Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
הזכות לאהוב
קטגוריה:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 393
מאז אותו יום שבו הטילה פִילוֹמֵנה פוֹנְטָנָה קללה על אחותה לפני יותר ממאתיים שנה, כל מי שנולדה שנייה במשפחת פונטנה לא הצליחה למצוא אהבה. חלק מהן, כמו אמיליה האופה השמחה בחלקה, טוענות שמדובר בצירוף מקרים משונה ותו לא. אחרות, כבת דודתה החושנית והרעבה לאהבה לוסי, מתעקשות שמדובר בקללה אמיתית. אבל שתיהן המומות כשדודתן המסתורית פופי, שאיתה נאסר עליהן להיפגש, מציעה להן הצעה מפתה: אם הן יתלוו אליה לארץ הולדתה איטליה לכבוד יום הולדתה השמונים, היא תפגוש את אהבת חייה על מדרגות קתדרלת רָווֵלוֹ והכישוף שרובץ על בנות המשפחה שנולדו שניות יוסר אחת ולתמיד. על רקע הנופים היפהפיים של טוסקנה, התעלות הקסומות של ונציה והכפרים המכשפים של חוף אמאלפי, הרומנטיקה מלבלבת, גורלות נחרצים וסודות משפחתיים נחשפים — סודות שיכולים לאיים על המשפחה הרבה יותר מקללה עתיקה. לורי נלסון ספילמן היא סופרת אמריקאית, מחברת רבי־המכר "רשימת המשאלות", "אבני הסליחה" ו"מחברת הלב".

אהבה, בכל אחת מצורותיה, הופכת את העולם מרישום עיפרון מטושטש ואפרפר לציור שמן מרהיב.

אמיליה פונטנה היא רווקה בת 29 שעובדת כטבחית במעדניה האיטלקית ששייכת למשפחתה ומתגוררת בדירה קטנה בברוקלין במקום שפעם היה ידוע בתור "איטליה הקטנה".
כשאמיליה היתה בת שנתיים ואחותה הבכורה דאריה היתה בת ארבע, אם המשפחה נפטרה מסרטן והותירה חלל בלב הבנות.
הבנות גדלו עם אביהן והנונה שלהן רוזה, שהיתה תמיד אישה קשוחה, מרירה וזעפנית.
בני משפחת פונטנה הענפה גרים קרוב אחד לשני והם משפחה גדולה, רעשנית ותומכת אבל יש צל כבד שמעיב עליהם בצורת קללה בת מאתיים שנה שרובצת על ראשם.
לפני שנים, פילומנה שקינאה באחותה השניה מריה והיתה בטוחה שהיא עומדת לגנוב לה את ארוסה, הטילה עליה קללה שהיא לעולם לא תמצא אהבה והקללה המשיכה גם לדורות הבאים ונפלה על כל האחיות השניות לבית משפחת פונטנה. בתור אחות שניה, אמיליה כבר יודעת שהיא לעולם לא תמצא אהבה והיא חיה עם זה בשלום וללא ציפיות.

יום אחד אמיליה מקבלת מכתב מפתיע מפאולינה (פופי) אחותה של סבתא שלה.
פופי היא אחותה הדחויה של נונה רוזה, היא אישה בת שמונים שנאסר על אמיליה ואחותה להפגש עמה מסיבות מסתוריות שלעולם לא נודעו להן.
פופי מציעה לאימיליה להצטרף אליה לנסיעה לאיטליה כדי לחגוג שם את יום הולדתה השמונים.
אמיליה מתרגשת מההצעה המפתה כי תמיד חלמה לטוס לאיטליה אבל היא מפחדת להמרות את פיה של נונה רוזה והיא יודעת שהיא לא תאשר לה את הנסיעה אבל פופי לא מוותרת ומתעקשת לצרף אליהן גם את לוסי, בת דודה של אמיליה כדי להוכיח לבנות שהקללה המפורסמת היא סתם אגדה ושהיא יכולה להסיר אותה אם תיפגש בעיירה קטנה ליד טוסקנה עם אהוב לבה שלא פגשה במשך חמישים ותשע שנים.
שלושת האחיות השניות פוצחות בהרפתקה של פעם בחיים ברחבי איטליה אבל האם הן יצליחו להסיר את הקללה שרובצת עליהן ומה הם סודות המשפחה שרק פופי יודעת ושומרת?

העלילה נעה בין ההווה בחייה של אמיליה לבין העבר של שנת 1959 בחייה של פופי.
אמיליה היא אישה טובת לב ודעתנית אבל כשזה קשור למשפחה שלה, היא ממושמעת וצייתנית ולא מסוגלת לעמוד על שלה ולהתעקש על הרצונות שלה, היא מנוצלת ע"י הנונה רוזה שלה ואחותה דאריה ודמותה תעבור מסע לא פשוט כדי לגלות את עצמה מחדש.
אהבתי מאד את דמותה של פופי שהיתה אישה משעשעת, משכילה, סקרנית, עצמאית ומעוררת השראה.
משפחת פונטנה כמו משפחה איטלקית טיפוסית היתה משפחה מחבקת מצד אחד אבל גם חונקת ושתלטנית מצד שני.
במסורת ספרי לורי נלסון ספילמן וכמו בספריה הקודמים גם כאן גיבורת הספר עוברת מסע עצמי ויש דגש על משפחה, אמונות תפלות, קשר בין אחיות והרצון לשינוי – "הזכות לאהוב" זהו ספר קסום בניחוח טוסקני.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

לפוסט הזה יש 2 תגובות

  1. ניצה

    לא משהו שהוא יותר מרומן הרומנטי לצערי

  2. דנה

    בדיוק סיימתי לקרוא, ספר מקסים! מאוד אוהבת שלא הכל בהכרח ידוע מראש והמחברת שומרת קצת הפתעות או שמא סודות לסוף שלא ניתן להבין ו/או לצפות בתחילת או אפילו באמצע הספר.
    ספר אשר לוקח אותך לאיטליה ומספר את סיפורם של זוג אוהבים. המון ראליות לצד אשליות (אבל אשליות הן גם אסקפיזם מתוק, מי לא אוהב סוף טוב)
    ממליצה בחום, תהנו לכם.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן