Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
ההזדמנות
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2017
מס' עמודים: 324
למה רובנו מחמיצים הזדמנויות? כי אנחנו פוחדים, כי אנחנו נרתעים מפני שינויים, כי אנחנו מתעצלים, ובעיקר כי אף אחד לא מלמד אותנו לזהות הזדמנויות. ואף אחד לא מזכיר לנו להרים לרגע את הראש ולהבחין בהזדמנויות הרבות המעופפות סביבנו. "ההזדמנות" ילמד אתכם לזהות הזדמנויות – גם כאלה שמתחפשות לקשיים. אבל כאשר תקלפו מהן את המפחיד, המעכב, המיותר, תגלו עד כמה אפשרי, ואף חיוני, לפרוץ את הגבולות של עצמנו (תגלו גם שרבים מהפחדים אינם שלכם בכלל, אלא של אנשים אחרים). הספר השלישי בסדרת ספרי "הרשימה" (העומד גם בזכות עצמו) ישכלל את יכולתכם לרשום חלומות ויעדים בעזרת טכניקה של פירוק הרשימה לרשימות פעולה, ויעניק לכם כלים למיגור אויבי הרשימה וההגשמה: הפחד, החשדנות ומנטרת ה"אין לי חלומות". בעזרת פתיחות ליבו, תיעוד קשיים וסיפורים החושפים את אחורי הקלעים של פרויקט "הרשימה" ברחבי העולם, לצד סיפורים מעוררי השראה של אנשים שאמרו "כן" להזדמנויות, מצליח יובל אברמוביץ' להניע לפעולה מאות אלפי אנשים בארץ ובעולם ולסייע בהגשמת חלומותיהם.

הספר 'ההזדמנות – מפרקים את הרשימה' הוא ספרו השלישי של הסופר יובל אברמוביץ' בסדרת ספרי "הרשימה".
יובל אברמוביץ מתאר בספרו כיצד חייו עברו עליות ומורדות לאחר צאת ספרו הקודם 'הרשימה' ואיך כל זה השפיע על מצבו הרגשי.
מצד אחד היתה בו התרגשות גדולה על הצלחת הספר והביקוש הרב להרצאות בנושא ומצד שני העומס הגדול הכריע אותו והחיים המקצועיים התנגשו בחייו האישיים ולא נתנו לו מנוח ורגע לעצור ולנשום, חייו איבדו שליטה בדרך להצלחה והתחושה היתה כאילו הוא יצר מפלצת שקמה על יוצרה והיא אוכלת אותו בעודו חי.

הבנתי לפתע שבמהלך הטיפוס אל הפסגה איבדתי את חיי הקודמים, שהיו מספקים, מסעירים ומרגשים בדרכם, ומעל הכל, היו בהירים יחסית ובעיקר מאד מוכרים לי. (עמ' 11)

יובל מסביר בספרו כיצד אנחנו יכולים לנהל את ההזדמנויות שנקרות בדרכנו ואיך לנהל אותן נכון ולא לפחד לחבק את ההזדמנות, לנצל אותה ולדעת להכיל אותה.
אם לא נעז ונפתח את דלת חיינו להזדמנות, היא עלולה לברוח לנו מבין האצבעות ונישאר תקועים באזור הנוחות המוכר שלנו.
החיים מלאים באפשרויות וכל אפשרות שנבחר בה תשליך על חיינו בהמשך אבל עדיין ניתן להתחרט ולעשות שינוי שיחזיר אותנו לנקודת ההתחלה, הכי חשוב: לא להחמיץ את ההזדמנות שעומדת בפתח ופשוט לחיות את החיים במלואם: בשמחה, אהבה והכרת תודה.

החיים עמוסים בדלתות מסתובבות.  למדו לבחור בדלת הנכונה לכם,  וזכרו שתמיד תוכלו לבחור בדלת להזדמנות אחרת בסיבוב הבא. (עמ' 22)

ההזדמנויות לא מגיעות סתם כך, אנחנו צריכים ליצור אותן, לזמן אותן, לתכנן ולצפות להן.
לפעמים נקבל תשובות שליליות אבל אולי זה שלב שצריך לעבור כי זה עוד קצה חוט שמוביל אותנו לדבר הטוב הבא.
יובל לא עוצר באדום ובכל דבר שקורה לו בחיים, גם אם באותו רגע הוא נראה מהצד כמשהו שלילי, הוא מוצא את ההזדמנות ללכת עוד צעד אחד כדי לקדם את המטרות שהציב לעצמו או כמו שהוא אומר בספר: "להפוך את הלימון למרגריטה" (אהבתי ואימצתי, משפט חזק!)
במהלך קריאת הספר חשבתי לעצמי: האם יובל הוא בן אדם שהמזל רודף אחריו? או שהוא פשוט לא מוותר לעצמו ומוצא בכל מכשול הזדמנות ומטרה? (אני חושבת שההגדרה שמתאימה לו היא: "תעוזה" והתעוזה שלו מביאה איתה מעוף ואינספור הזדמנויות) .

נסיבות החיים מספקות לנו לא פעם סיבה וטריגר לעשייה.  מתן תשובה שלילית מספק לאנשים רבים את הרצון להוכיח, דחייה מאפשרת ליצור הזדמנות, ואובדן מאפשר לקבל החלטות משנות חיים. (עמ' 89)

הספר כתוב בהומור ציני ובשפה כל כך אמיתית שמדברת אל כולנו, מצאתי את עצמי צוחקת וגם מתרגשת כשקראתי כמה מהסיפורים של אנשים שעברו טלטלות בחייהם אבל החליטו לקחת את ההזדמנות שניתנה להם ולהפוך את העצב לשמחה.
ומה איתכם, האם אתם חולמים, חולמניים או מחמיצי הזדמנויות? בעיני, זהו ספר חובה שצריך להיות לכל אחד ליד המיטה וכל ערב צריך לפתוח ולקרוא פרק אחר כדי להעז, להתעצם, ולקחת בשתי ידיים את ההזדמנויות שהחיים מציבים בדרכנו.

***הספר נערך ע"י ענת לב-אדלר הנפלאה שהיא עיתונאית וסופרת בפני עצמה (היא כתבה את הספר המרגש 'כותבת ומוחקת אהבה').
יובל אברמוביץ' הוא סופר, מרצה, שחקן, עיתונאי, מו"ל ועוד היד נטויה (כי בחיים עפ"י יובל אין דבר העומד בפני הרצון).

קריאה מהנה

 

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן