Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
ההבטחה האחרונה
תגית:
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 363
טארה ואִמה ויולט חיות בדירה עלובה במנצ´סטר ומתפרנסות בקושי מהופעותיה של ויולט כזמרת במועדונים מפוקפקים. כאשר היא מקבלת בחורף 1978 הזדמנות להופיע במועדון יוקרתי ופוגשת את לארי – גבר אבירי, יפה תואר ומצליח – נראה שמזלה מתחיל להאיר לה פנים. לארי מציע לוויולט לצאת לחופשה על שפת הים, והיא בטוחה שעתיד חדש נכון לה ולבתה. אולם טארה לא מצליחה להרפות מהחשד שלארי איננו הבחירה הנכונה עבור אמה. ארבעים שנה לאחר מכן, כאשר טארה מקבלת מכתב רשמי, היא בטוחה שמדובר במסמכי גירושים. בעלה אמנם נטש אותה למען מזכירתו ההרה, אבל טארה עדיין חוששת מהצעד שיגדיר אותה באופן סופי כגרושה. מכיוון שהיא שקועה כל כולה בהווה, אין גבול להפתעתה כשמתברר שהמכתב קשור לעברה, ולאמה. וכשבעקבות המכתב ממתין לה בכספת פריט שחשבה שלעולם לא תראה עוד, נשמטת הקרקע מתחת לכל מה שידעה על אירועי השנה הנוראה ההיא. וכך, כמעט בעל כורחה, יוצאת טארה למסע בספרד, בחיפוש אחר תשובה לשאלה שרודפת אותה שנים רבות מדי. היא לא מעלה בדעתה כי בדרך היא עשויה לגלות אמת מפתיעה על מי שהיא כיום.

במקום שבו דלת אחת נסגרת, אחרת נפתחת.

טארה ריצ'רדס היא פקידת קבלה בת 55 שעובדת במרכז רפואי ומתגוררת במנצ'סטר.
טארה פרודה מזה שנתיים מבעלה ראלף ש-לו היא היתה נשואה במשך 23 שנים.
ראלף שמעולם לא היה נאמן לה, עזב יום אחד את הבית לאחר שהכניס להריון את מזכירתו הצעירה סוזי ועכשיו הוא אב לשתי תאומות קטנות.
טארה עדיין מתאוששת מהפרידה הקשה והיא מלקקת את הפצעים הפתוחים בעוד ראלף לא ממהר להתגרש ממנה ומתנהג כאילו שהוא עדיין חלק מחייה על אף שהוא כבר פנה לכיוונים אחרים.
טארה מנסה להתמודד עם הקן שלה שהתרוקן לאחר שבנה דילן הלך ללמוד רפואה בקולג' והקשר איתו הלך והתמעט והיא עדיין נמצאת בשיקום עצמי ומנסה לברר לאין פניה מועדות.
יום אחד טארה מקבלת מכתב מעורך דין לא מוכר והיא נאלצת לעזוב הכל ולנסוע בעקבות המכתב ללונדון כדי לבדוק מה פשר העניין.
המכתב חיכה לטארה במשך 37 שנים והוא נכתב בשנת 1981.
העורך דין נותן לה מפתח לכספת ושם היא מגלה משהו שברגע אחד מטלטל את כל עולמה ושולח אותה למסע בסגוביה שבספרד כדי להתחקות אחר העבר שלה.

טארה חוזרת בזמן לשנת 1978 ונזכרת בחיים הקשים שעברה יחד עם אמה ויולט. ויולט ששם הבמה שלה היה "ויולט סקיי" היתה זמרת במועדון לילה לגברים.
ויולט ילדה את טארה כשהיתה רק בת 14 ומאותו רגע השתיים גידלו אחת את השנייה ועשו הכל כדי לשרוד בעולם הגדול.
כאשר השתיים מסולקות מהדירה שבה התגוררו, הן נעזרות בטוב ליבו של גבר זקן וגלמוד שמשכן אותן בדירה המעופשת שלו מעל חנות הכלבו שלו.
טארה בת ה 15 רוצה רק לחיות חיים נורמליים וויולט רוצה לפרוץ החוצה ולצאת ממעגל העוני. כאשר ויולט פוגשת יום אחד במועדון את לארי ולנטיין, היא בטוחה שהוא האביר שלה על הסוס הלבן.
הוא עשיר ומרעיף עליה פינוקים וויולט מרגישה שזה הפתח שלה ושל בתה לצאת מחיי דלות וקושי.
כשלארי מציע לויולט להצטרף אליו לטיול באירופה, היא מתרגשת אבל טארה נרתעת כי משהו בלארי לא מוצא חן בעיניה והיא בטוחה שהבחור הזה מסתיר משהו.
וכך לארי וויולט יוצאים לדרך, בעוד טארה נותרת מאחור ומאותו רגע טארה לא שומעת מויולט יותר.
מה קרה לויולט, מה טומן בחובו המכתב מהווה ומה מסתתר מאחורי דמותו האמיתית של לארי?

העלילה נעה בין ההווה של שנת 2018 לעבר של שנת 1978.
הספר הזה גרם לי לרכבת הרים רגשית, ההתחלה שלו היתה טובה ומסקרנת, באמצע נוספו דמויות שלא הצלחתי להבין מה הקשר שלהן לעלילה וקצת אבדתי ריכוז בקריאה, אבל לקראת הסוף התמונה התחילה להתבהר וכל הקצוות הפתוחים התחילו להסגר ואפילו גרמו לי להתרגש.
נהנתי לקרוא על סגוביה הקסומה, מקום בו ביקרתי לפני שנתיים והותיר חותם בליבי.
אהבתי את השינויים שעברה דמותה של טארה במהלך העלילה, מאישה כנועה וכבויה היא הפכה לאישה חזקה ונחושה ומצאה את הדרך לבחור את הכיוונים שמתאימים לה.
כמו בספריה הקודמים של הסופרת קתרין יוז: "הסוד" ו"מכתב שנשכח" גם כאן עבר והווה מתערבבים זה בזה ויוצרים עלילה מפותלת ואפופת סודות משפחתיים הקשורים למכתב מהעבר.
וגם כאן נתקל באנשים שמחפשים את הזהות האמיתית שלהם, משבר בחיי נישואים וזוגיות, נשים שעוברות מהפך אישי ורגשי, יחסים מורכבים בין הורים לילדיהם ובסופו של דבר סגירת מעגל של כל הדברים הפתוחים.
מי שאהב את ספריה הקודמים של קתרין יוז, יהנה ויתרגש לא פחות גם מהספר הזה.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן