Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
הזכות לאהוב
תגיות: ,
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 400
מאז אותו יום שבו הטילה פִילוֹמֵנה פוֹנְטָנָה קללה על אחותה לפני יותר ממאתיים שנה, כל מי שנולדה שנייה במשפחת פונטנה לא הצליחה למצוא אהבה. חלק מהן, כמו אמיליה האופה השמחה בחלקה, טוענות שמדובר בצירוף מקרים משונה ותו לא. אחרות, כבת דודתה החושנית והרעבה לאהבה לוסי, מתעקשות שמדובר בקללה אמיתית. אבל שתיהן המומות כשדודתן המסתורית פופי, שאיתה נאסר עליהן להיפגש, מציעה להן הצעה מפתה: אם הן יתלוו אליה לארץ הולדתה איטליה לכבוד יום הולדתה השמונים, היא תפגוש את אהבת חייה על מדרגות קתדרלת רָווֵלוֹ והכישוף שרובץ על בנות המשפחה שנולדו שניות יוסר אחת ולתמיד. על רקע הנופים היפהפיים של טוסקנה, התעלות הקסומות של ונציה והכפרים המכשפים של חוף אמאלפי, הרומנטיקה מלבלבת, גורלות נחרצים וסודות משפחתיים נחשפים — סודות שיכולים לאיים על המשפחה הרבה יותר מקללה עתיקה. לורי נלסון ספילמן היא סופרת אמריקאית, מחברת רבי־המכר "רשימת המשאלות", "אבני הסליחה" ו"מחברת הלב".

לכולם הזכות לאהוב, וכמובן שיאהבו אותם, אין לי צל של ספק. איך אפשר לי אהבה? בלי אהבה אי אפשר להתקיים מבחינתי, היא צורך בסיסי, היא כוח שמניע כל אדם, היא חלק מאיתנו…

אמיליה היא בת למשפחה איטלקית ענפה שבאמצע המאה הקודמת היגרה לארצות הברית והשתקעה שם. יש סברה במשפחה שלה שהבת השניה בכל משפחה היא מקוללת והיא לא תמצא אהבה ולא תתחתן. אמיליה היא הבת השניה במשפחה הגרעינית שלה. היא בשנות העשרים שלה, עובדת במעדניה המשפחתית, היא רק רוצה להיות עצמאית ולפרוח. היה לה חבר כמה חודשים בקולג' וזה נגמר. חוץ ממנו לא היה לה משהו מיוחד והיא חיכתה לאחד בסבלנות, "הקללה" של המשפחה כל הזמן עמדה ברקע, ריחפה מעל ראשה כל הזמן. מצד אחד לא ניסתה להלחם בה ובמשפחה השמרנית שלה אך הצעה מפתה מקרובת משפחה הביאה אותה לצאת למסע שאולי ישנה את חייה.

דודה של אמה, פופי, "המקצה" של המשפחה, מזמינה אותה למסע לאיטליה על חשבונה, למסע שבסופו תוסר הקללה לדבריה. אמיליה חוששת אפילו לספר למשפחתה שהיא תסע עם דודה פופי, כולם שונאים אותה במשפחה בגלל משהו שקרה בעבר, אין סיכוי שאמה של אמיליה תיתן לה את ברכת הדרך למסע הזה! אבל היא כל כך רוצה לנסוע, כל כך רוצה להגיע לאיטליה, לשנות אוירה, כל כך רוצה שהקללה תוסר! כנראה שהמסע לאיטליה חזק מהכל והיא מחליטה ללכת על זה בכל הכוח. לוסי, בת דודתה, שגם היא בת שניה במשפחה שלה מצטרפת והיום הגדול מגיע, היא עושה את זה!

פופי, לוסי ואמליה מתחילות את המסע באיטליה, מסע בן 8 ימים, מונציה בצפון ועד רוולו בדרום. כמה חוויות הן עוברות באיטליה הקסומה, כמה חוויות עוברות הנפשות שלהן כל אחת בעצמה.
לוסי מורדת, מנסה להגשים את עצמה ולמתוח את הגבולות שלה בטיול, היא רוצה להרגיש, רוצה לחוות.
אמיליה חולמת על אהבה, בן זוג, על הסרת הקללה, על סוף טוב, עצמאות והגשמה עצמית. היא רוצה להוכיח לכולם שהיא עדיין מכבדת ואוהבת את המשפחה שלה למרות שנסעה לאיטליה בניגוש לרצונם.
פופי רוצה לסגור מעגל. היא חולמת לפגוש את אהובה ריקו שלא ראתה עשרות שנים, היא חולמת להפגש איתו על מדרגות הקתדרלה ברוולו, כפי שנשבעו לפני שנים כה רבות ביום הולדת השמונים.

מה יחוו הבנות במסע? האם ריקו יופיע? האם הקללה תוסר?

הספר מספר את סיפורה של אמליה ומשלב בתוכו את סיפורה של פופי אי שם באיטליה באמצע המאה הקודמת. סיפור המסגרת מספק לנו צוהר לסיפור האהבה של פופי ולסוד של חייה. אהבתי את השילוב של הסיפורים והרגשתי ששניהם תפורים היטב ומשלימים האחד את השני.
נהנתי לקרוא על התהליך שעברה אמיליה בספר ואת השינוי שעברה עם ההחלטות שלקחה על עצמה. איך אני אומרת ? "מי שלא מעיז לא מתיז".

הנאה צרופה מחכה לכם בספר המתוק הזה! כמה שאני נהנתי ממנו. יש שיחשבו שהוא קיטשי וצפוי אך זה לא פגם לי מההנאה. התמוגגתי מהתיאורים של איטליה שהגיעו לי בזמן כשאיטליה רחוקה מתמיד בגלל הקורונה, נהנתי מהכתיבה של לורי שיודעת היטב את עבודתה ואהבתי לקרוא על התהליך שעברה הגיבורה.
יש לכם המלצה חמה ממני, אני נהנתי!

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

לפוסט הזה יש 2 תגובות

  1. איציק

    משפחה איטלקית ענפה… (ע')

  2. שרון בצלאל

    תודה !

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן