Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
the gamble
סוגה:
מוציא לאור:
ספר:
שנת הוצאה: 2018
מס' עמודים: 631
נינה שרידן זקוקה נואשות לפסק זמן. היא צריכה רגע שקט כדי לבחון את החיים שלה, ובייחוד את האירוסים שלה לגבר שלא מצליח לזכור איך היא אוהבת לשתות קפה. היא חשבה שאם תטוס מאנגליה להרי קולורדו שבקצה השני של העולם היא תצליח במשימה. אבל כשהיא מגיעה לבקתה ומוצאת שהיא אינה לבד שם כלל, מסתבר לה שלחיים תכניות משל עצמם, ושום דבר כבר לא יהיה כשהיה. הבעלים של הבקתה – הולדן "מקס" מקסוול מופתע לחלוטין מהיפיפה שהופיעה פתאום על סף דלתו. ואז היא גם חולה ומקס מבלה ימים בטיפול בה. מקס, גבר השומר בקנאות על פרטיותו, וליבו שבור וחסום, מוצא עצמו נמשך לאישה הדעתנית שנקלעה לחייו. מהר מאוד המשיכה בין השניים הופכת לבלתי ניתנת להתעלמות. אבל סודות מהעבר שצפים מאיימים להרוס את הסיכוי לאהבה, שמצאו שתי נשמות פצועות. קריסטין אשלי היא סופרת של רבי מכר רבים. היא כותבת על נשים אמיתיות, המוצאות את כוחן דווקא ולמול האתגר הקשה מכולם – האהבה. והיא עושה זאת ללא מתחרים. זהו ספרה השני של אשלי בעברית. הצוואה, ספרה הראשון שיצא בעברית, הפך לרב מכר היסטרי. ההימור הוא הספר הראשון בסדרה המצליחה – הרי קולורדו.

מהרגע שראיתי את הספר 'ההימור' הוא דגדג לי בכל המקומות הנכונים. חיפשתי סיפור אהבה יפה ומרגש וקיבלתי, חיפשתי כימיה רוחשת ומרגשת בין דמויות ובהחלט קיבלתי אותה. בלילות של סוף קיץ מהביל במיוחד מלווה ברחש המזגן הפועל בעוצמה נשאבתי לסיפור החורפי והיפיפה הזה על הרי קולורדו המושלגים ודמיינתי את עצמי ברחובות העיירה הקסומה הזו.

נינה שרידן בת ה-36 היא אישה יפה ומלאת חיים שהתארסה לא מזמן לניילס. היא חיה באנגליה למרות שנולדה באמריקה והיא מרגישה קצת תקועה במערכת היחסים שלה. לנינה יש עבר לא פשוט של אב מזניח, טרגדיה משפחתית וסדרה של מערכות יחסים כושלות שעיצבו אותה לאישה שהיא היום, ומה שהיא בעיקר עורגת לו זה קצת יציבות. הארוס שלה אמנם מציע את היציבות שהיא מחפשת – אבל לחיים אתו יש מחיר, ונינה לא בטוחה שהיא מוכנה לשלם אותו, אז היא לוקחת פסק זמן ויוצאת לחופשה בבקתה יפה, מרוחקת ומושלגת בעיירה נואו-בון שבקולורדו. היא מקווה לבלות שבועיים שקטים במחשבות, אבל מה שהיא מקבלת זה בדיוק ההיפך. בעל הבית אותו שכרה, הולדן "מקס" מקסוול, נמצא במקרה בעיר באותו הזמן ומתגורר בבית בעצמו, כך שנינה מוצאת את עצמה ללא קורת גג. כבר בפגישתם הראשונה הם מתחילים לריב ויש המון ניצוצות באוויר ומכאן הסיפור מתגלגל כמו כדור שלג שלא ניתן לעצור.

לא היה רגע אחד בסיפור שלא נהניתי ממנו. נינה היא דמות ראשית נהדרת עם הפתיל הכי קצר בהיסטוריה, אין לה מסננת והיא אומרת את כל מה שהיא חושבת בדיוק באותו הרגע, היא לא מחזיקה שום דבר בפנים והיא לא לוקחת שבויים. מקס הוא שתלטן, מוגזם, הוא לוקח את כל מה שהוא רוצה ולא מתנצל על זה. הוא כל מה שארוסה של נינה לא היה ולעולם לא יהיה. הוא פיזי, יודע להעניק אהבה, ובכל הדיאלוגים השנונים ביניהם היה קשה למחוק לי את החיוך מהפנים. לא הייתה חפיפה בין מערכות היחסים אפילו לא לרגע אחד, וגם את זה מאד אהבתי.
שום דבר בספר הזה הוא לא חפוז ולא מהיר. הקצב של הסיפור נתן לי את הזמן הנכון להתאהב בדמויות, והאורך שלו איפשר לדמויות להתפתח באופן טבעי. דמויות המשנה בספר ראויות לציון מיוחד – הן צבעוניות וכל אחת מהן מעניינת בדרכה ונכתבה בקפידה, מה שהפך את הקריאה בספר לקריאה עגולה ויפה.

פסק הדין:
אהבה היא אמנם ההימור הגדול מכולם אבל כדי לקרוא את הספר הזה לא צריך להמר – כי הוא פשוט טוב. אהבתי את המגוון הגדול של הנושאים שהספר עסק בהם, כל אחד ימצא את עצמו מזדהה עם דמות אחרת. אהבתי את המתח שהשתלב בצורה נכונה, כך שאינו משתלט על העלילה ומלווה את סיפור האהבה ברקע. הדמויות הראשיות והמשניות בסיפור כולן בעלות עומק ומעוררות שלל רגשות, והכריכה היפיפה של הספר מזמינה ושובת לב. מדובר בספר קסום ואני ממליצה עליו בחום רב.

נועה הולצר

אמא עסוקה לזואי הפעוטה, שמצליחה לגנוב קצת זמן קריאה בין 'הופ' ו'לולי'.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן