Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
ההיפותזה של האהבה
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2022
מס' עמודים: 352
כשזוגיות מזויפת בין שני מדענים, פוגשת משיכה בלתי ניתנת לשליטה, כל התיאוריות המחושבות והמדויקות של מדענית אחת מסוימת, מסתבכות בכאוס האהבה. דוקטורנטית שנה שלישית, אוליב סמית', לא מאמינה בזוגיות רומנטית ארוכת טווח. אבל החברה הכי טובה שלה דווקא כן מאמינה, וזה בדיוק מה שמוביל אותה לתסבוכת מטורפת. לאוליב היה ברור, שכדי לשכנע את אן, שהיא אכן במערכת יחסים אמיתית, ושהיא בדרכה לחיי אושר ועושר, היא תצטרך לספק הוכחות מוצקות. מדענים דורשים הוכחות. אז כמו כל מדענית שמכבדת את עצמה, אוליב נבהלת ומנשקת את הגבר הראשון שהיא רואה. הגבר הזה, הוא לא אחר מאשר ד"ר אדם קרלסון, פרופסור צעיר ומטאור בשמי המדע, שידוע גם בתור פלצן מדרגה ראשונה. וזו בדיוק הסיבה בשלה אוליב נדהמת לגלות שהכוכב הגדול של סטנפורד מסכים לשחק את המשחק ולהיות החבר המזויף שלה. אבל החיים הם לא ניסוי בתנאי מעבדה ואוליב מגלה שלשער השערות על אהבה זה נחמד, אבל לשים את הלב שלה תחת מיקרוסקופ זה הרבה יותר מורכב. *** "פריצת דרך ספרותית... ההיפותזה של האהבה הוא ספר ביכורים אישי, וההיפותזה שלנו אומרת שהספר הזה הוא הניצוץ הראשון של הפלא המתגלה מסופרת שאיכשהו יש לה את התעוזה להיות גם כוכבת האקדמיה וגם סופרת עם כישרון שמיימי." Entertainment Weekly "דמויות מעוררות חיבה… כתיבה חדה, ושימוש לא מקובל בדימויים מקובלים, הייזלווד מנווטת בין הגלים הסוערים של עולם האקדמיה... הרומן העכשווי החכם והסקסי הזה יענג את כל אוהבי הרומנטיקה." Publishers Weekly *** אלי הייזלווד היא סופרת רב המכר של ה-New York Times,  שכתבה את ההיפותזה של האהבה כמו גם מספר מאמרים בחקר מדעי המוח, בהם אף אחד לא מתמזמז ועד עצם היום הזה לא כולם חיים באושר ועושר. כשהיא לא עובדת, אפשר למצוא אותה רצה, אוכלת עוגות צבעוניות, או צופה בסרטי מדע בדיוני עם שני החתולים השמנמנים שלה (ועם בעלה, שקצת פחות חתולי).

נסתרות הן דרכי האהבה או נסתרות דרכיו של קופידון לחבר זוג אוהבים.

זהו סיפור אהבה קסום המתפתח לאט בין כותלי האקדמיה ומכיל שני אנשים רגישים ומאופקים, שהדרך שלהם זה אל זו היתה רצופה מכשולים וחששות אך כמו שכולם יודעים, האהבה תמיד מנצחת.

אוליב סמית, דוקטורנטית מוכשרת, מתמקדת בחקר סרטן הלבלב, בעלת לב ענק ופחד גדול מבדידות. למעשה אין לה אף אחד בעולם מלבד שני החברים שלה אן ומולקלם והיא תעשה הכל כדי שיהיו מאושרים כולל להתנשק עם האדם הראשון שנקרה בדרכה, העיקר שאן תבין שהיא יכולה להיות עם ג׳רמי האקס של אוליב כי היא המשיכה הלאה. עובדה. נשיקה פומבית.

"קורבן" הנשיקה הזו הוא אדם קרלסן, ד"ר אדם קרלסן. אחד הפרופסורים הכי נחשבים של סטנפורד. וכשהוא מבין את סיבת הנשיקה הפתאומית הזו, הוא מוכן לשתף פעולה ולהיות בן זוגה המזוייף של אוליב.

וכך מתחילה מערכת היחסים המזוייפת הזו כשאוליב עושה כל ניסיון אפשרי לשמור על ליבה ואדם בכלל לא עוזר לה. יש לו סיבות טובות משלו לתחזק את מערכת היחסים הזו.

אוליב – אישה אסרטיבית, שואפת קדימה ומאמינה בעצמה אך אינושית לחלוטין עם פחדים, חששות ותהיות כמו כולם.

אדם – נחשב פרופסור קשוח, קפדן ולא נחמד בעליל מגלה בפני אוליב את הצדדים היותר נעימים שלו.

הלוואי והספר היה כתוב בגוף שלישי, כמספר יודע כל. אדם התגלה כאדם מאופק אך רגיש. ממש הייתי רוצה לדעת עליו יותר. על המחשבות והרגשות שלו.

כשסיימתי את הספר נשארתי עם טעם של עוד. היו קטעים שקראתי שוב ושוב, לא הייתי מתנגדת לעוד כמה עמודים על הזוג המיוחד הזה.

קריאה נעימה.

אורנה שפי

אורנה, אוהבת ספרים ובישולים ומערבבת הכל יחד עם שירים טובים.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן