Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
הזוג מהבית השכן
קטגוריה:
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2017
מס' עמודים: 304
אן ומרקו, זוג צעיר עם תינוקת בת פחות משנה, מיודדים מאוד עם סינתיה וגראהם, הזוג מהבית השכן. כאשר הם מוזמנים לארוחת ערב לכבוד יום הולדתו של גרהאם, סינתיה מבקשת מהם לבוא בלי התינוקת, ובעל כורחם הם מחליטים להשאיר אותה בבית. אם ייקחו איתם את מכשיר האינטרקום וילכו לבדוק מה קורה איתה בכל שעה עגולה – הכול יהיה בסדר. הרי הם בסך הכול בבית השכן... הארוחה, שאמורה להיות מפגש נעים בין ידידים ותיקים, לא מתנהלת על מי מנוחות. מתברר שלא הכול כשורה בין שני הזוגות, ומתחת לפני השטח רוחשים הרבה רגשות ומתחים. כאשר אן ומרקו חוזרים סוף-סוף הביתה, אחרי ששתו כמויות גדולות של אלכוהול, ממתין להם למרבה הזוועה הסיוט הגדול ביותר של כל הורה: בתם התינוקת נעלמה ממיטתה, וכל הסימנים מעידים שהיא נחטפה. המשטרה מתחילה לחקור וחשדות רבים מופרחים לאוויר: מתברר שלא הכול ורוד בביתם של אן ומרקו. סודות מן העבר צפים לפתע ומאירים את השניים באור לא מחמיא. האם אחד מההורים אחראי להיעלמה של התינוקת? גם השכנים מסתירים דברים, ובצדק כך נראה. החקירה מסתעפת ושני הזוגות מסתבכים במסכת של שקרים; והתינוקת – כמו בלעה אותה האדמה. הזוג מהבית השכן הוא מותחן פסיכולוגי עוצר נשימה, מלא תפניות ותהפוכות מפתיעות. הספר תורגם לשפות רבות ומככב ברשימות רבי-המכר באנגליה ובארצות הברית.

לידת תינוק חדש הוא תמיד דבר משמח ומרגש מאוד, ומנגד לידה של תינוק חדש, בוודאי כאשר מדובר בתינוק ראשון, מביאה לא מעט התמודדויות חדשות ודי קשות על ההורים. עם התמודדויות אלו נאלצו אן ומרקו להתמודד בחודשים הבאים. ערב אחד הם מוזמנים לארוחת ערב אצל שכניהם סינת'יה וגרהאם, ערב שבו הם ישתו יין ולרגע קט הם ישכחו את קשיי היום יום. אך כל זה לא קורה בשל פרט אחד קטן, ביתם הקטנה של אן ומרקו, קורה, אשר הושארה בבית ללא השגחה, נעלמה ממיטתה.

הזוג מהבית השכן הוא ספר השייך לז'אנר המתח והפעולה, מבית היוצר של הסופרת שרי לפניה. בתור חובבת של הז'אנר ואחת שיודעת להבין מי הרוצח עוד מהפרק הראשון, הספר תפס אותי ולא נתן לי להרפות ממנו, הכתיבה והעלילה היו מוצלחים ביותר ומיותר לציין שלא עליתי על הרוצח עד לרגע השיא בספר בו הוא נחשף. נהניתי מאד מקריאת הספר, העלילה זורמת ולא נתקעת באמצע כמו שניתן לראות בהרבה עלילות של ספרי מתח. את ספר שלפניה יודעת את העבודה ואשמח לקרוא ספרים נוספים שלה.

בעלילה אנחנו נפגשים כאמור עם הזוג אן ומרקו. אן מגיעה מבית עשיר ומבוסס, בית עוטף ומלא אהבה. הפגם היחידי בילדותה הוא שאביה נפטר כאשר הייתה ילדה קטנה מהתקף לב, אך גם דמות האב לא חסרה לה משום שאימה נישאה מחדש לריצ'רד שראה בה כאילו הייתה ביתו. מרקו לעומתה הגיע מבית עני ונאלץ להילחם על הזכות ללמוד ולהרוויח את לחמו ביושר. מוסר העבודה הגבוה שלו והמוטיבציה שלו, הביאו אותו בסופו של דבר להגיע לאוניברסיטה היוקרתית בה למדה אן, שם הם נפגשו והתאהבו, למורת רוחם של הוריה של אן.

הכל היה מושלם בזוגיות של אן ומרקו, אפילו קרירותם של הוריה של אן למרקו לא העיבו על השנים המאושרות שלהם. מסלול חייהם מתחיל להשתבש כאשר אן יולדת את ביתם קורה, ולאט לאט היא שוקעת בדיכאון שלאחר לידה, קשה לה לתפקד ובמקביל העסק של מרקו מתחיל לשקוע והוא מתפלל לאיזה נס שיציל אותו מהמצב. עם כל זה הם הולכים לארוחת ערב בבית השכן, לנסות ולהתאוורר מהמצב העגום, ודווקא אז, ביתם נחטפת ממיטתה ועולמם מתהפך מאה ושמונים מעלות.

חקירת המשטרה בעקבות חטיפת הילדה פותחת תיבות פנדורה אחת אחרי השניה, תיבות שעדיף והיו נשארו סגורות, כי ברגע שאחת נפתחת אין דרך חזרה והמצב לעולם לא יהיה כמו קודם.

כאמור הספר מומלץ מאוד, העלילה מלאה בפיתולים והפתעות בלתי צפויות. והסוף, הוא ישאיר אתכם בפה פעור לרווחה.

 

תהל רוזיליו

כל ספר טוב יתקבל אצלי בברכה. אוהבת לטייל בארץ ובעולם. "הדבר המדהים בספרים הוא שהם נותנים לך לטייל מבלי להזיז את הרגליים שלך."

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן