Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
החומות
תגית:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 315
קריסטי טאקר, אם חד-הורית, עובדת במשרד הדוברות בשירות בתי הסוהר של טקסס. היא מטפלת בכל הנושאים הקשורים לאגף הנידונים למוות, החל בראיונות עם אסירים וכלה בתיעוד רגעיהם האחרונים בהוצאות להורג. בעבודתה היא נחשפת לרוע של המין האנושי – עד שהיא מתחילה לשלם את המחיר. כשקריסטי פוגשת את לאנס דובסון, מדריך הג'ודו של בנה, היא חושבת שסוף-סוף מצאה את האיש שאיתו תחיה באושר אבל היא טועה, ועד מהרה מגלה שלאנס הוא מפלצת. כשהיא נאלצת לסבול את ההתעללות המילולית והגופנית שלו כלפיה וכלפי בנה, היא למעשה מרצה מאסר עולם משלה, אלא אם כן תחליט לקחת את העניינים לידיים. קריסטי – שמתכוונת לנצל את מערכת המשפט שאותה היא מכירה היטב – מתכננת להיפטר מלאנס לצמיתות. החומות הוא סיפור על אלימות במשפחה, על הדילמות המוסריות שבביצוע רצח ועל הצעדים שאישה מסוגלת לנקוט כדי להגן על משפחתה.

התפיסה החושית מטעה לעיתים קרובות. אנשים אף פעם לא מסתכלים מתחת לפני השטח.

קריסטי טאקר היא אם חד הורית שמתגוררת בטקסס עם אביה ובנה בן ה 14, ריאן.
קריסטי עובדת כדוברת בשירות בתי הסוהר והיא עורכת ראיונות לאסירים מאגף הנידונים למוות לפני הוצאתם להורג ומתווכת בין האסירים, התקשורת ומערכת בתי הסוהר ולעיתים גם נאלצת להיות נוכחת במהלך הוצאות להורג.
ריאן לא אוהב את העבודה של אמא שלו והוא מתנגד לעניין ההוצאות להורג, גם קריסטי היתה מעדיפה לעבוד בעבודה אחרת אבל כשהיא צריכה לשלם חשבונות ולגדל ילד לבד, היא לא יכולה להרשות לעצמה להיות בררנית.
קריסטי מרגישה תקועה, היא חולמת להמשיך את התואר השני שלה ולהיות פסיכולוגית אבל מירוץ החיים והחובות שיש לה גורמים לה להשאר במקום שהיא לא מרגישה בו בנוח.
חייה של קריסטי מלאים בצבע אפור, כל היום היא נמצאת סביב רוצחים שטוענים שהם חפים מפשע ובאוויר נישא ריח מחניק של מוות.

קריסטי התקשתה לתאר לעצמה איך זה להיות לכוד מאחורי החומות האלה יום אחרי יום (עמ' 17)

כאשר לחייה האפרוריים והקודרים נכנס לאנס, המדריך לאומנויות לחימה של בנה, היא נרתעת בהתחלה אבל לאט לאט נפתחת אליו ושמחה למצוא בו משענת ונחמה אחרי שנים שבהם כל המעמסה נפלה על כתפיה השבריריות.
במהרה לאנס וקריסטי נישאים, קריסטי מאושרת וגם ריאן שמח והוא רואה בלאנס דמות אב שתמיד היתה חסרה לו בחייו.
חייהם מתחילים להתנהל על מי מנוחות אבל קריסטי מבינה מהר מאד שכנראה לא תזכה לעדנה ושלווה ואחרי החתונה פרצופו האמיתי של לאנס מתגלה במלוא כיעורו.
לאנס יכול להיות רגע אחד נסיך מהאגדות ורגע שני גבר אלים, זועם ושתלטן שכופה את רצונו ודיעותיו על קריסטי, הוא שולט בה פיסית ורגשית ומנסה לגנוב את המקום שלה בלבו של ריאן.
קריסטי מתחילה להרגיש בבית כלא גם בבית שלה וגם בעבודה והחיים סוגרים עליה אבל קשה לה לעשות צעד דרסטי כדי להוציא את לאנס מחייה.
האישה החזקה והדעתנית הופכת להיות אישה כנועה, פחדנית ואומללה וקריסטי מבינה שאם החומות וההגנות שאפפו את חייה עד כה, יפלו, היא עלולה לאבד את חייה ואת חיי הקרובים לה.

לא קראתי את ספרה הקודם של הסופרת הולי אוברטון אבל קיבלתי המלצות חמות על הספר הזה והחלטתי לבדוק על מה מדובר.
הספר היה חזק, מטלטל, קשה ומתעתע, מלא בדילמות מוסריות, ומאד שיקף את החיים האמיתיים. דמותה של קריסטי היתה חזקה ומעוררת השראה והסוף היה מספק וסגר את כל הקצוות הפתוחים – מומלץ ביותר.

קריאה מהנה.

 

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן