Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
ההחלפה
תגיות: ,
סוגות: ,
מוציא לאור:
ספר:
שנת הוצאה: 2019
מס' עמודים: 388
מייקל טאנר חוזר מנסיעת עסקים ובטעות לוקח בשדה התעופה את המחשב הנייד הלא־נכון. הטעות מתגלה רק כשהוא מגיע הביתה, והמצב מסתבך באמת כשהסקרנות משתלטת עליו ומתברר לו שהמחשב שייך לסנאטורית אמריקאית ומכיל קבצים סודיים. כשהסנאטורית סוזן רובינס מגלה שחזרה עם המחשב הנייד הלא־נכון היא מתקשרת בפאניקה לראש הצוות שלה, ויל אבוט. שניהם יודעים שהיא עברה על החוק בכך ששמרה מסמכים מסווגים במחשבה האישי. אם הקבצים האלה יגיעו לידיים הלא־נכונות, זו עלולה להיות פרשת סנודן 2.0 והקריירה הפוליטית שלה תבוא אל קִצה. היא חייבת להשיג את הלפטופ בחזרה לפני שיהיה מאוחר מדי. כשוויל לא מצליח לגרום לטאנר לשתף פעולה, הוא מבקש את עזרתו של מתווך חסר מצפון ובעל כושר שכנוע. בד בבד גם לסוכנות שהמסמכים המסווגים שייכים לה יש שיטות משלה, אפלות יותר, ולפתע טאנר מוצא את עצמו במנוסה, כשגם משפחתו נתונה בסכנה. הוא מוכרח לחשוב על תוכנית, ומהר, ואסור לו לבטוח באיש.

לפעמים עושים את המעשה הנכון ובכל זאת מרגישים רע.

מייקל טאנר הוא איש עסקים ובעל חברה לקליית קפה והוא מרבה לטוס בענייני עסקים.
כשהוא חוזר בטיסה מלוס אנג'לס לבוסטון, משהו מוזר קורה לו, הוא כל כך ממהר לטיסה שהוא לא מבחין שבטעות אחד התיקים שלו הוחלף בבידוק והוא לקח איתו מחשב נייד שאינו שייך לו.
בבית הוא שם לב להחלפה אבל הוא לא מתרגש במיוחד כי גם ככה הוא בקושי נוהג להשתמש במחשב הנייד שלו אבל מי שכן מתרגשת מההחלפה ואף נסערת ממנה מאד היא הסנטורית סוזן רובינס שהמחשב הנייד שלה נמצא בידיו של טאנר והיא לקחה בטעות את המחשב הנייד שלו.
במחשב נייד של סוזן יש סודות מדינה ומסמכים מסווגים שהיא גנבה ממתקן למידע רגיש וממודר ואם מישהו יידע שהמסמכים דלפו החוצה זה עלול לגרום לפיצוץ ענקי.

סוזן חייבת להשיב לידיה את המחשב ויפה שעה אחת קודם.
לעזרתה נחלץ ויל, ראש הסגל שלה שמנסה להזיז את כל החוטים מאחורי הקלעים כדי שהמחשב יושב במהרה.
חייו של טאנר נמצאים בנסיגה, העסק שלו מדשדש כאשר המתחרה הכי גדול שלו לוקח לו פרוייקט שהיה אמור להיות שלו, אשתו עזבה אותו והוא עומד לאבד את הכל.
הוא מבין מהר מאד שיש לו אוצר ביד כי המחשב של סוזן מכיל מסמכים סודיים ומאד מסוכנים והוא לא ממהר להשיב את המחשב לבעליו אבל כשהוא קולט עד כמה המידע שיש בידיו הוא פצצה מתקתקת, והוא נסוג ולא רוצה שום חלק בדבר הזה, כבר מאוחר מידי ועכשיו טאנר הופך להיות נרדף וחייו עלולים להיות בסכנה.
טאנר יודע דבר אחד: ברגע שיעביר את המחשב בחזרה לסנטורית, הוא נחשב למת ועכשיו הוא צריך להחליט מה חשוב יותר: הקריירה של הסנטורית או החיים שלו.

ההחלפה זהו ספר עם ניחוח של קפה קלוי בתוספת פוליטיקה שמריחה לא טוב ברקע.
הספר הזכיר לי את הסרטים: "הרשת" ו"סנודן" שהמוטו המרכזי שלהם היה חוסר הפרטיות שיש לכולנו בעולם של מצלמות בכל מקום, רשת חברתית ומכשירים דיגיטליים.
הייתי מרותקת לעלילה ומרוטת עצבים, הדפים עפו לי מול העיניים, פשוט הנאה צרופה לקרוא את ספריו של פיינדר על אף שקצת התגעגעתי לניק הלר, הדמות הספרותית הידועה שלו שמככבת ברוב ספריו אבל אהבתי את מייקל טאנר לא פחות, הוא הפך במהלך העלילה מגבר פשוט שמנהל עסק, למקגייואר שיעשה הכל כדי להציל את עצמו ואת הקרובים לו, מייקל ניחן בחוש ריח מפותח שבעזרתו אף אחד לא יכול לעבוד עליו והוא יודע איך לשרוד בעולם מטורף.
ג'וזף פיינדר הוא גאון עם יכולת לרתק את קוראיו עם ספרי המתח שלו והוא עושה זאת עם קריצה והרבה הומור ציני משובח – את הספר הזה תקראו בנשימה אחת.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

לפוסט הזה יש 4 תגובות

 1. איציק

  סקירה מרתקת ! כבר קראתי את הספר ונהניתי ממנו, כמו משאר ספריו של פיינדר. אם לא הייתי קורא אותו מיוזמתי, ללא ספק הייתי קורא אותו לאחר עיון בסקירה שלך…

  1. חגית בן-חור

   איזה כייף לקבל תגובה כזאת מפרגנת, תודה רבה איציק 🙂

 2. מיכאלה מאור

  תודה על הסקירה חגית היא מדוייקת ומדגישה את התובנות המרכזיות בסיפור המרתק של פיינדר.
  נהניתי לקרוא את הסקירה לאחר שסיימתי לקרא בספר וכמו תמיד סקירתך היוותה סגירת מעגל של התרשמות והנאה מהספר. תודה

  1. חגית בן-חור

   תודה מיכאלה יקירה, כייף לי תמיד לקרוא את הפירגונים שלך על הסקירות שלי, תודה רבה שאת ממשיכה לעקוב ⁦❤️⁩

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן