוף אורזים את עצמם ועוברים להתגורר עם הוריה הקשישים.
אבי לא מאושרת לחזור ולהתגורר בבית ילדותה יחד עם הוריה אבל מצד שני היא אסירת תודה שהיא בכלל בחיים אז זה מחיר זניח שהיא צריכה לשלם כדי לשקם את חייה ולהתחיל אותם מחדש.


ניתן גם להאזין לביקורת שמע על הספר.  

אבי מתלבטת לגבי עתידה המקצועי, כשהייתה צעירה היא עזבה את לימודי הפסיכולוגיה שלה כי נכנסה להריון עם סב וזה הותיר בה חלל וצלקת שעדיין מטרידה אותה.
היא מחליטה לעזוב את עבודתה ולהתחיל לעבוד בחנות האמנות של אביה, העבודה בחנות מרגשת אותה ונותנת לה תחושה של שמחה ויצירתיות, לעומת זאת, בתחום הרומנטי המצב לא מזהיר.
אבי מנסה להחיות את הזוגיות המקרטעת שלה עם ג'ון אבל זה כמעט בלתי אפשרי כאשר הוא עובד סביב השעון כדי להרים את העסק שלו מהתחתית וגם המגורים עם הוריה לא מוסיפים לאווירה הרומנטית.
אבי מתגעגעת לימים הקלילים בהם היא וג'ון היו מאוהבים וחסרי דאגות, היא חושבת על הימים האלו בנוסטלגיה וערגה ומרגישה שהם כמו זיכרון רחוק שקרה בגלגול אחר.
היא מרגישה שהיא מאבדת שליטה על חייה, היחסים עם ג'ון הולכים ומחמירים מרגע לרגע, סב עובר משהו אישי שהוא לא מוכן לשתף עם אף אחד והיא עוד צריכה לשקם את עצמה גופנית ונפשית ודווקא קרן האור שלה מגיעה מכיוון לא צפוי.
האם החיים בסופו של דבר יחזרו למסלולם או ימשיכו לשקוע עמוק בבוץ?

העלילה כתובה מנקודת מבטה של אבי ומנקודת מבטו של סב, כל אחד מהם עובר טלטלות וחיבוטי נפש משלו.
אבי חיה את ילדותה, נעוריה וכל החלומות שלה שמעולם לא הוגשמו, דרך סב וכשהוא מחליט למרוד, זה שובר אותה סופית ומציב לה מראה על חייה שלה.
בכתיבתה של קייטי מארש נתקלתי לראשונה כאשר קראתי את ספרה כל עולמי, גם בספר זה כמו בספרה הקודם, הסופרת מתמקדת בנושא המשפחה וערכיה ובדילמות הקשורות לזוגיות כאשר מחלה נכנסת באמצע וגם כאן הסוף נותר עם סימן שאלה והוא נתון לשיקולו של הקורא.
"החיים היפים האלה" זהו ספר בניחוח נוסטלגי עם אזכורים של מוזיקה טובה ברקע.
אהבתי את הקשר המיוחד בין אבי לאחיה רוב, הדיאלוגים ביניהם גרמו לי לחייך הרבה. הספר אמנם נוגע בדברים לא פשוטים ומשברים במשפחה אבל עדיין היה זורם וקראתי אותו בהנאה רבה.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן