Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
החדרנית
קטגוריה:
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2022
מס' עמודים: 288
מוֹלי גריי היא קצת אחרת. הכישורים החברתיים שלה לקויים, והיא מפרשת לא נכון כוונות של אחרים. מאז מותה של סבתהּ, שעזרה לה להבין את העולם על המוקשים החברתיים שבו, נאלצת מולי בת העשרים וחמש לנווט לבד בנתיבי החיים המסובכים. לא נורא — היא מסתערת במרץ על עבודתה כחדרנית במלון ריג'נסי גרנד. אופייה המיוחד, אובססיית הניקיון והנימוס שלה הופכים אותה לחדרנית האידיאלית. היא נהנית ללבוש את המדים המעומלנים מדי בוקר, למלא את העגלה בסבונים ובקבוקונים, ולהחזיר את חדרי המלון המפואר לכלל שלמות. אבל יום אחד חייה המסודרים של מולי מתהפכים, כשהיא נכנסת לסוויטה של צ'רלס בּלאק העשיר והנודע לשמצה, ומוצאת את גופתו מוטלת בין הסדינים. התנהגותה החריגה הופכת אותה לחשודה העיקרית, והיא מוצאת עצמה לכודה ברשת של שקרים והונאה. למזלה של מולי, חברים שמעולם לא ידעה שיש לה מתגייסים לעזרתה במסע מחמם לב לאיתור הרוצח האמיתי, לפני שיהיה מאוחר מדי. החדרנית הוא מסע מרגש אל נפש האדם, החוקר את הדומה והשונה בינינו, ומגלה שניתן לפתור כל תעלומה דרך חיבור אנושי בסיסי. ניטה פרוס היא עורכת ותיקה, שעבדה עם סופרים מצליחים רבים על רבי־המכר שלהם. היא חיה בטורונטו, קנדה, בבית נקי במידה. הרעיון לכתיבת הספר עלה בראשה כשחזרה למלון מיום שיטוט ביריד הספרים בלונדון, והבהילה את החדרנית בחדרה, שנסוגה מיד לעומק החדר כמו צל. במטוס חֲזָרה לטורונטו שירבטה ניטה עלילה קצרה על מפית... 5 חודשים לאחר מכן הספר היה מוכן. עם צאתו לאור הוא הפך מיד לרב־מכר עולמי. 

תכירו את מולי מייד. היא נולדה עם שם של חדרנית, היא מרגישה ערומה בלי המדים המעומלנים שלה, היא מתה על העגלה שלה שהיא מלאה, היא לא היתה רוצה לעבוד בשום מקום אחר, סבתא שלה גידלה אותה, האהוב שלה אכזב אותה, היא בקושי גמרה את החודש, יש לה אובססיה לנקיון, אין לה חברים והיא רק בת 25.

אותו יום גורלי התחיל כמו עוד יום רגיל. היא הגיעה למלון 'ריג'נסי גרנד' וירדה לקומת משק הבית כדי לקבל את המדים הנקיים שלה ולקחת את העגלה העמוסה. היא עלתה לקומת הלובי לקחת עיתונים חדשים ומשם לחדרים הקבועים שהיא רגילה לנקות.
רוב האורחים במלון הם אורחים מתחלפים מן הסתם, אבל יש כאלו שמתארחים במלון באופן קבוע ומולי כבר מכירה אותם בשמם, הם אפילו דיברו כמה פעמים.
כאלה הם מר בלאק ואישתו הצעירה והבוכיה ג'יזל.
ממש באותו היום כשמולי הגיעה לסויטה שלהם, הם היו נוכחים, מר בלאק בדיוק יצא וג'יזל נכנסה בוכיה לחדר האמבט. מולי ניסתה לדובב אותה אך ללא תוצאות, ניקתה את מה שיכלה והבטיחה לשוב כדי לנקות את חדר האמבט כשתוכל.

כשחזרה מולי לסוויטה, היא נכנסה בזהירות, הכריזה על בואה ואף אחד לא הגיב. הסתבר שמר בלאק אמנם היה נוכח בחדר אבל לא ממש יכל להגיב מאחר והיה כבר בר מינן. מולי מגלה אותו, חושדת שהוא רק ישן ואז מבינה כי הוא כבר מת. היא מזעיקה את מי שצריך והחקירה מתחילה, אישתו לא נראית באופק.

לאן נעלמה ג'יזל ומי רצח את מר בלאק?

מולי מתרגשת, מולי מבולבלת, מולי לא ידעה איך להתנהג וחשבה לנסות להגן על גברת ג'יזל שתמיד התייחסה אליה יפה, מולי לא ידעה לאן היא נכנסת!
כמה טוב שהיא רצתה לעשות כמה שהיא הסתבכה…

אין בספר רגע דל, הוא מרתק, כל הזמן קורה בו משהו בדיוק כמו שאני אוהבת בספר מתח.
התאהבתי בדמותה של מולי מהרגע הראשון. היא אמיתית, כובשת, טובת לב וגם מרגשת עם הקשר המיוחד שהיה לה עם סבתא שלה ועם האיזכורים של פניני החוכמה של סבתה עליה השלום. סיימתי את הספר והרגשתי שהייתי רוצה לשבת איתה לכוס קפה ולומר לה כמה מילים. לומר לה ששבתה את ליבי, שהיא מיוחדת, שהיא אופטימית ושהיא עשתה מה שהיתה צריכה לעשות.

אני סופר ממליצה לקריאה! הכתיבה קולחת, שנונה ונעימה, יופי של עלילה רקמה הסופרת. עכשיו משקראתי את הספר, אין לי צל של ספק שאני רואה אחרת את עבודתה של החדרנית :-).

 

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן