Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
הדשא של השכנה
סופר/ת:
סוגה:
מוציא לאור:
שנת הוצאה: 2020
מס' עמודים: 323
שירי, טלי ורעות הן שכנות טובות בשכונת פרוורים, שחושבות כי הן מכירות היטב זו את זו. הן אינן יודעות כי השנה שבפתח תביא עמה שרשרת אירועים שתטלטל את עולמן ואחריה דבר לא ישוב להיות כפי שהיה. שירי, מתכנתת חרוצה ואם לשלוש בנות, מתמוטטת יום אחד על רצפת משרדה ונאלצת להתמודד עם הפחד הכי גדול שלה; טלי, מנהלת שאפתנית ומצליחה, מנסה להציל את משפחתה מההרפתקאות המסוכנות של בעלה; רעות, מאמנת כושר צעירה ויפה, מקווה סוף-סוף להתחתן עם אבי ילדיה ונחושה לגלות את הסוד שבתו המתבגרת מסתירה מכולם. הדשא של השכנה הוא רומן סוחף ומרגש, החושף את עולמן הפנימי של שלוש נשים הנאלצות להתמודד עם מציאות שלא תמיד מסתדרת עם התוכניות שלהן. בפשטות, בכנות ובהומור מתארת קרין אהרון את הפער בין מה שאנחנו רואים מעבר לגדר של שכנינו, לבין מה שבאמת מתחולל בחייהם. קרין אהרון, סופרת, מרצה, נשואה ואם לשלושה מתבגרים רעבים, גרה בהרצליה, יש לה שכנות מהממות, עץ לימון ודשא סינטטי. ספר הביכורים שלה, גֵנים טובים, יצא לאור בשנת 2019 וזכה לתגובות נלהבות ולאהבת הקוראים.

לפעמים מה שיש מזכיר את מה שאין.

שלוש חברות טובות שהן גם שכנות מרכיבות את עלילת הספר הזה:

טלי היא סגנית מנהלת סניף בנק שנשואה לליאור והיא גם אמא לנועם, יהלי, ירדן ונעמה התינוקת.
טלי זה עתה סיימה את חופשת הלידה שלה והיא חוזרת לטירוף שמחכה לה בעבודה, חייה מורכבים מחופשות מפנקות וחיים תזזיתיים וקרן האור הגדולה בחייה היא סנדי, האו-פר הפיליפנית שמגדלת את ילדיה ונמצאת שם תמיד לתמוך ולעזור.
מבחוץ חייה נראים מפנקים ומאושרים אבל טלי מלאה כעסים כלפי בעלה שמרבה להסתובב עם אנשים מפוקפקים ולהכנס להרפתקאות כלכליות מסוכנות מאחורי גבה, היחסים עם אמא שלה מעולם לא היו טובים והיא לא מוצאת לעצמה נחת, לא בבית ולא בעבודה, טלי רק רוצה דבר אחד: שקט וביטחון!

רעות היא מורה לפילטיס, היא רווקה שחיה בזוגיות עם אלון הגרוש ויש להם שני ילדים משותפים – תומר ועידן. נועה, בתו של אלון מנישואיו הראשונים מתגוררת איתם בהורות משותפת ובבית לא חסרות דרמות מכל כיוון.
רעות אמנם ניראת צעירה ונמרצת, אתלטית ושמחה אבל היא לא מסתדרת עם נועה שתעשה הכל כדי למרר את חייה וגם לא ממש מאושרת לגור בשכנות לאשתו הראשונה של אלון. רעות נמצאת במתח תמידי מהמצב בבית עם נועה כאשר אלון לא מנסה לחנך אותה או לתת בה משמעת והיא מתוסכלת מכך שהוא מעדיף להשאיר את הסטטוס הרומנטי ביניהם כמו שהוא.  רעות רוצה רק דבר אחד: להתחתן!

שירי היא מתכנתת שעובדת מזה עשר שנים בחברה ולאחרונה קודמה להיות ראש צוות פיתוח. היא נשואה לאבנר ואמא לליה בת השלוש, שי-לי ומאיה.
שירי מותשת, היא עייפה מהחיים, מהעבודה האינטנסיבית, מהמטלות בבית, גידול שלושת בנותיה כשאין לה עזרה מאף אחד, היא בקושי מסתדרת עם חמותה שרק מנסה לחנך אותה, להטיף לה ולרמוז לה עד כמה היא לא מספיק טובה בשביל הבן שלה. שירי רוצה רק דבר אחד – לישון!

העלילה כתובה מנקודת מבטן של כל אחת מהנשים, כל אחת עם סיפור החיים שלה, הדרמה האישית שלה וקשיי ההתמודדות היום יומיים שלה.
מצאתי קצת מעצמי בכל אחת מהן, הזדהתי איתן ובמיוחד ברצון העז להלטט בין הבית לעבודה, תמיד להיות מושלמת בשביל הבעל והילדים ואז להרגיש מרוקנת מבפנים.
סיפורן של שלושת הנשים משתלבים זה בזה והעלילה מרכיבה כל מה שקורה בבתים של כולנו: דרמות עם ילדים מתבגרים, משברים בזוגיות, תחושה של ציפייה ואכזבה וגם רסיסי אושר קטנים שמרכיבים תמונות מחיי משפחה.
כל אחת בטוחה שהדשא של השכנה שלה ירוק יותר ומושלם יותר אבל כשמתקרבים אז רואים שגם אצל השכנים גדלים עשבים שוטים.
אהבתי מאד את כתיבתה היפה של הסופרת קרין אהרון, הספר היה מאד מרגש ומרתק – מומלץ בחום.

קריאה מהנה.

חגית בן-חור

חגית בן חור, בלוגרית ספרים, חיה בסרט ומכורה לסדרות טלוויזיה.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן