Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
החדר הצהוב
סופר/ת:
סוגות: ,
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2017
מס' עמודים: 272
אילו הייתם מקבלים מכתב שאומר שאבא שלכם מת, מה הייתם עושים? אביה של אנה עזב כשהיא היתה צעירה מאוד, ואנה, עכשיו בת 16 , חיה עם אמה המדענית – אישה שאפתנית וחסרת רגשות. ואז היא מקבלת מכתב מחברתו העכשווית של אביה, אידי, ובו חדשות מרעישות: אביה מת. אידי מבקשת להיפגש עם אנה ולתת לה משהו שהאב השאיר לה. חבריה של אנה חושבים שאסור לה לבטוח באידי ושעליה לשמור ממנה מרחק. אבל אנה נמשכת אל אידי: החום שהיא מפיצה סביבה, אישיותה הכנה והתמימה, כישורי הבישול הנפלאים שלה – כל אותם דברים שנדמה שאמה האמיתית אינה מסוגלת לספק לה. והחשוב מכול: לאידי היא מסוגלת לגלות את סודה הנורא הקבור עמוק בתוכה – סוד שהיא אינה מעיזה לספר לאמה או לחבריה הטובים ביותר. אך האם אידי היא אכן מה שהיא נראית? ג´ס וולאנס רוקחת כאן סיפור רב־שכבות ומעורר מחשבה על בנות ואמהות, על חברוּת ואמון – ועל הדברים שאנשים מוכנים לעשות כדי להגשים את חלומותיהם. הספר היה מועמד למדליית קרנגי 2017.

אנה רודיק היא נערה בת 16 שחיה בברייטון עם אמה אניטה אשר עובדת כחוקרת גנטית באוניברסיטה.
אנה חיה חיים שגרתיים ומסתובבת רוב זמנה עם חבריה: סיינה וג'ורג' שחולם להיות יזם עסקי ובכל פעם ממציא משהו חדש ומקורי כדי להרוויח עוד קצת כסף.
יום אחד מקבלת אנה מכתב ממשהיא אלמונית בשם אידי אשר טוענת שבשמונה שנים האחרונות היא הייתה חיה עם ג'יימס, אביה של אנה, למרבה הצער ג'יימס הלך לעולמו לפני שבוע והיא תשמח עם אנה תבוא לבקר אותה.
אנה לא פגשה את אביה מאז שעזב את הבית כשהיא הייתה בת ארבע והמכתב מותיר אותה עם רגשות מבולבלים.

בכלל לא הכרתי אותו.  הוא היה סתם איזה איש אחד שחי עם אישה אחת באיזה בית, במרחק קילומטרים רבים מפה. (עמ' 16)

אנה מתלבטת אם לשתף את אמה במידע על אביה ולבסוף מחליטה לא לעשות זאת מכיוון שאמה כל כך טרודה במחקר שלה ומרוכזת בעצמה שלא בטוח שרוחות מהעבר יעניינו אותה במיוחד.
אנה רגילה לחיות עם אמא לא מתפקדת ולהתמודד לבדה עם נפתולי החיים, אמה בקושי שמה לב לקיומה וגם אז היא מאד קרה ועניינית וחסרת כל רגש למה שעובר על בתה המתבגרת.
בהחלטה של רגע אנה מחליטה לפנות לאידי ולהפגש איתה, היא לא יודעת למה לצפות אבל המפגש הגורלי הזה מוביל לחברות אמיצה.
אידי אמנם מצטיירת בעיני אנה כאישה מוזרה שלבושה שכבות וניראת כאילו יצאה מסרט קומיקס אבל היא חביבה ולבבית, קשובה, חמה ומחבקת – כל מה שאמא שלה לא.
המפגש הראשוני מוביל לעוד ועוד מפגשים ומהר מאד נפשה של אנה נקשרת בנפשה של האישה המוזרה אך המיוחדת הזאת והן הופכות לחברות קרובות ואף שותפות לסוד אפל שטורד את מנוחתה של אנה והיא יכולה לשתף בו רק את אידי.
האידיליה ביניהן פורחת עד שצלצול טלפון מהעבר מעיר את אנה משרעפיה וגורם לה לראות את כל התמונה בעיניים אחרות, אנה כבר לא יודעת מה שקר ומה אמת, מי חבר ומי אויב.
האם אידי היא אכן האישה החביבה שהיא מנסה להצטייר או שיש לה אג'נדות נסתרות משל עצמה ומה יקרה עם הסוד שמסתירה אנה אשר מעיב על חייה האישיים?

הספר "החדר הצהוב" התחיל כספר נוער שגרתי אך לאט ובשקט הפך להיות ספר מתח מעורר מחשבה שאי אפשר להניחו מהיד – מומלץ בחום.
זהו ספרה השני של הסופרת הבריטית ג'ס וולאנס, יש לה תואר בעריכת דין אבל אחרי הלימודים היא הבינה שהמקצוע משעמם אותה וכך החיים גלגלו אותה לכתיבת תסריטים.  היום היא סופרת פרילנסרית ועובדת על ספרה החדש שעומד להפוך לסדרה וייצא בשנת 2018.

קריאה מהנה

 

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן