Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
החוקים של מוזס
קטגוריה:
תגית:
סוגות: ,
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2018
מס' עמודים: 364
מישהו מצא אותו עטוף במגבת בתוך סל כביסה במכבסה, תינוק גוסס והוא בן שעות ספורות בלבד. הם קראו לו בייבי מוזס, כשסיפרו עליו בחדשות השעה עשר: הרך הנולד שננטש בסל כביסה במכבסה אוטומטית. הוא נולד לאמא מכורה לקראק וצפוי היה לסבול מבעיות רבות. דמיינתי שלתינוק הקראק, יש סדק ענק החוצה את גופו, כאילו נשבר בעת לידתו. ידעתי שאין זו הכוונה בכינוי, אך הדימוי נצרב במוחי.יכול להיות שהעובדה שהיה שבור, משכה אותי אליו מלכתחילה. הכל קרה עוד בטרם נולדתי, וכשכבר הכרתי את מוזס ואמא שלי סיפרה לי עליו, אלה כבר היו החדשות של אתמול ואיש לא התעניין בו עוד. אנשים אוהבים תינוקות, אפילו תינוקות חולים. אפילו תינוקות קראק.אבל תינוקות גדלים והופכים לילדים וילדים הופכים לנערים. איש איננו מעוניין בנער מתוסבך. ומוזס היה מתוסבך. מוזס היה חוק בפני עצמו. אבל הוא גם היה שונה ואקזוטי ויפיפה. החיבור בינינו שינה את חיי במובנים שמעולם לא דמיינתי. יכול להיות שהייתי צריכה לשמור מרחק, כמו שאמא שלי הזהירה אותי. אפילו מוזס הזהיר אותי. אבל לא שמרתי מרחק. וכך מתחיל סיפור על כאב ועל הבטחה, שברון לב ורפוי, על חיים ועל מוות. סיפור על לפני ואחרי, על התחלות חדשות ועל אינסוף. אך מעל לכל... זהו סיפור אהבה.

אם אתה פוחד מהאמת, לעולם לא תמצא אותה

כשמוזס רייט היה תינוק, הוא נמצא עטוף במגבת בתוך סלסלת כביסה במכבסה של שירות עצמי, באזור מפוקפק בג'ורג'יה.
גופתה של אמו נמצאה שלושה ימים לאחר מכן לאחר שמתה בעקבות מנת יתר.
מוזס זכה לכינוי "תינוק קראק" והוא שרד בקושי כשהוא עשוי לסבול מתופעות והפרעות קשות כל חייו.
במהלך השנים מוזס הטלטל בין קרובי משפחתה של אמו אשר היתה בסך הכל נערה צעירה אשר איבדה את דרכה והתמכרה לסמים קשים.
כשהגיע מוזס לגיל 18, לקחה אותו סבתה של אמו תחת חסותה וגידלה אותו אבל גם היא התקשתה לרסן את הבחור הפראי ולכן החליטה למצוא לו עבודה בקיץ בטיפול בסוסים שנמצאו בחווה קטנה השייכת למשפחתה של ג'ורג'יה – נערה בת 17 שגם הכירה אותו מבית הספר.
הוריה של ג'ורג'יה היוו משפחת אמנה במשך שנים רבות וג'ורג'יה שהרגישה בדידות ומחסור בתשומת לב היתה מאד קשורה לסוסים שלה.
ג'ורג'יה נמשכה למוזס אבל גם היה בו משהו שהרתיע אותה.

במשך השבועיים האחרונים מוזס היה תמיד בסביבה שלי, הוא פשוט גרם לי להתנהג בעצבנות. הוא לא דיבר אליי, ואני שכנעתי את עצמי שזו הייתה התכונה היחידה שלו שכיפרה על השאר. זה והעיניים השלוות שלו

ג'ורג'יה אהבה להגיע לקצה ולעמוד בפני דברים מסוכנים והיא לא פחדה להתקרב למוזס הפרחח, הנער הזה שכולו מלא סדקים שלא ניתן ליישר.
מוזס מצידו לא הפסיק לחשוב על ג'ורג'יה והוא חלם לצייר אותה כמו שרק הוא יודע, עם הרבה תשוקה ועוצמה.
מוזס הוא גאון יצירתי ואמן בחסד, עולמו מלא בכל צבעי הקשת ומוחו הסדוק עשיר בדמיון מפותח.
למוזס יש חוקים משלו הוא נלחם לא לאהוב, לא לתת מעצמו כדי לא להפגע, לא להסתכל לאחור והוא שואף לברוח מעיירת ילדותו ברגע שיסיים את התיכון אבל הוא לא תכנן להתאהב בג'ורג'יה וכנראה שחוקים לא באמת שווים אם לא מפרים אותם.

כן היו חוקים. כן היו כללים. חוקי הטבע וחוקי החיים. חוקי האהבה וחוקי המוות. וכאשר מפרים אותם, יש לכך השלכות. ומוזס ואני, כמו אין-ספור אוהבים נאמנים שהיו לפנינו ושיבואו אחרינו, היינו כפופים לאותם חוקים, בין שצייתנו להם ובין שלא.

ג'ורג'יה ומוזס עוברים טלטלות רבות במהלך העלילה, מוזס הוא לא בחור רגיל, מעבר לכשרונו הבלתי נלאה כצייר, הוא גם מסתיר בחובו סודות אפלים שמעיבים על הקשר שלו עם ג'ורג'יה ועל חייו האישיים בכלל אבל האם יצליחו השניים להתגבר על הכל ולהיות יחד למרות כל המכשולים?
אהבתי מאד את הספר 'החוקים של מוזס' וכמו ספרה הקודם של הסופרת איימי הרמון – 'מחול ואפר', גם הספר הזה הצליח לרגש אותי ולהכנס לי ללב, סגנון הכתיבה שלה פשוט נפלא.
העלילה נעה בין המחשבות של מוזס לבין המחשבות של ג'ורג'יה וכל אחד מהם נותן נופך שונה לעלילה אבל עם כל זאת, ברור שהאהבה ביניהם פורחת גם אם היא לא נאמרת במילים.
סיפור האהבה הכמעט בלתי אפשרי בין מוזס וג'ורג'יה היה מאד עצמתי ויפה בעיני, מוזס הוא נשמה טהורה ולמרות כל הסדקים שלו אי אפשר שלא להתאהב בדמותו.
מומלץ בחום!!

קריאה מהנה

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן