Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
ההבטחה האחרונה
תגית:
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 368
טארה ואִמה ויולט חיות בדירה עלובה במנצ´סטר ומתפרנסות בקושי מהופעותיה של ויולט כזמרת במועדונים מפוקפקים. כאשר היא מקבלת בחורף 1978 הזדמנות להופיע במועדון יוקרתי ופוגשת את לארי – גבר אבירי, יפה תואר ומצליח – נראה שמזלה מתחיל להאיר לה פנים. לארי מציע לוויולט לצאת לחופשה על שפת הים, והיא בטוחה שעתיד חדש נכון לה ולבתה. אולם טארה לא מצליחה להרפות מהחשד שלארי איננו הבחירה הנכונה עבור אמה. ארבעים שנה לאחר מכן, כאשר טארה מקבלת מכתב רשמי, היא בטוחה שמדובר במסמכי גירושים. בעלה אמנם נטש אותה למען מזכירתו ההרה, אבל טארה עדיין חוששת מהצעד שיגדיר אותה באופן סופי כגרושה. מכיוון שהיא שקועה כל כולה בהווה, אין גבול להפתעתה כשמתברר שהמכתב קשור לעברה, ולאמה. וכשבעקבות המכתב ממתין לה בכספת פריט שחשבה שלעולם לא תראה עוד, נשמטת הקרקע מתחת לכל מה שידעה על אירועי השנה הנוראה ההיא. וכך, כמעט בעל כורחה, יוצאת טארה למסע בספרד, בחיפוש אחר תשובה לשאלה שרודפת אותה שנים רבות מדי. היא לא מעלה בדעתה כי בדרך היא עשויה לגלות אמת מפתיעה על מי שהיא כיום. אחרי רבי המכר הבינלאומיים ‘מכתב שנשכח‘ ו‘הסוד‘ שוב מצליחה קתרין יוז לגעת בשנינות בנימי הנפש של אישה באמצע החיים, שאינה מאפשרת להחמצה להתוות את מסלול חייה. עד כה נמכרו ברחבי העולם יותר ממיליון וחצי עותקים מספריה.

ויולט ילדה את טארה כשהיתה רק בת 15, אביה זרק אותה מהבית והן התקיימו בקושי. התגלגלו מחדר אחד למשנהו ולא תמיד היו מסוגלות לשלם בעד קורת הגג שהיו צריכות ובעד מעט אוכל. ויולט ניסתה להתפרנס מכל מה שיכלה, את השכר הגדול ביותר קיבלה כשעבדה כזמרת במועדון מפוקפק.

כשטארה היתה בת 14 לערך, ויולט הכירה את לארי. הוא היה גבר עשיר עם בית גדול ומכונית מפוארת, בהחלט גבר מרשים. ויולט הלכה שבי אחריו וחלמה שיקח אותה לאישה בזאת יגאל אותה ואת טארה מיסוריהן, ככה אולי יעברו מהחדר העלוב שבו הן גרות מעל לחנות ואולי יהיו להן חיים טובים יותר.
לארי הציע לויולט לצאת לחופש חלומית של שלושה שבועות רק שטארה לא היתה כל כך בתכנון. טארה אמנם התאכזבה אך רצתה שאמא שלה תהיה מאושרת ופרגנה לה לצאת לבד לחופשה. טארה נשארה לגור עם בעל החנות הזקן והחולה. בתוך תוכה טארה הרגישה שלארי לא נכון לאימה, היא הרגישה שהוא לוקח את אמא שלה ממנה, מערער את הקשר החזק בניהם והכי גרוע, האמינה שהוא לא מי שהוא באמת. הבעיה היא שלא היו לה הוכחות והיא רק רצתה באושרה של אימה.

אחרי ארבעים שנה טארה מקבלת מכתב רשמי הביתה, היא בטוחה שמדובר במסמכי הגירושין שלה מבעלה החמור שהכניס את המזכירה שלו להריון עם תאומות, אך מסתבר שטעתה. היא קיבלה מכתב מעורך דין בלונדון שמסביר לה שמשהו השאיר לה מכתב בכספת.

מי השאיר לה את המכתב? מה יש בכספת? האם זה ישפוך אור על העבר?

ספר מצויין שקראתי בהנאה רבה ממש כמו ספר מתח. רב הנסתר על הגלוי לאורך הספר שכתוב מעולה עם אז והיום בסיפור אחד מרתק ומשכנע.
תיאורי המקום והסיטואציות מלאים, אהבתי את ויולט ואת טארה במיוחד, נשאבתי לסיפור מתחילתו ועד סופו.

קראתי את ספריה הקודמים של קתרין יוז "מכתב שנשכח" ואת "הסוד", והפעם נהנתי לא פחות.

אם זה לא היה מספיק ברור, תקראו, אני נהנתי!

שרון בצלאל

אמא לשלושה, אין לי דקה לנשום אבל בולעת ספרים כאילו אין מחר.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן