Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
הזוג מהבית השכן
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2017
מס' עמודים: 302
אן ומרקו, זוג צעיר עם תינוקת בת פחות משנה, מיודדים מאוד עם סינתיה וגראהם, הזוג מהבית השכן. כאשר הם מוזמנים לארוחת ערב לכבוד יום הולדתו של גרהאם, סינתיה מבקשת מהם לבוא בלי התינוקת, ובעל כורחם הם מחליטים להשאיר אותה בבית. אם ייקחו איתם את מכשיר האינטרקום וילכו לבדוק מה קורה איתה בכל שעה עגולה – הכול יהיה בסדר. הרי הם בסך הכול בבית השכן... הארוחה, שאמורה להיות מפגש נעים בין ידידים ותיקים, לא מתנהלת על מי מנוחות. מתברר שלא הכול כשורה בין שני הזוגות, ומתחת לפני השטח רוחשים הרבה רגשות ומתחים. כאשר אן ומרקו חוזרים סוף-סוף הביתה, אחרי ששתו כמויות גדולות של אלכוהול, ממתין להם למרבה הזוועה הסיוט הגדול ביותר של כל הורה: בתם התינוקת נעלמה ממיטתה, וכל הסימנים מעידים שהיא נחטפה. המשטרה מתחילה לחקור וחשדות רבים מופרחים לאוויר: מתברר שלא הכול ורוד בביתם של אן ומרקו. סודות מן העבר צפים לפתע ומאירים את השניים באור לא מחמיא. האם אחד מההורים אחראי להיעלמה של התינוקת? גם השכנים מסתירים דברים, ובצדק כך נראה. החקירה מסתעפת ושני הזוגות מסתבכים במסכת של שקרים; והתינוקת – כמו בלעה אותה האדמה. הזוג מהבית השכן הוא מותחן פסיכולוגי עוצר נשימה, מלא תפניות ותהפוכות מפתיעות. הספר תורגם לשפות רבות ומככב ברשימות רבי-המכר באנגליה ובארצות הברית.

אן ומרקו קונטי הם זוג בשנות השלושים לחייו שחי בפרבר ניו יורקי יחד עם בתם בת החצי שנה, קורה.
אן עבדה בעבר בגלרית אמנות אבל מאז שילדה את קורה היא נמצאת איתה בבית וסובלת מדיכאון קל אחרי לידה ואילו מרקו פתח עסק עצמאי ומדשדש בתחום של עיצוב תוכנה ולמרות שכלפי חוץ נראה כאילו שחייהם סוגים בשושנים, משהו שם נשבר ביניהם.
ערב אחד, מוזמנים שניהם למסיבת יום הולדת בביתם של שכניהם סינתיה וגרהאם.
סינתיה היתה עד לא מזמן חברתה הטובה של אן אבל מאז שנולדה קורה, סינתיה התרחקה מעט והיחסים ביניהן הפכו להיות קרירים.
אן היתה מעדיפה לא להגיע למסיבה המיותרת הזאת אבל מרקו מתעקש שיזמינו בייבי סיטר ויפגינו נוכחות בכל זאת.
לאחר שברגע האחרון הבייבי סיטר מבטלת את הגעתה, וסינתיה לא רוצה את קורה אצלה כדי שהבכי שלה לא יהרוס לה את המסיבה, אן ומרקו מחליטים לעשות את הדבר הכי טפשי שעולה על רוחם: להגיע למסיבה ולהשאיר את קורה לבדה בבית אבל לעקוב אחריה דרך האינטרקום ולבדוק כל חצי שעה האם היא בסדר.

פתאום עולים בה ספקות, היא מרגישה עד כמה כל העניין הזה לא תקין. מי הולך לארוחת ערב חגיגית בבית הסמוך ומשאיר את התינוק שלו לבד בבית? איזו מין אמא עושה דבר כזה? היא מרגישה את המצוקה המוכרת מתעוררת בה – היא לא אמא טובה. (עמ' 9)

בשעה אחת בלילה כשהם מעט שיכורים ועייפים חוזרים אן ומרקו הביתה. אן כעוסה מכיוון שכל הערב סינתיה ניסתה לפלרטט עם מרקו והיא גם מרגישה נקיפות מצפון על כך שנתנה למרקו לשכנע אותה להשאיר את התינוקת לבד בבית ללא השגחה.
כשהם מתקרבים לדלת הבית, מבחינה אן שדלת הבית לא נעולה, היא רצה למעלה לחדרה של קורה ומגלה לחרדתה שהילדה לא במיטתה.
מאותו רגע מתחיל מחול שדים מטורף, אן ומרקו מתקשרים מיד למשטרה ובראש החקירה מוצב בלש רזבק שאוסף את כל הפרטים ומבטיח לגלות מה קרה לבתם הנעלמת.
רזבק חושד באן ומרקו בעניין החטיפה, אן סובלת מדיכאון אחרי לידה, מרקו היה האחרון שראה את קורה בחיים, משהו כאן לא מסתדר בתמונה.

כשהבלש מחוץ לבית, אן מרגישה שהיא יכולה לנשום קצת יותר בקלות. היא מרגישה כאילו הוא צופה בהם, ממתין שיעשו צעד מוטעה, שיעשו שגיאה. אבל לאיזו שגיאה הוא מצפה בכלל? קורה לא ברשותם. (עמ' 62)

אן ההסטרית והחרדה מתקשרת מיד להוריה שיתמכו בה נפשית וגם כלכלית אם יהיה צורך לשלם כופר בהמשך תמורת קורה.
הבלש רזבק ממשיך לחקור לעומק, מבחנתו כולם חשודים עד שהוכח אחרת, הוא מצליח לערער את מרקו ואן, להסית אותם אחד נגד השני ואחד כנגד עצמו, אן כבר לא בטוחה מה באמת קרה שם, איך הילדה נעלמה, האם היא עשתה לה משהו בלי ששמה לב? האם מרקו מסתיר ממנה משהו? או שאולי אחד השכנים החליט לחמוד לצאן ולחטוף את הילדה תמורת בצע כסף?
העלילה הולכת ומסתבכת, הולכת ומתפתלת עד לסוף המפתיע.

הספר "הזוג מהבית השכן" היה פשוט מותח ומורט עצבים, מאז הספר "הנערה על הרכבת" לא הייתי מרותקת ככה לספר מתח.
המתח נבנה לאט אבל בטוח ועד לדף האחרון אי אפשר לדעת איזה תפניות צפויות לנו בהמשך-מומלץ מומלץ מומלץ!!!

קריאה מהנה

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן