Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
החברה החדשה
תגית:
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 23
״הַחֲבֵרָה הַחֲדָשָׁה״ הוּא סִפּוּרָם הַתָּמִים שֶׁל שְׁנֵי אַחִים, שַׂגִּית וְיוּבַל, שֶׁמְּקַבְּלִים מַתָּנָה מֵהַהוֹרִים ‒ מַחְשֵׁב לוּחַ חָדָשׁ, אוּלָם הַמַּתָּנָה הַחֲדָשָׁה וְהַמְּרַגֶּשֶׁת הוֹפֶכֶת לְאֶתְגָּר שֶׁאִתּוֹ מִתְמוֹדֶדֶת הַמִּשְׁפָּחָה כֻּלָּהּ. הַסֵּפֶר מְיֹעָד לִילָדִים וּלְכָל הַמִּשְׁפָּחָה, וּמַטְּרָתוֹ לְעוֹרֵר שִׂיחַ עַל הַסַּכָּנוֹת וְהָאֶתְגָּרִים הַקַּיָּמִים בָּעִדָּן הַטֶּכְנוֹלוֹגִי וּבְמֶרְחֲבֵי הָרֶשֶׁת, בִּמְיֻחָד לִילָדִים. בִּזְכוּת הַסִּפּוּר יִלְמְדוּ הַיְּלָדִים לִהְיוֹת חַשְׁדָנִים וְעֵרָנִיִּים יוֹתֵר לְסַכָּנוֹת בָּרֶשֶׁת. זֶהוּ סִפְרוֹ הָרְבִיעִי שֶׁל חַגַּי רֶזְנִיק. קָדְמוּ לוֹ שְׁנֵי רוֹמָנִים וְסֵפֶר יְלָדִים נוֹסָף. הַכְנָסוֹת הַמְּחַבֵּר מִסֵּפֶר זֶה יִתָּרְמוּ לִמְנִיעַת הַפְּגִיעָה בִּילָדִים.

החברה החדשה

לפני כשבועיים, שמעתי  שיחה /הרצאה של חגי רזניק בזום. זיכרון הילדות של חגי רווי קשיים לא פשוטים וחוויות מצולקות מחד ובונות מאידך. עוד משחר ילדותו יצא בצו בית משפט מביתו לקיבוץ רביבים. בהרצאתו הוא מגולל את חוויותיו כילד, כנער מתבגר. מי היה המבוגר המשמעותי עבורו- לולן בשם פאולו. עוד מספר על התמודדויותיו בבית הספר , בצבא. תוהים אתם , מדוע אני משתפת כי היום חגי הינו איש המקדיש את חייו לפעילות ועשייה ציבורית. כיהן כמנכ"ל משרד השיכון והיום- מנכ"ל המשרד לחיזוק וקידום קהילתי. בתוך משרד זה הוא אמון על יחידה 105 שמפעילה מוקד משטרתי ואזרחי להגנה על ילדים ברשת.. כל זה מתקשר באופן טבעי וישיר לכתיבת הספר "החברה החדשה".

שגית ויובל הם שני אחים אשר קיבלו מהוריהם מחשב לוח נוצץ עם כיסוי נהדר, מסך מגע והמון כפתורים. יובל הבוגר מבניהם, התקין תוכנות, רקעים ומשחקי רשת. לא שכח גם את תוכנת הצ'ט. שגית אהבה מאד להתכתב עם חברותיה. ובאחד הימים, קיבלה לפתע הודעה מילדה שלא הכירה להיכנס לצ'ט האישי. היא החלה להתכתב עמה זמן ממושך. ובתוך כך לא שמה לב כי היא פספסה שיעור וגם את המשחקים בהפסקה עם חבריה. עם שובה הביתה, שיתפה את אחיה יובל  בדבר החברה החדשה שמעולם לא פגשה. "לשתינו אותם תחביבים"- אמרה לו. היא שאלה אותו אם הוא מכיר מכיוון שלומדת בבית ספרו , באותה שכבה. "הנה, אולי תזהה אותה מהתמונה שהעלתה!". יובל נשבע שלא ראה אותה. שגית הייתה די חכמה לספר להוריה אודות "החברה החדשה" ובהתערבות המשטרה ויחידה 105- אשר מגנה על הילדים ברשת, עצרו את המתחזה.

הספר נוגע בנימי הקשרים "החברתיים" אליהם חשופים ילדים מגיל צעיר עת ידם הרכה מקלידה על המקלדת. הסכנות האורבות  לצד השמירה על כללי הבטיחות בגלישה ברשתות , הן נושא חשוב ממדרגה ראשונה הן במערכת החינוך והן בבית פנימה.  המסרים המועברים בספר הינם קריטיים לשלומם של הילדים ובני הנוער  – אין לפתח שיחות עם זרים ולשתף את ההורים או כל גורם בכל חשד שעולה.

לאחר מס' ימים יצאה משפחתם של שגית ויובל לחופשה. יובל רצה להביא את המחשב. את תשובתה של שגית, תוכלו לקרוא בספר המושקע ,המאויר ע"י רות אריאל.

מומלץ מאד לאנשי חינוך ולהורים.

רחל רוזיליו

אמא לשבעה וסבתא לעשרה (בנתיים..) ספרים זה נשמה - אהבה שאינה תלויה בדבר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן