Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
החוף האינסופי
תגית:
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2022
מס' עמודים: 398
"סיפור מחמם לב, מקסים ומלא אווירה שעשה לי חשק לברוח למיוּר. אושר גדול" – סופי קינסלה באי הסקוטי הקטן מיור החיים מתנהלים על מי מנוחות. סמוך למזח, מול החוף האינסופי, נמצא "בית הקפה ליד הים". פלורה מקנזי, שעזבה את חייה בלונדון וכיום מנהלת את בית הקפה, מרגישה בטוחה ומסופקת – כל עוד היא לא חושבת יותר מדי על החבר שלה ג'ואל, שמצליח איכשהו להיות איתה במערכת יחסים אבל עדיין להישאר מרוחק. גם חברתה של פלורה, לורנה, מתמודדת עם קשיים באהבה. היא מעוניינת ברופא המקומי, סאיף, פליט מסוריה שלא שמע ממשפחתו זה יותר משנה. אבל כעת עומדות חדשות מסעירות לשנות את חייו ואת חייה של לורנה. רק אצל פינטן, אחיה של פלורה, וקולטון רוג'רס המיליונר, נראה שהאהבה פורחת. כל ההתרחשויות הללו מגיעות לשיא כשלווייתן נדיר מופיע מול חופי האי. פלורה נקראת לסייע ובין הגלים מוצאת חיבור למורשת של האי ושל משפחתה ודרכם גם לעצמה. על רקע עוד עונה על החוף נפרש הרומן המהנה של ג'ני קולגן, שהוא לא פחות מצחיק, מלבב ובלתי צפוי מהאהבה עצמה. החוף האינסופי הוא ספרה השלישי של ג'ני קולגן הרואה אור בעברית, לאחר רבי-המכר חנות ספרים על גלגלים ובית קפה ליד הים.

היא לא לקחה חופשה קצרה מהחיים, היא בנתה לעצמה חיים חדשים.

תכירו את פלורה. היא הגיעה לאי סקוטי, לאי שבו גדלה, לאי שבו חיה משפחתה כדי לעבוד. היא לא הגיעה לבד, היא הגיעה יחד עם ג'ואל שהיה הבוס שלה באותה תקופה. שניהם התאהבו גם באי וגם האחד בשניה ונשארו לחיות באי. ג'ואל המשיך בעבודתו לטובת המליונר המפורסם ולפלורה היה בית קפה מיוחד ממש ליד הים.

החיים על האי התנהלו על מי מנוחות. היה שקט, היתה שלווה, לכל אחד את התפקיד המוגדר לו על האי. החיים היו שקטים ונעימים בהשוואה לאלו שחיה בלונדון, לפני ששינתה את מגוריה. היא עבדה קשה במשרד ידוע של עורכי דין, הרוויחה הרבה כסף אבל שילמה אותו לדירה שלא רצתה להשאר בה לבד ואכלה רוב הזמן בארוחות מזדמנות בחוץ.

עכשיו על האי יש לה עבודה שונה בתכלית מזו של לונדון. היא עובדת עם אנשים, היא רואה תוצרים מיידיים בעבודה שלה כשבית הקפה עמוס באנשים והיא גם חיה עם ג'ואל ההורס שהיא עדיין לא מאמינה שהוא שלה מצד אחד והיתה רוצה קשר מעט שונה ממה שיכל לתת לה. הוא לא מספר לה את כל האמת על איך שגדל ופלורה מרגישה שהוא איתה אבל לא לגמרי.

דמויות מרכזיות שעל האי הוא הרופא המקומי סאיף, פליט מסוריה שחי לבדו ומטפל במסירות בתושבי המקום ולורנה שמנהלת את בית הספר המקומי. סאיף מוצא חן בעיניה של לורנה שהיתה רוצה להיות יותר עבורו אך חדשות מרעישות שהוא מקבל טורפות את הקלפים ומשנות את חייהם של השניים.

יש עוד דמויות שאותם תפגשו אם רק תבחרו לקרוא את הספר. מארג שלם של דמויות שיתנו לכם תמונה טובה, מיוחדת ומקיפה על הלך הרוח באי ועל תפקידה המיוחד של כל דמות במארג הזה.

הכתיבה קולחת ויפה, הסתקרנתי לקרוא על היחסים של פלורה וג'ואל ועל גורלה של המשפחה הקטנה של הרופא המקומי. לצערי היו יותר מידי רגעים שהרגשתי שהעלילה לא מתרוממת ולא תמיד הרגשתי מחוברת לסיטואציות שהתרחשו להן בין הדפים.
אהבתי את ספרה הקודם של הסופרת "בית קפה ליד הים" והגעתי עם צפיות לספר המשך כלבבי מה שלא ממש קרה בפועל.

חייבת לציין שמה שהוסיף מעט נקודות לספר אלו המתכונים שבסוף. מתה על מתכונים בספר, גם מגרים את בלוטות הטעם וגם הדמיון עובד שעות נוספות.

 

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן