Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
הזכות לאהוב
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 400
"נלסון ספילמן שוזרת במיומנות את העבר וההווה עם תהפוכות עלילה אמנותיות שיגרמו לכם להמשיך לקרוא. ככל שמעמיקים בסיפור והסודות נחשפים, מייחלים שחייה של אמיליה ישתנו והיא תגלה את הפוטנציאל הטמון בה. יפהפה!" אדריאנה טריג'יאני, מחברת "אשת הסנדלר" מאז אותו יום שבו הטילה פִילוֹמֵנה פוֹנְטָנָה קללה על אחותה לפני יותר ממאתיים שנה, כל מי שנולדה שנייה במשפחת פונטנה לא הצליחה למצוא אהבה. חלק מהן, כמו אמיליה האופה השמחה בחלקה, טוענות שמדובר בצירוף מקרים משונה ותו לא. אחרות, כבת דודתה החושנית והרעבה לאהבה לוסי, מתעקשות שמדובר בקללה אמיתית.   אבל שתיהן המומות כשדודתן המסתורית פופי, שאיתה נאסר עליהן להיפגש, מציעה להן הצעה מפתה: אם הן יתלוו אליה לארץ הולדתה איטליה לכבוד יום הולדתה השמונים, היא תפגוש את אהבת חייה על מדרגות קתדרלת רָווֵלוֹ והכישוף שרובץ על בנות המשפחה שנולדו שניות יוסר אחת ולתמיד. על רקע הנופים היפהפיים של טוסקנה, התעלות הקסומות של ונציה והכפרים המכשפים של חוף אמאלפי, הרומנטיקה מלבלבת, גורלות נחרצים וסודות משפחתיים נחשפים — סודות שיכולים לאיים על המשפחה הרבה יותר מקללה עתיקה. לורי נלסון ספילמן היא סופרת אמריקאית, מחברת רבי־המכר "רשימת המשאלות", "אבני הסליחה" ו"מחברת הלב".
בין אחיות קיימת לרוב תחרות סמויה אבל, לתחרות הזאת יש בסיס בספרה של הסופרת לורי כמו תמיד עוסקת בסוגיות משפחתיות והפעם היא מספרת על סוגיה משפחתית סבוכה רבת דורות.
עמליה בת ה-29 טבחית במעדניה משפחתית. בגיל שנתיים אימה נפטרה ואביה יחד עם סבתה נונה מגדלים אותה ואת אחותה הבכורה יותר. סבתא נונה – אישה קשה ועקשנית.
לפני כמאתיים שנה הטילה האחות הראשונה פילומנה, קללה על האחות השנייה מריה, בעת שתפסה אותה בוגדת עם בן זוגה הקללה היא: שלעולם לא תמצא אהבה! קללה שהמשיכה לדורי דורות.
הקשר עם דודה פופי אחות של סבתה נונה נותק. גם דודה פופי, הייתה אחות שניה. יש תעלומה אחת גדולה שאסור לדבר עם דודה רבה פופי או ליצור קשר בצורה כזאת או אחרת איתה.
אבל, כשעמליה מקבלת מכתב מדודה פופי לצאת למסע באיטליה בעקבות האהבה, היא מהססת כל כך ופוחדת מסבתא נונה. פופי, מבטיחה לצרף להרפתקאה גם את לוסי בת דודה השנייה. עמליה מבינה שזו ההזדמנות יקרה מפז ועליה להתגבר על כל החששות ולצאת למסע בכל מחיר.
המטרה שלשמה כולן מתכנסות היא בעצם להחזיר את האהבה ולהסיר את הקללה מהבנות השניות של המשפחה. מצד אחד אמליה, תהנה מטיול שחלמה עליו באיטליה למרות החששות מתגובת סבתה נוני היא יוצאת למסע..
הספר מתחיל לנוע בפרקים שבין עבר להווה, בעבר אנחנו נחשפים לאהבה הגדולה שהייתה לדודה פופי, שהיא עדיין מאמינה שהאהבה הזאת קיימת והיא יחד עם הבנות הולכת לחפש אחריה ולהחזיר אותה אליה. פופי, מאמינה שברגע שהיא תחזיר את האהבה אליה ייתכן שהקללה תוסר לדורי דורות.
עמליה אישה צייתנית, טובה, נימוסית ומכילה תמיד חונכה בלרצות אחרים אבל, לא לקחת יוזמות לעצמה, לא האמינה בעצמה ותוך כדי המסע היא לומדת איך לעמוד על דעתה.
לעומתה לוסי, רוצה לטרוף את העולם לעשות דברים מופרעים, להתפרע במועדונים לצאת עם גברים ולשכוח אותם אחר כך.. כי, אם אין לה אהבה לפחות היא תשאיר לבבות שבורים.
לאורך הספר הסופרת לורי שוזרת משפטים מעצימים ונכונים לחיים, שכל אחד יכול לקחת משהו שמתחבר אליו. ספר מקסים, מרתק, כיפי ואפילו עם מוסר וערכים לחיים.
את רוב הספר מרקרתי במשפטים מעצימים הספר מונח אצלי ליד המיטה שמידי פעם פותחת באופן אקראי וקוראת משפט מסומן מתוכו.
לסיכום -ממליצה בחום להיכנס להרפתקה שתהנו ממנה.

סוזן צדוק

סוזן צדוק, חיה ונושמת ספרים, מלאה בשמחת חיים ומכורה לסושי.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן