Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
החומות
תגיות: ,
סוגה:
מוציא לאור:
ספר:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 319
קריסטי טאקר, אם חד-הורית, עובדת במשרד הדוברות בשירות בתי הסוהר של טקסס. היא מטפלת בכל הנושאים הקשורים לאגף הנידונים למוות, החל בראיונות עם אסירים וכלה בתיעוד רגעיהם האחרונים בהוצאות להורג. בעבודתה היא נחשפת לרוע של המין האנושי – עד שהיא מתחילה לשלם את המחיר. כשקריסטי פוגשת את לאנס דובסון, מדריך הג'ודו של בנה, היא חושבת שסוף-סוף מצאה את האיש שאיתו תחיה באושר אבל היא טועה, ועד מהרה מגלה שלאנס הוא מפלצת. כשהיא נאלצת לסבול את ההתעללות המילולית והגופנית שלו כלפיה וכלפי בנה, היא למעשה מרצה מאסר עולם משלה, אלא אם כן תחליט לקחת את העניינים לידיים. קריסטי – שמתכוונת לנצל את מערכת המשפט שאותה היא מכירה היטב – מתכננת להיפטר מלאנס לצמיתות. החומות הוא סיפור על אלימות במשפחה, על הדילמות המוסריות שבביצוע רצח ועל הצעדים שאישה מסוגלת לנקוט כדי להגן על משפחתה.

קריסטי טאקר היא אם חד הורית שמחלקת את זמנה בין גידול בנה בן העשרה ריאן ובין משרד הדוברות בשירות בתי הסוהר של טקסס. היא נוכחת בכל ההוצאות להורג ומשגררת אותן החוצה. עבודה לא פשוטה שהיא נקלעה אליה בלית ברירה. היא היתה חייבת עבודה טובה שתוכל לשלב טיפול בילד קטן ובאבא חולה.

יום אחד, היא נקראת לבית הספר ומספרים לה שבנה ראין מושעה מפני ששבר לאחד מהילדים את האף בקטטה שקרתה בבית הספר. כך קריסטי מגלה שבנה השתתף בשיעורי קרב מגע ללא ידיעתה. כשהיא מגיעה לנזוף במדריך פנים מול פנים על שאישר לו להשתתף ללא הסכמת ההורים – חייה משתנים באחת שהיא מכירה את לאנס. מדריך קרב המגע של בנה. הם מתאהבים ובהמשך גם מתחתנים.

אושר גדול ממלא אותה כשהיא רואה את לאנס תופס את המשבצת הלא מאויישת בחייה. גבר שיגן עליה ועל המשפחה הקטנה שלה. יש אבא לבנה, משהו שמתקן דברים בבית, מתייחס בכבוד לאבא החולה, בן זוג לחיים בשבילה שדואג ומגן.. הכל נראה ורוד ומבטיח, נכון ? אז זהו שלא.

קצת אחרי שנישאו, לאנס מתחיל להתנהג באלימות ובבריונות כלפי קריסטי. בתחילה קריסטי חושבת שזוהי תקופה שתעבור או משהו שאפשר לטפל בטיפול זוגי. אך עם ההחמרה של גילויי האלימות היא מבינה שזה לא יעלם ונשארת אובדת עצות לגבי פתרון הבעיה. קריסטי עוברת גהנום. היא חייבת לשחק לפי הכללים של לאנס- אחרת היא תחטוף או שראין ופאפא יפגעו. היא סופגת וסופגת עד שחושבת על פתרון .

כחלק מהעבודה שלה ב"חומות" היא נפגשת לשיחות עם קליפטון האריס – אסיר שמרצה מאסר ונידון למוות מאחר והואשם ברצח ילדיו. קריסטי נקשרת אליו ומספרת לה את סודה הכמוס. קליפטון הוא האוזן הקשבת שלה ומי שמנסה להכניס בה קצת כוח. הבעיה היא שנותרו לו שבועות ספורים לחיות. ככול שקריסטי מתקרבת לקליפטון, היא אינה בטוחה כלל שהוא אשם ברציחת ילדיו. אך לצערה אין לה הרבה מה לעשות.

מה תעשה קריסטי? (אם בכלל).. האם קריסטי תזכה לשקט ובטחון? מה יהיה הסוף של קלפטון האריס?

ספר חזק, מרגש, נוגע וגם מותח. אם הייתי צריכה לבחור הגדרה אחת לספר אז הייתי מגדירה אותו כדרמה, אך יש בו לא מעט מתח. הכתיבה מצויינת, זורמת, העריכה שלו טובה. קראתי בנשימה אחת. ספר מצויין!

הנושא מאחורי הספר הוא חשוב מאוד. יש המון נשים שעוברות התעללויות פיזיות ונפשיות על בסיס יום יומי ע"י בני הזוג שלהן. נשים אלו אומללות ולא מוצאות תמיד את הדרך להפסיק את האלימות שמופעלת נגדן. בישראל למעלה מעשר נשים נרצחות בידי בני הזוג שלהן מידי שנה!!! יש לא מעט מקרים שאותן נשים אף התלוננו במשטרה על אלימות ובסוף אף מצאו את מותן. כולי תקווה שיותר ויותר נשים יצאו מהמעגל הזה ושני הצדדים יקבלו טיפול הולם (גם הגברים וגם הנשים).

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן